Suche i wypadające włosy – regeneracja fryzury po długiej podróży

Podróże to wspaniała rzecz! Poszerzają horyzonty, zmieniają myślenie i pozwalają odkrywać nieznane. Wiele kobiet nie wyobraża sobie, by z nich rezygnować. Bardzo częstym efektem podróży są jednak problemy z włosami. Jak szybko o nich zapomnieć? Sprawdź!

podróż suche włosy
Ocena

Zmienna temperatura, wilgotność, silna ekspozycja na słońce, wiatr czy mróz – to najważniejsze wyzwania, z którymi masz do czynienia w podróży. Oczywiście nieco inaczej sytuacja wygląda, kiedy oddalasz się od domu o 100 kilometrów, a inaczej, gdy zdecydujesz się na wyprawę na inny kontynent. Nie wszystkie warunki pozwalają na kilkugodzinne spędzanie czasu w łazience – o ile w ogóle masz do niej dostęp. Oprócz pięknych wspomnień przywozisz suche, zniszczone i smutno prezentujące się kosmyki. Sprawdź, jak im pomóc się zregenerować.

Podróżniczy tryb życia, czyli co niszczy twoje włosy

Jak uratować bardzo suche włosy? To pytanie zadaje sobie wiele osób, dla których podróżowanie jest sensem życia. Przywiązują one z reguły małą wagę do własnego wyglądu, a pielęgnacja ma być szybka i bezproblemowa. Kobietom jest w tym aspekcie nieco trudniej – matka natura nie wszystkie panie obdarzyła gęstymi, błyszczącymi włosami o odpornej strukturze. Istnieje kilka najważniejszych czynników, które nie są obojętne dla twoich włosów. Znajomość ich może uchronić cię przed ich szkodliwym działaniem. Są to:

  • słońce;
  • zmienna wilgotność;
  • wysoka i bardzo niska temperatura;
  • wiatr;
  • słona i chlorowana woda.

Akcja regeneracja – zadbaj o włosy po podróży

Nietrudno sobie wyobrazić, jak prezentują się włosy po wielotygodniowej egzotycznej podróży. Są mocno wysuszone na końcach, ale i na całej długości. Ich struktura staje się bardziej wysokoporowata. Słońce przyczynia się do ich wyraźnego rozjaśnienia, dając efekt naturalnych refleksów. U wielu osób pojawiają się siwe kosmyki, które wymagają kamuflażu. Fryzura szybko wysycha i chłonie wodę. Jest podatna na puszenie się. Jeśli wypadają włosy, co robić, aby szybko je zregenerować? Konieczna jest przemyślana i aktywna pielęgnacja! 

Czym myć zniszczone włosy?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Produkt do mycia musi być dopasowany w głównej mierze do potrzeb skóry – ta może być normalna, ale również z AZS czy łuszczycą. W pierwszej kolejności należy więc bacznie się jej przyjrzeć. Oczywiście konieczna jest eliminacja silnych detergentów myjących, które bazują głównie na SLS. Warto rozważyć mycie odżywką lub popularną metodę OMO. Kosmetyki, które są używane wraz z nimi, a także sama procedura mycia mniej obciążają i tak zniszczone włosy. Mycie odżywką świetnie sprawdzi się również dla posiadaczek kręconych kosmyków.

Odżywka i maska – obowiązkowe kosmetyki

Po długich wojażach twoje włosy potrzebują odpowiedniej regeneracji. Z pomocą przychodzą odpowiednie maski i odżywki do codziennego stosowania. Te pierwsze będą doskonałą kuracją dla wymagających kosmyków. Bardzo ważnym aspektem jest ich odpowiednia aplikacja – tylko w ten sposób zadbasz o ich skuteczne działanie. Z włosów nie może lać się woda, muszą zostać odsączone. Następnie nakładaj na nie odpowiednią ilość produktu i postaraj się je wmasować lub rozprowadzić grubym grzebieniem. W maskach szukaj przede wszystkim:

  • emolientów takich jak olej kokosowy, olej lniany, olej arganowy;
  • kwasu hialuronowego;
  • protein;
  • aloesu;
  • jedwabiu.

Jak dbać o włosy w trudnych warunkach?

Kompleksowa pielęgnacja nie jest możliwa w trudnych warunkach. Sądzimy, że to ostatnia rzecz, o której wtedy myślisz. Na każdą podróż zabieraj ze sobą miniatury kosmetyków. Małe opakowania bez problemu kupisz w drogerii i zmieścisz w podręcznej walizce. Pamiętaj o zabezpieczającym serum na bazie silikonów. To świetny kosmetyk, który ochroni przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznych. Włosy związuj w kok i chroń chustą lub czapką. 

Podróżniczy tryb życia wiąże się z wieloma kwestiami, nad którymi na co dzień się nie zastanawiasz. O wygląd włosów warto zadbać z wyprzedzeniem. Wiele zmian i zniszczeń może okazać się później nieodwracalnych i zmuszą cię do radykalnego cięcia. 

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *