Włosy w podróży, czyli jak sobie radzić z farbowaniem i odrostami

Podróżniczy tryb życia rządzi się swoimi prawami. Niestety bardzo często odbija się to na wyglądzie. Siwe kosmyki nie dają o sobie zapomnieć, szczególnie gdy od wielu miesięcy nie byłaś u fryzjera. Sprawdź, jak wydłużyć czas między koloryzacjami.

włosy w podróży
Ocena

Włosy rosną średnio 2 centymetry na miesiąc. To wystarczy, aby twoim oczom ukazało się pasmo siwych kosmyków tuż na czubku głowy. O ile w samej egzotycznej podróży, zupełnie o tym nie myślisz, wracając do domu, staje się to mocno uciążliwe. Istnieją specjalne rodzaje koloryzacji, które mogą nieco zakamuflować siwe włosy i sprawić, że na jakiś czas zupełnie o nich zapomnisz. Poznaj je! Sprawdź, czy istnieją inne metody do czasowego zamaskowania siwej fryzury. 

Dlaczego włosy siwieją?

Siwienie włosów to naturalny, fizjologiczny proces. Można go uznać, za efekt uboczny starzenia się organizmu. Być może nie zdajesz sobie sprawy, ale już po 25 rokiem życia zachodzi w nim wiele zmian. Barwnik we włosach nazywany jest melaniną, a jego produkcja odbywa się w melanocytach – wyspecjalizowanych komórkach. Wraz z wiekiem proces ten staje się znacznie słabszy, co przekłada się właśnie na siwą barwę kosmyków. Mogą przybierać bardziej nasiloną formę lub przechodzić nieco łagodniej i powoli. Wiele zależy od skłonności genetycznych, ale również samego trybu życia, czy ewentualnych chorób.

Przyspieszone siwienie włosów – co ma na nie wpływ?

Na pewno znasz chociaż jedną osobę, która tuż po 20 roku życia zaczęła używać farby do siwych włosów, ponieważ boryka się z nieestetycznymi szarymi pasmami. Niestety bardzo wiele czynników ma na to bezpośredni wpływ. Młodzi ludzie często zmagają się ze zmianami hormonalnymi, które nie są w tym przypadku obojętne. Mowa szczególnie o:

  • schorzeniach tarczycy;
  • niedoborach żywieniowych;
  • znacznych niedoborach witamin z grupy B, kwasu foliowego oraz miedzi;
  • traumatycznych wydarzeniach i stresie.

Ciekawą kwestią jest fakt, że w wielu przypadkach możliwe jest zatrzymanie procesu przedwczesnego siwienia. Warunkiem jest czynnik, który można modyfikować, czyli uzupełnić niedobory i rozpocząć odpowiednie leczenie.

Kogo dotyczy proces siwienia włosów?

Proces siwienia przypisywany jest głównie osobom dojrzałym, w podeszłym wieku. Obecnie dotyczy jednak coraz większej ilości młodszych osób, około 30. roku życia. Zwykle rozpoczyna się bardzo niewinnie, często skupia się na zaledwie kilku kosmykach w szarym odcieniu.

Baleyage – koloryzacja idealna dla siwych włosów

Nie każdy może sobie pozwolić na częste wizyty u fryzjera. Podróżniczy tryb życia to jeden z powodów. Nowoczesne fryzjerstwo odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających klientów. Baleyage to świetna opcja, dla osób, które zwyczajnie nie mają zbyt wiele czasu. Metoda ta polega na podzieleniu włosów nawet na kilkadziesiąt drobnych pasemek, zwykle tuż od czubka głowy. Farbuje się je najczęściej na odcień blondu, jednak tonacja może wpadać w delikatne szarości, tak, aby zminimalizować widoczność siwych kosmyków. Dzięki trójwymiarowości nie wychodzą one na pierwszy plan. Baleyage wystarczy wykonywać co kilka miesięcy. 

Odrosty – odcienie farb, które je podkreślają

Nie zaleca się stosowania o jednolitej barwie, czyli np. farby do włosów – czarne nie są wskazane.  Jeden odcień fryzury nie daje efektu trójwymiarowości, przez co siwe odrosty będą się od razu bardzo wyróżniać. Stawiaj na różnego rodzaju pasemka, które mogą mieć różną formę. Szare włosy po prostu w nich zginą i nie będą się odznaczać.

Podróżnicze gadżety, czyli szybki kamuflaż siwej fryzury

Przed tobą zaplanowana podróż na drugi kontynent, a ty zupełnie zapomniałaś o wizycie u fryzjera? Nie martw się! Istnieje kilka produktów, które czasowo pozwolą ci ukryć siwe kosmyki. Komponując kosmetyczkę, uwzględnij w niej specjalne maskary do odrostów, które swoim wyglądem przypominają te do rzęs. Dostępne są także produkty w formie sprayu. Wystarczy kilka ruchów i możesz zapomnieć o odrostach. To cud? Wyłącznie technologiczny. W ten sposób idealnie zakamuflujesz siwe włosy, aż do kolejnej koloryzacji.

Kosmetyczka podróżnika nie może zawierać nieprzemyślanych produktów. Kosmetyki kamuflujące odrosty to must-have, gdy zapomnisz o farbowaniu. Nie zajmują dużo miejsca, a w znaczny sposób poprawią twój komfort i samopoczucie.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *