Hiszpański raj czeka – ile trwa lot na Teneryfę?

Czeka cię urlop na hiszpańskiej wyspie? Z pewnością chcesz wiedzieć, ile trwa lot na Teneryfę. Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule!

ile trwa lot na teneryfę

Ile trwa lot na Teneryfę? To dość długa podróż, która wynika z faktu, że ta największa hiszpańska wyspa jest położona u wybrzeży północno-zachodniej Afryki. W tekście przedstawiamy najważniejsze informacje o tym kierunku wakacyjnych podróży!

Ile trwa lot na Teneryfę?

Czas lotu z Polski na Teneryfę wynosi około 8 godzin. Do tego należy doliczyć międzylądowanie w Barcelonie, które trwa około 2 godzin. Zatem całkowity czas podróży z Polski na Teneryfę wynosi około 10 godzin.

Jak można podróżować po Teneryfie?

Mimo że Teneryfa jest największą z Wysp Kanaryjskich, dość łatwo jest się po niej poruszać. Na wyspie znajdują się dwa lotniska, jedno na północy, a drugie na południu. Większość turystów przylatuje na lotnisko południowe, które znajduje się w pobliżu niektórych z najbardziej popularnych miejsc turystycznych, takich jak Los Cristianos i Playa de las Americas. Stamtąd można polecieć do wielu różnych miast w Hiszpanii, w tym do Barcelony, Madrytu, Walencji i Granady

Zobacz też:
Arona Teneryfa – co warto wiedzieć o tym miejscu?

Istnieje również kilka bezpośrednich lotów do miast w innych krajach europejskich, takich jak Londyn, Paryż i Amsterdam. Przy tak wielu dostępnych opcjach łatwo jest znaleźć lot, który będzie pasował do Twoich planów podróży.

Kiedy najlepiej lecieć na Teneryfę?

Najlepszy czas na lot na Teneryfę zależy od tego, co chcesz robić podczas pobytu. Na wyspie panuje klimat subtropikalny, więc pogoda jest na ogół ciepła i przyjemna przez cały rok. Jeśli jednak chcesz spędzić czas na plaży, najlepszym okresem na wyjazd są miesiące letnie: czerwiec, lipiec i sierpień. Miesiące te są również najbardziej ruchliwe i najdroższe, więc jeśli szukasz tańszych lotów i zakwaterowania, możesz rozważyć podróż wiosną lub jesienią. 

Jeśli interesują Cię piesze wędrówki lub inne aktywności na świeżym powietrzu, chłodniejsze miesiące – styczeń i luty – są świetną opcją. A jeśli chcesz doświadczyć tętniącego życiem karnawału na Teneryfie, zaplanuj swoją podróż na luty lub marzec.

Teneryfa to świetny wybór, jeśli chcesz spędzić wakacje w tzw. ciepłych krajach, a klimatyczna i urokliwa wyspa to coś, czego szukasz. Sprawdź, ile trwa lot na Teneryfę i ciesz się tamtejszym klimatem i kuchnią!

Zobacz też:
Playa del Duque w Costa Adeje. Piaszczysta plaża na południu Teneryfy

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.