5 ciekawostek o Rio de Janeiro, czyli co warto zobaczyć?

Rio de Janeiro to ogromne miasto, zamieszkane przez prawie 7 milionów ludzi, co czyni je drugim co do wielkości na terenie Brazylii. Miasto jest najbardziej znane z takich zabytków jak pomnik Chrystusa Odkupiciela oraz Głowa Cukru, a także z pięknych plaż. Co warto zobaczyć w Rio de Janeiro?

Rio de Janeiro, czyli cudowne miasto i nieformalna stolica

Rio de Janeiro cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony turystów na całym świecie. To miasto kojarzy się z zabytkami, atrakcjami, plażami, a także piękną pogodą i wspaniałą przyrodą. Rio de Janeiro jest często nazywane cudownym miastem. Uznaje się je za nieformalną stolicę kraju.

Co zobaczyć w mieście?

W Rio de Janeiro można znaleźć wiele atrakcji, dopasowanych do zróżnicowanych potrzeb turystów. Znajdzie się tutaj coś m.in. dla fanów zabytków, przyrody i natury, a także relaksu, świetnej zabawy, a nawet sportu.

Pomnik Chrystusa Odkupiciela

Pomnik Chrystusa Odkupiciela został odsłonięty w 1931 roku i od tego czasu stanowi jeden z najważniejszych symboli tego miasta. Posąg jest zlokalizowany na wzgórzu Corcovado – postać Chrystusa wyciąga szeroko ramiona i obejmuje nimi symbolicznie miasto, jako znak opieki. Pomnik zapiera dech w piersiach i spodoba się nie tylko osobom religijnym, lecz także tym, które poszukują ciekawych wrażeń estetycznych.

Zobacz też:
Kiedy znajdziemy najlepsze oferty Last Minute?

Głowa Cukru

Kolejną bardzo znaną atrakcją Rio de Janeiro jest wzgórze o nazwie Głowa Cukru. To właśnie z tego miejsca można podziwiać panoramę miasta, a także pobliskie plaże, morze i góry. Sam szczyt jest dostępny dla zwiedzających – mogą oni dostać się tam kolejką linową. Nazwa góry wzięła się stąd, że zdaniem mieszkańców przypomina ona bryłę cukru.

Plaża Copacabana

Plaża Copacabana jest jedną z najbardziej znanych na całym świecie. Turyści spędzają tutaj czas, nie tylko leżąc i opalając się, lecz także imprezując pod gołym niebem. Na tej plaży toczy się spora część życia nocnego miasta. Dodatkowo znajduje się tutaj wspaniała promenada. Miejsce to przez wiele dekad było kojarzone jako luksusowe, ponieważ plaża znajduje się na terenie jednej z najdroższych dzielnic Rio de Janeiro.

Stadion Maracana

To miejsce idealne dla fanów piłki nożnej. Stadion Maracana powstał w 1950 roku, a obecnie może pomieścić nawet do 200 tysięcy widzów. Warto dodać, że w 1997 roku papież Jan Paweł II wygłosił tam mszę. Na stadionie odbywają się nie tylko mecze piłki nożnej, lecz także koncerty najbardziej znanych gwiazd muzycznych i zespołów.

Zobacz też:
5 popularnych nadmorskich miejscowości, które warto odwiedzić w Chorwacji

Park Narodowy Tijuca

Ten las deszczowy jest jedną z największych atrakcji przyrodniczych na świecie. W Parku Narodowym Tijuca rośnie około 1500 różnych gatunków roślin. Oprócz tego turyści mogą tam zobaczyć inne atrakcje, takie jak wodospad Cacsathina, a także miejsca inspirowane chińską kulturą i sztuką.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *