Jakie mogą być konsekwencje wakacyjnego romansu?

Morza szum, ptaków śpiew… Urlop spędzony w pięknym, wakacyjnym kurorcie sprzyja przygodom. Zdarzył ci się wakacyjny związek? Mądrze korzystaj z przyjemności, aby po powrocie nie zderzyć się z rzeczywistością.

wakacyjna miłość

Wakacyjny romans może być, nomen omen, brzemienny w skutkach. Szalone harce w hotelowym pokoju lub wspólne powroty z imprez mogą być wstępem do seksu bez zabezpieczeń. W trybie wakacyjnym często nastrój bierze górę nad rozumem. Sprawdź, jak ustrzec się przed konsekwencjami krótkotrwałego romansu.

Ryzykowne stosunki bez zabezpieczeń a nieplanowana ciąża

Jeśli chcesz z wakacji przywieźć tylko miłe wspomnienia i wspólne zdjęcia, zawsze bądź przygotowana na wszystkie możliwe scenariusze. Dobrym pomysłem jest noszenie w portfelu lub w torebce opakowania prezerwatyw. Jeśli ty i twój wakacyjny partner nabierzecie ochoty na seks, zabezpieczenie będzie zawsze pod ręką. Takie zachowanie to przejaw odpowiedzialności i troski o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. Jeśli jednak z jakichś powodów zapomnicie użyć prezerwatywy lub antykoncepcja nie zadziała prawidłowo, nie wszystko stracone. Masz 72 godziny na to, aby zapobiec nieplanowanej ciąży. Pomoże w tym szybko zamówiona przez portal medyczny recepta online na tabletkę dzień po.

Zobacz też:
Historia i Dzieje Winiarstwa w Polsce

Czy zażycie pigułki dzień po jest skuteczne?

Antykoncepcja awaryjna opóźnia owulację, przez co minimalizuje szanse na zapłodnienie. Jej skuteczność określana jest na 84 do 99%. Jeśli stosunek seksualny bez zabezpieczenia odbył się w czasie owulacji lub tuż przed nią, pigułka dzień po nie będzie działać. Aby ustrzec się przed nieprzewidzianymi konsekwencjami romansu wakacyjnego, najlepiej jest zażyć tabletkę jak najwcześniej, optymalnie w przeciągu 12 godzin. Producent wskazuje, że antykoncepcja awaryjna wykazuje największą możliwą skuteczność w przypadku zastosowania jej przed upływem 3 dni od niezabezpieczonego stosunku.

Jak najlepiej zapobiegać niechcianej ciąży?

Stosowanie antykoncepcji awaryjnej jest zarezerwowane – jak sama nazwa wskazuje – dla sytuacji awaryjnych. Na co dzień warto wybrać inną metodę zapobiegania zapłodnieniu. Tabletki mogą zostać przepisane po konsultacji z lekarzem ginekologiem i wykonaniu podstawowych badań. Przyjmowanie pigułek to sprawdzony sposób na to, aby skutecznie uchronić się przed nieplanowaną ciążą. Dlatego dobrze jest przyjmować antykoncepcję hormonalną nie tylko wtedy, gdy masz stałego partnera seksualnego. Przydaje się ona także wtedy, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo przygodnych kontaktów seksualnych, np. podczas wakacyjnych wyjazdów.

Zobacz też:
Dzieci w samolocie – jak zapewnić im komfort?

Jak zdobyć pomoc medyczną na wyjeździe?

Jeśli zdarzy ci się, że twoje tabletki antykoncepcyjne skończą się tuż przed wyjazdem lub na wakacjach, a ty nie masz możliwości szybko umówić się na wizytę u ginekologa, warto skorzystać z możliwości otrzymania recepty na tabletki antykoncepcyjne za pośrednictwem portalu medycznego. Romantyczne chwile z nowym partnerem podczas wakacji mogą skutkować także infekcją intymną. Również wtedy warto szybko znaleźć pomoc. Dostępność 7 dni w tygodniu i 24 godziny na dobę sprawia, że w każdej chwili możesz zdobyć potrzebne leki. Prosty formularz do wypełnienia i minimalna ilość formalności sprawi, że recepta zostanie wystawiona w przeciągu zaledwie kilku minut.

Niezabezpieczone kontakty seksualne na wakacjach

Pod wpływem impulsu na wakacjach możesz podejmować nieprzemyślane decyzje. Jeśli jest to kolejna porcja kalorycznego deseru, konsekwencje nie są aż tak niebezpieczne i łatwo można sobie z nimi poradzić. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja, gdy pochopnie zgodzisz się na seks bez zabezpieczeń. Ryzyko nieplanowanej ciąży lub pojawienie się objawów uciążliwej infekcji intymnej powinny skłonić cię do szybkiego kontaktu z lekarzem.

Zobacz też:
Piżamy damskie - elegancka i praktyczna bielizna nocna

Wakacyjne rozluźnienie sprzyja poznawaniu nowych osób. Dlatego latem zwiększa się częstotliwość przygodnych kontaktów seksualnych z nowymi partnerami. Na efekty zwykle nie trzeba długo czekać. Aby uporać się z niektórymi konsekwencjami przypadkowego seksu, jak najszybciej szukaj pomocy medycznej.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.