Centrum Pompidou zostało zaprojektowane przez architektów Renzo Piano i Richarda Rogersa, a otwarte dla publiczności w 1977 roku. Centrum mieści kolekcję ponad 100 tys. dzieł sztuki, co czyni je jednym z największych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie. Muzeum w Centrum Pompidou jest zorganizowane w pięciu działach: malarstwa i rzeźby, grafiki i rysunku, fotografii, architektury i projektowania oraz nowych mediów. Czytaj dalej!

Czym jest Centrum Pompidou?

Centrum Pompidou to duży kompleks w 4. okręgu Paryża we Francji. Znajduje się w nim muzeum Musée National d’Art Moderne, które mieści największą kolekcję sztuki nowoczesnej i współczesnej w Europie, oraz Bibliothèque Publique d’Information, która jest jedną z największych bibliotek publicznych na świecie. Kompleks mieści również duży teatr, audytorium i inne obiekty.

Kto zaprojektował Centrum Pompidou?

Centrum Pompidou znajduje się w Paryżu, we Francji. Centrum zostało zaprojektowane przez brytyjskiego architekta Richarda Rogersa i włoskiego architekta Renzo Piano. Budynek został nazwany na cześć francuskiego prezydenta Georgesa Pompidou, który zlecił jego budowę.

Muzeum Sztuki Współczesnej w Centrum Pompidou

Centrum Pompidou to centrum kulturalne i publiczne muzeum w Paryżu, we Francji. Jego misją jest promowanie zrozumienia i docenienia sztuki, kultury i idei poprzez edukację, badania i programy publiczne. Centrum jest gospodarzem wielu wystaw, konferencji i wydarzeń publicznych.
Centrum jest również siedzibą Bibliothèque publique d’information, jednej z największych bibliotek publicznych w Paryżu.

Słynni artyści, których dzieła znajdziemy w Centrum Pompidou

W Centrum Pompidou znajdują się jedne z najsłynniejszych dzieł sztuki na świecie. W muzeum znajduje się ponad 100 tys. eksponatów sztuki współczesnej. Dzieła z okresu 1905–1960 prezentowane są na poziomie 5. Można w tym miejscu podziwiać obrazy i rzeźby takich artystów jak Pablo Picasso, Salvador Dali, Wassily Kandinsky i Jackson Pollock.
Z kolei na poziomie 4. znajdują się dzieła powstałe po 1960 roku. Ich autorami są m.in. Anselm Kiefer, Andy Warhol i Verner Panton.

Jakie inne atrakcje znajdują się w Centrum Pompidou?

Centrum Pompidou to nie tylko muzeum, ale również kompleks, w którym mieści się biblioteka publiczna, centrum badań muzycznych IRCAM oraz duży teatr. Biblioteka publiczna posiada ponad 300 tys. książek, a centrum IRCAM poświęcone jest badaniom nad muzyką i akustyką. W teatrze odbywają się różne przedstawienia, w tym taneczne, operowe i koncerty.
Na terenie obiektu znajduje się również wiele restauracji i kawiarni.

Jak dostać się do budynku Centre Pompidou?

Centrum Pompidou (Centre Pompidou), to duży kompleks w centrum Paryża, w którym znajduje się Muzeum Sztuki Nowoczesnej, paryska biblioteka publiczna i wiele innych atrakcji kulturalnych. Najlepszym sposobem, aby dostać się do Centrum Pompidou, jest metro (najbliższa stacja to Rambuteau, linia 11).
Jeśli idziesz z muzeum Luwr, to jest to krótki spacer na południe wzdłuż Rue Saint-Honore. Centrum Pompidou jest otwarte codziennie oprócz wtorku, a wstęp do niego jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających. Jest wiele powodów, aby odwiedzić to miejsce, niezależnie od tego, czy interesuje cię sztuka, architektura, czy historia.

Jakie są godziny otwarcia Centrum Pompidou?

Centrum Pompidou jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Paryżu, a także jest jednym z największych muzeów sztuki nowoczesnej na świecie. Centrum nosi imię swojego założyciela, prezydenta Georgesa Pompidou i zostało otwarte w 1977 roku.
Centrum Pompidou mieści ogromną kolekcję dzieł sztuki od końca XIX wieku do dnia dzisiejszego. Muzeum jest otwarte codziennie oprócz wtorku. Centrum Pompidou jest doskonałym miejscem do oglądania niektórych z najbardziej znanych na świecie dzieł sztuki nowoczesnej, a także jest popularnym miejscem dla mieszkańców i turystów, aby zrelaksować się i obserwować innych ludzi.
Godziny otwarcia Centrum Pompidou są następujące:
  • Poniedziałek: 11:00 – 22:00
  • Wtorek: zamknięte
  • Środa: 11:00 – 22:00
  • Czwartek: 11:00 – 22:00
  • Piątek: 11:00 – 22:00
  • Sobota: 11:00 – 22:00
  • Niedziela: 11:00 – 22:00

Centrum Pompidou to duży kompleks w 4. okręgu Paryża we Francji. Budynek został zaprojektowany przez brytyjskiego architekta Richarda Rogersa i włoskiego architekta Renzo Piano. Budowa centrum rozpoczęła się w 1971 roku i została ukończona w 1977 roku. Centrum Pompidou zostało nazwane „miejscem dla wszystkiego i wszystkich”, ponieważ jest to wielofunkcyjny kompleks, który zaspokaja szeroki zakres potrzeb. Centrum przyciąga ponad 5 mln odwiedzających każdego roku, co czyni je jednym z najpopularniejszych miejsc turystycznych w Paryżu!

Archiwum: październik 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: