Turystyka stomatologiczna to jeden z najnowszych trendów w gospodarce. Głównym celem podróży jest w tym przypadku znalezienie taniego i dobrego dentysty, bez względu na odległość od miejsca zamieszkania. 

Podróżowanie kojarzone jest głównie ze zwiedzaniem, choć od wielu lat chęć poznawania nowych zakątków świata łączona jest z zaspokajaniem innych potrzeb. Jednym z popularniejszych połączeń jest odwiedzanie ciekawych miejsc, połączone z troską o zdrowie i urodę. Jak wygląda to w przypadku usług stomatologicznych? Sprawdzamy! 

Na czym polega turystyka stomatologiczna? 

Turystyka dentystyczna polega na odwiedzaniu tych państw, w których usługi stomatologiczne są tańsze, niż w miejscu zamieszkania. Wizytę o dentysty można oczywiście łączyć ze zwiedzaniem, jednak to oferta gabinetu stomatologicznego ma największy wpływ na kierunek podróży. Przykład? Głównym celem wyprawy mogą być implanty zębowe w Krakowie, a wizyta na Wawelu atrakcją, z której pacjent skorzysta „przy okazji”. 

Jakie są najpopularniejsze kierunki podróży? Sporo zależy od części świata. Mieszkańcy Kanady i Stanów Zjednoczonych najchętniej szukają tanich usług stomatologicznych w Meksyku, z kolei w Europie coraz ciekawszym celem dla pacjentów jest Polska. Polscy pacjenci również szukają tańszych rozwiązań, a jednym z ich ulubionych kierunków podróży (jeszcze kilka tygodni temu) były Lwów i Mińsk. Dziś ich miejsce zajmują te miasta na terenie Czech i Słowacji, które mogą się pochwalić i dobrymi dentystami, i ciekawymi atrakcjami. 

Turystyka stomatologiczna a oferta polskich dentystów 

Choć turystyka stomatologiczna jest bardzo młodą dziedziną gospodarki, Polska już zajmuje tu ważne miejsce. Sprzyja temu zarówno coraz wyższy poziom usług stomatologicznych w polskich gabinetach, jak i coraz lepsze połączenia lotnicze. 

Dla kogo polskie gabinety dentystyczne są najbardziej atrakcyjne? 

Do polskich gabinetów stomatologicznych coraz chętniej zaglądają goście z zachodniej Europy. Dzięki temu dobry ortodonta w Krakowie może świadczyć swe usługi gościom z Niemiec lub Wielkiej Brytani. To właśnie z tych państw pochodzi najwięcej zagranicznych pacjentów, trafiających do gabinetów stomatologicznych na terenie Polski. 

Cena to nie wszystko. Na co zwracają uwagę zagraniczni pacjenci?

Choć głównym celem podróży jest możliwość skorzystania z taniej usługi stomatologicznej, nie można zapominać o jakości usług. Ma ona ogromne znaczenie dla zagranicznych pacjentów, którzy najchętniej korzystają z usług gabinetów spełniających podstawowe warunki. 

Są to: 

  • profesjonalne i nowoczesne wyposażenie gabinetu;
  • kadra medyczna, mogąca się pochwalić odpowiednim wykształceniem i międzynarodowymi certyfikatami;
  • przystępne ceny. 

Turystyka stomatologiczna. Czy to się opłaca? 

Możliwość skorzystania z profesjonalnych usług stomatologicznych, połączona z wizytą w pięknym mieście – takie zestawienie brzmi ciekawie. A co z opłacalnością? Czy osoba, która korzysta z pomocy dentysty w innym kraju, taktycznie może zaoszczędzić? Zobaczmy!

W XXI wieku podróże stają się coraz tańsze. Z jednej strony przewoźnicy kuszą coraz ciekawszymi promocjami, z drugiej czekają organizatorzy turystyki, coraz sprawniej reagujący na potrzeby rynku. Efekt? Mieszkaniec Berlina może przyjechać na wycieczkę do Krakowa, skorzystać z noclegu, zwiedzania i zabiegu stomatologicznego, i jeszcze na tym zaoszczędzić. Bo choć dla wielu Polaków ceny zabiegów dentystycznych w miejscu zamieszkania są bardzo wysokie, dla osób z zachodniej Europy są one wyjątkowo atrakcyjne. Przykładowo, mieszkaniec Wielkiej Brytanii w swoim kraju za most protetyczny płaci nawet trzy razy więcej, niż w Polsce!

Polscy dentyści posiadają coraz szerszą wiedzę i mogą się pochwalić wielkimi umiejętnościami. Śmiało mogą konkurować z niemieckimi lub brytyjskimi specjalistami, kusząc jednocześnie niższymi cenami. A że wielu specjalistów działa na terenie miast będących popularnymi celami dla turystów, pogodzenie klasycznego zwiedzania ze skorzystaniem z zabiegu stomatologicznego nie stanowi większego problemu. 

artykuł powstał dzięki współpracy z galeriausmiechu.pl

Archiwum: marzec 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: