Przygotowania do wakacyjnego wyjazdu za granicę powinny obejmować także przegląd samochodu, zaopatrzenie go w niezbędne akcesoria (apteczka, koszulki odblaskowe, zapasowe koło itp.), a także ubezpieczenie pojazdu. Podróżny musi sprawdzić, czy w danym kraju uznawana jest konkretna polisa, jakie są inne istotne przepisy. Dobrym pomysłem jest rozważenie zakupu dodatkowego ubezpieczenia, które przyda się w razie kłopotów za granicą – awarii, kolizji, wypadku. Jeśli udajesz się na urlop do kraju należącego do unii, możesz spać spokojnie, ponieważ polska polisa OC jest tam uznawana. Dodatkowo wiele innych przepisów zostało ujednoliconych, co znacznie ułatwia międzynarodowe podróżowanie. 

Ubezpieczenie dla podróżujących samochodem

Jednym z rodzajów ubezpieczeń dobrowolnych jest tzw. AC, czyli autocasco. Taka polisa pokryje koszty naprawy samochodu niezależnie od tego, z czyjej winy doszło do wypadku. W zależności od tego, jaki rodzaj ubezpieczenia wybierzesz, możesz liczyć na wsparcie zarówno przy drobnej kolizji, stłuczce, jak i poważnym wypadku. To jednak nie wszystko – ochrona często obejmuje także kradzież pojazdu. Decydując się na wykupienie AC, masz pewność, że w razie przykrego zdarzenia, nieszczęśliwego wypadku nie pozostaniesz bez wsparcia. Twój ubezpieczyciel zajmie się problemem.

Na pewno ma dla ciebie znaczenie, jakie koszty poniesiesz w związku z wykupem polisy. Oczywiście jest to istotna kwestia, zwłaszcza gdy liczysz wydatki ponoszone na wyjazd. W wyliczeniach pomogą specjalne narzędzia, np. kalkulator ubezpieczeniowy OC. Jeśli obowiązkowa polisa wkrótce wygasa, nie zapomnij jej przedłużyć. W przeciwnym wypadku narażasz się na karę nakładaną przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Ważne ubezpieczenie jest istotne jeszcze z jednego powodu – koszty, które możesz ponieść w związku z kolizją bywają znacznie wyższe za granicą niż w Polsce.

Czym jest Assistance?

Jeśli okaże się, że musisz wykupić nowe ubezpieczenie, a wolisz nie ponosić zbyt dużych kosztów przed wyjazdem, możesz zdecydować się na OC na raty w Beesafe. Jednocześnie możesz wzbogacić swoją polisę o tzw. assistance, czyli pomoc w podróży. Na czym polega? Przede wszystkim nie zostaniesz sam, jeśli w drodze przytrafi się awaria. Możesz liczyć na pomoc mechanika czy holowanie samochodu do najbliższej stacji diagnostycznej, a także wypożyczenie samochodu zastępczego. 

To jednak nie wszystko. Być może będziesz potrzebować noclegu w drodze lub zechcesz skorzystać z prawnej czy medycznej opieki. Ubezpieczyciel zapewni wsparcie doradców i konsultantów, z których pomocy możesz korzystać przez całą dobę. Takie rozwiązanie zaoszczędzi stresu związanego przede wszystkim z tym, że jako cudzoziemiec nie znasz realiów danego kraju i często trudno będzie ci zorganizować pomoc na własną rękę.

Na co zwrócić uwagę, wykupując dodatkowe ubezpieczenie na podróż?

Przed wykupieniem dodatkowej polisy, która ma chronić podróżnych, musisz zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, w których zapisane są najważniejsze informacje dotyczące zakresu polisy, sposobu i terminu zgłaszania szkody itp. Każda firma indywidualnie ustala zakres ubezpieczenia, a także limity dotyczące ponoszonych kosztów np. naprawy samochodu. Polisa może działać na terenie określonych krajów – tę informację także należy koniecznie sprawdzić. 

Jeżeli chcesz spokojnie podróżować bez obawy o nieprzewidziane zdarzenia, kolizje, awarie samochodu, rozważ wykupienie dodatkowego ubezpieczenia. Nie jest ono obowiązkowe, ale na pewno warto je mieć. Wsparcie tłumacza, transport do Polski, dostęp do całodobowej infolinii to tylko niektóre zalety takiego rozwiązania. Twoja podróż będzie na pewno bezpieczniejsza, gdy zadbasz o odpowiednią, dodatkową polisę. 

Archiwum: lipiec 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: