Turystyka dentystyczna – czy to faktycznie się opłaca?

Podczas podróży odpoczywamy, zwiedzamy, poznajemy nowe miejsca. Warto jednak zadbać także o swoje zdrowie i dowiedzieć się, jak wygląda turystyka stomatologiczna. Czy w jej ramach można liczyć na takie usługi jak implantologia? Czym w ogóle jest ten nowy trend w gospodarce?

Turystyka stomatologiczna
Ocena

Na czym polega turystyka stomatologiczna?

Turystyka stomatologiczna to nic innego, jak podróżowanie po innych krajach w celu znalezienie usług stomatologicznych (jak choćby implantologia) w niższych cenach niż w naszym ojczystym kraju. Wyjazd nie musi być jednak jedynie w celach medycznych. Można wtedy także odpocząć i poznawać świat. Przykładowo odwiedzamy Londyn, oglądamy zabytki, a przy tym umawiamy się na wizytę u dentysty.

Gdzie najczęściej się wyjeżdża w tym celu? Zależy od kraju. Kanadyjczycy i Amerykanie chętnie wędrują na południe, do Meksyku. A Europejczycy… do Polski. Okazuje się, że w naszym kraju są jedne z niższych cen na terenie Europy. Polacy za to wędrują na południe, do Czech i Słowacji.

 

Turystyka stomatologiczna a dentyści w Polsce

Choć turystyka stomatologiczna dopiero się rozwija, to Polska ma już swój niemały udział w tej kwestii. Szczególnie ze względu na to, czy dentyści w naszym kraju mogą pochwalić się wysokim poziomem wykonywanych usług, bez względu czy mamy na myśli implantologię czy stomatologię estetyczną. Rozwojowi tej dziedziny sprzyjają także dobre połączenia lotnicze.

Zobacz: https://www.estetique-wroclaw.pl/implantologia/

Najczęściej w Polsce zjawiają się pacjenci z zachodniej Europy, np. Niemiec. Okazuje się, że to właśnie z tych krajów najczęściej gościmy osoby potrzebujące wizyty u dobrego, sprawdzonego, a przy tym taniego stomatologa. A ich krajach bowiem można skorzystać z usług dentystycznych, ale ceny przeważnie mogą być nawet trzykrotnie większe, niż ma to miejsce w Polsce.

Sprawdź Estetique Wrocław!

Trzeba jednak przyznać, że cena to nie jedynie rzecz, na którą zwracają uwagę pacjenci z innych krajów. Choć tania usługa bardzo kusi, to każdemu zależy też na tym, by praca była wykonana na najwyższym poziomie. Jedynie w takich gabinetach stomatologicznych można liczyć na dobre przyjęcie i mieć nadzieję na dobrze wykonaną usługę.

Pacjenci z zagranicy przeważnie zwracają uwagę także na to, czy wyposażenie gabinetu jest profesjonalne i nowoczesne. Istotna jest także kadra medyczna. Dobrze by było, by posiadała odpowiednie wykształcenie, a także międzynarodowe certyfikaty, które potwierdzają jej umiejętności i doświadczenie.

 

Czy opłaca się turystyka stomatologiczna?

Chociaż wyjazdy kojarzą nam się przede wszystkim z odpoczynkiem, nic nie stoi na przeszkodzie, by połączyć podróż z zadbaniem o swoje zdrowie. Szczególnie w kwestii zębów jest to dobre połączenie. Jednak pojawia się kolejne pytanie: czy to w ogóle się opłaca? Czy warto jechać do innego kraju, by skorzystać tam z takich usług jak implantologia?

Obecnie podróżowanie jest tańsze niż kiedykolwiek wcześniej. Poza tym można liczyć na ciekawe rabaty i promocje, które np. mieszkańcom zachodniej Europy pozwalają nie tylko przyjechać do Polski, ale także spędzić tutaj czas na odpoczynku, a przy tym zapisać się do stomatologa na konieczne zabiegi, jak choćby implantologię. A przy tym wydadzą mniej niż podczas zwykłej wizyty w swoim ojczystym kraju.

Tak, dla Polaków ceny nie zawsze są szczególnie tanie, a często uznajemy, że są zbyt wysokie. Jednak dla np. Niemców są one o wiele niższe niż w ich rejonach. Za niektóre usługi płaci się tam bowiem nawet 2-3 razy więcej niż miałoby to miejsce w Polsce. Analogicznie Polacy patrzą tak na ceny choćby w Czechach.

Jeśli chodzi o polskich dentystów, to ich usługi są zachęcające nie tylko ze względu na niższe ceny niż na zachodzie. Specjaliści mogą pochwalić się umiejętnościami, szeroką wiedzą oraz doświadczeniem, dzięki czemu ich oferta jest o wiele bardziej kusząca. A poza tym można wizytę u stomatologa połączyć choćby ze zwiedzaniem wielu zabytkowych miast Polski. Staje się to dodatkową atrakcją i jeszcze bardziej zachęca. Widać zatem, że turystyka dentystyczna coraz bardziej zaczyna się opłacać.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *