Walizki podróżne 4 rzeczy, które musisz o nich wiedzieć, zanim je kupisz

Walizki podróżne to jeden z najwygodniejszych sposobów przewożenia bagażu. Są bardzo pojemne, świetnie zabezpieczają swoje wnętrze i nie wymagają dźwigania, gdyż wyposażone są w wygodne kółka, umożliwiające ciągnięcie lub pchanie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, wybierając walizki podróżne!

Ocena

Twarda czy miękka walizka – co wybrać?

Na rynku dostępne są walizki wykonane z różnorodnych materiałów. Najważniejszy podział dotyczy charakteru materiału. Popularne obecnie walizki twarde świetnie zabezpieczają wnętrze, a jednocześnie wyglądają efektownie. Zrobione są z ABS lub elastycznego i odpornego na pęknięcia policarbonu. Miękkie walizki mają tę przewagę, że wyposażone są w wiele schowków i kieszeni, umożliwiających przewożenie różnych drobnych przedmiotów, które można mieć zawsze pod ręką.

Rozmiar walizki – nie zawsze największa jest najlepsza

Choć może się wydawać, że duża walizka jest optymalnym wyborem, nie zawsze tak jest. Taka walizka może generować większe koszty na lotnisku. Walizki podróżne małe są bardzo poręczne i jednocześnie pojemne. Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie kilku walizek w różnych rozmiarach, by móc dopasować je do swoich potrzeb związanych z podróżowaniem. Takie walizki można kupić także w zestawach, co zwykle jest korzystną opcją ze względu na cenę.

Dwa czy cztery kółka – co jest lepsze?

Zwykle walizki mają cztery kółka, co jest wygodnym sposobem ich użytkowania na lotniskach czy dworcach, gdzie jest płaska powierzchnia, po której można walizkę pchać lub ciągnąć. Na trudniejszym terenie – bruku czy na drodze szutrowej – znacznie wygodniejsze są dwa kółka i ciągnięcie walizki. Oczywiście zawsze trzeba uważać na to, by nie uszkodzić kółek na trudnym terenie, a w niektórych miejscach lepiej po prostu przenosić walizkę niż narażać ją na uszkodzenie.

Wygląd ma znacznie!

Wybierając walizkę, oczywiście zwracamy uwagę na jej wygląd. Walizki podróżne są bardzo różnorodne. Wielbicieli ma zarówno klasyczna czerń, jak i odlotowe i wyraziste kolory, a nawet nadruki, zwłaszcza na walizkach dla dzieci. Warto kierować się swoim gustem i upodobaniem, ale także… rozpoznawalnością. W czasie podróży samolotem przy odbieraniu bagaży, wyrazista, wyróżniająca się na taśmie walizka będzie widoczna już z daleka. To pozwoli uniknąć pomyłek. Taką walizkę łatwiej też zidentyfikować, jeśli się zagubi. Jej charakterystyczny wygląd ułatwi poszukiwania.

Walizki podróżne są niezbędne na wakacjach, w czasie krótkich wypadów weekendowych czy podróży służbowych. Warto wybrać je dobrze, by służyły przez długi czas i ułatwiały podróżowanie.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *