Workation. Trend stworzony przez pandemię

Workation to angielskie połączenie słów work oraz vacation. Jest to zatem sposób na podróżowanie, w którym znajdzie się miejsce zarówno na pracę, jak i na wakacje. Jak to możliwe? Pandemia pokazała nam, że niektóre obowiązki służbowe z powodzeniem można wykonywać zdalnie. Mimo braku obostrzeń, wiele miejsc pracy w dalszym ciągu umożliwia swoim pracownikom pracę zdalną lub hybrydową, a niektóre przedsiębiorstwa postanowiły w całości zrezygnować z fizycznych przestrzeni biurowych, właśnie na rzecz pracy online.

Workation. Trend stworzony przez pandemię

Ta zmiana na rynku pracy bezpośrednio wpłynęła na powstanie nowego trendu w turystyce, polegającego na wakacyjnych wyjazdach, dla których nie rezygnujemy z pracy. Czym kieruje się turysta nastawiony na pracę i jak przygotować swój obiekt pod workation?

Więcej możliwości.

Praca zdalna otwiera możliwości częstszych podróży, jeśli tylko turysta w trakcie wyjazdu jest skłonny poświęcić swój czas również na pracę. Jest to pewien kompromis – po zakończeniu dnia pracy, goście mogą cieszyć się urokami miejsca w którym przebywają, nie tracąc przy tym urlopu czy pieniędzy za odrzucone zlecenia. W obecnych czasach również szkoły często działają w trybie online, są zatem nawet możliwe wyjazdy całymi rodzinami i dzielenie wspólnego home office. Właściciel obiektu noclegowego, który umożliwia wyjazdy na workation, powinien upewnić się, że posiada dobry kalendarz rezerwacji na stronę www. Nasz gość przyzwyczajony do pracy przez internet, najprawdopodobniej właśnie w ten sposób będzie chciał dokonać rezerwacji.

Zobacz też:
Jakie kosmetyki zabrać ze sobą na wakacje?

Potrzeba zmiany otoczenia.

Praca zdalna dla większości z nas może być wyzwaniem. Ciągłe przebywanie w domu i kontakty z współpracownikami wyłącznie poprzez komunikatory internetowe, mogą z czasem stać się trudne i nużące. Dlatego też ludzie o tej specyfice pracy coraz częściej decydują się na wyjazdy połączone z pracą. Zmiana otoczenia oraz miejsca pracy to pewny sposób na walkę z rutyną i znudzeniem.

Jak przygotować obiekt noclegowy pod workation?

Jeśli jesteś właścicielem obiektu noclegowego i chciałbyś pozyskać gości również w ciągu tygodnia, ogłaszanie się jako miejsce odpowiednie pod workation może być dobrym pomysłem. Ważne jest jednak, aby Twój obiekt spełniał podstawowe wymagania i był przyjazny osobom pracującym zdalnie.

Pamiętaj o dobrym połączeniu z internetem

Szybki internet to oczywiście najważniejsza kwestia dla osób pracujących z domu. Zła jakość połączenia może utrudnić, a nawet uniemożliwić pracę, a tym samym narazić naszych gości na straty finansowe. Obiekty przyjmujące gości na workation muszą zadbać o internet tak szybki, jak i niezawodny.

Komfortowe miejsce do pracy jest kluczowe

Komfort pracy jest niezwykle istotny. Mowa tutaj nie tylko o wygodnych krzesłach, ale przede wszystkim wystarczającej przestrzeni na biurku czy stole. Idealnie jakby przestrzenie biurowe były zlokalizowane w różnych pokojach, tak aby osoby razem podróżujące nie były zmuszone dzielić ze sobą biura. Musimy pamiętać, że nie każdy to lubi.

Zobacz też:
Leczenie zębów za granicą - opłacalna opcja dla obcokrajowców

Dodatkowe udogodnienia, które goście mogą docenić

Jak w każdym biurze, pewne rzeczy choć nie są konieczne, mogą realnie umilić pracę. Ekspres do kawy to statystycznie, jedna z najczęściej pożądanych udogodnień w miejscach pracy, warto zatem zaopatrzyć w niego apartament pod wynajem. Dobrym pomysłem może być też monitor z przewodem HDMI czy głośnik bluetooth. Warto też pomyśleć o wystroju. Stonowane kolory i zieleń roślin może pozytywnie wpłynąć na skupienie podczas pracy, a tym samym na zadowolenie gości z pobytu.


Zobacz też:

Zobacz też:
Letnie wyjazdy - te rzeczy warto zabrać ze sobą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.