Słuchanie audiobooków w drodze na wakacje

Wakacje to często jedyny czas w roku, gdy możemy się naprawdę zrelaksować. Warto je dobrze wykorzystać, zaczynając już od samej podróży na miejsce wypoczynku.

słuchanie audiobooków w drodze na wakacje
Ocena

 

Słuchaj audiobooków całą rodziną w drodze na wakacje

Słuchanie audiobooków całą rodziną może być świetnym sposobem na zorganizowanie sobie czasu, na przykład w trakcie długiej podróży. Zamiast słuchać wybranych pozycji na słuchawkach, można umówić się na wspólne słuchanie. Długa droga z pewnością nie będzie się ciągnęła w nieskończoność, gdy w tle usłyszymy dobrego lektora i oryginalne efekty dźwiękowe. Cała rodzina może się bardzo dobrze bawić, nawet słuchając audiobooków dla dzieci, które są zabawne i pouczające. Przypadkowe przeboje w radiu to nie to samo, co rodzinnie wybrany audiobook, przy którym wszyscy mogą się dobrze bawić i integrować. O wspólnie spędzone i beztroskie chwile w ciągu roku jest ciężko, dlatego warto zadbać, aby były jak najlepsze. Zamiast słuchać głośnego radia czy przypadkowej płyty znalezionej w aucie, zadbajmy o lepszą jakość wspólnie spędzanych chwil. Rodzinne słuchanie może stać się tradycją w sprzyjających okolicznościach. Najważniejsze jest to, że robimy to razem.

Podróżowanie to idealna okazja do nadrobienia zaległości w słuchaniu

Podróże dalsze i bliższe to dla większości rodzin czy par niezapomniana chwila do relaksu. Już sam dojazd stwarza doskonałą okazję do nadrobienia zaległości czytelniczych. Jedyną szansą, aby i kierowca mógł posłuchać miłej lektury, jest właśnie audiobook. Wspólne słuchanie zbliża do siebie i pozwala wspólnie przeżywać emocje bohaterów. To również świetna okazja do późniejszej rozmowy na ten temat. Czytamy coraz mniej na rzecz przeglądania sieci i oglądania Netflixa, czy teledysków na YouTube. Aby trochę nadrobić ten stan rzeczy, gdy tradycyjna książka jest dla nas mniej wygodna, audiobook pozostaje świetnym rozwiązaniem. Treści w Internecie mocno konkurują o naszą uwagę i dość łatwo jest ulec pokusie oglądania, a nie słuchania. Na szczęście takie sytuacje jak właśnie droga na wakacje czy do pracy, stwarzają nam dobrą okazję do słuchania audiobooków. Z roku na rok coraz mniej Polaków czyta książki i może to właśnie wynikać z ich papierowej formy. Audiobooki są łatwo dostępne, tańsze i można ich słuchać w każdym momencie. Będą doskonałym kompanem podróży, gotowania czy uprawiania sportu. Sytuacji, gdzie da się jedynie słuchać audiobooka, zamiast czytania książki, jest naprawdę dużo.

Audiobook w formie abonamentowej to oszczędności

Kolejny aspekt, który może zachęcić do słuchania audiobooków, to ich rozliczanie. W dobie rozwoju tej formy słuchania, systemy obsługujące audiobooki są dobrze rozwinięte. Ciekawe i różnorodne audiobooki abonament mają w cenie tak korzystnej, że żal byłoby nie skorzystać. Gdy mamy wybór pomiędzy zakupem jednego audiobooka lub opłaceniu abonamentu za cały miesiąc, gdzie biblioteka audiobooków jest ogromna, nie będziemy się wahać. Przy abonamencie nie ogranicza nas wybrany tytuł, tylko sami możemy z przyjemnością śledzić nowe tytuły i szukać środę ulubionych gatunków. To zachęca do jeszcze większej aktywności słuchania.
Słuchaj, ile chcesz w jednej cenie za abonament i nawet za darmo. Niektóre platformy oferują audiobook za darmo. Jest to doskonała okazja, do zapoznania się z taką formą literatury. Czytanie w formie słuchania nigdy nie było łatwiejsze niż teraz.

Dlaczego warto słuchać audiobooków?

Na to pytanie odpowiedź jest podobna jak na to, dlaczego czytać książki. W czasach, gdzie żyje się szybko i na wszystko brakuje czasu, znalezienie go na obcowanie z kulturą i czytelnictwem jest bezcenne. Popularność audiobooków polega właśnie na tym, że możemy słuchać książek, wykonując inne czynności i nadal czerpać przyjemność jako czytelnik, tyle że w nowoczesnej, słuchanej formie. Słuchanie audiobooków to nowoczesne podejście do tradycyjnych spraw. Większość z nas potrzebuje chwili tylko dla siebie w ciągu dnia, odskoczni od codziennych obowiązków i hałasu. Audiobook to odpowiedź na takie problemy. Jeśli ktoś lubi nowe technologie i nietuzinkowe podejście to będzie zadowolony.

Czego słuchać w dłuższej podróży?

Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta. Inny repertuar zadowoli dziecko, inny wytrawnego słuchacza, a czego innego będą szukać seniorzy. Jedno jest pewne, nie warto się ograniczać do znanych autorów, tylko eksperymentować z nowymi tytułami. Często audiobooki w formie abonamentowej wręcz zachęcają do ich słuchania. Uzyskując podpowiedzi podobnych treści, zyskujemy coraz to nowszy materiał do słuchania, a jednocześnie podobny do już znanego. Można słuchać powieści obyczajowych, fantastycznych, biografii czy nawet uczyć się języków. Ważne aby dana pozycja nas zaciekawiła, bo inaczej ciężko będzie dotrwać do końca. Trafionym pomysłem wydaje się na przykład słuchanie przewodnika po danym mieliście w formie audiobooka. Będziemy lepiej przygotowani do wakacji, na które właśnie się wybieramy. A może posłuchamy prostych słówek w języku, gdzie będziemy się porozumiewać w trakcie wakacji? Wybór jest ogromny, a bogate biblioteki kuszą słuchaczy różnymi audiobookami.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *