Renesansowe miasto w środku Polski! Zabawa w pirackim stylu w wyjątkowym Parku Rozrywki!

Każdy z nas w głębi duszy pozostaje dzieckiem. Jest to szczególnie widoczne wówczas, gdy sami posiadamy dzieci i gdy wybieramy się z nimi na różnego rodzaju atrakcje takie jak place zabaw, różne rodzaje miejsc piknikowych czy do park linowy. Odrębna kategorią miejsc jest natomiast park rozrywki. Dziś nie wystarczy iść jedynie do wspomnianego parku linowego, współcześnie jak grzyby po deszczu wyrastają nowe oblicza wesołego miasteczka czyli Parki rozrywki.

Ocena

Park rozrywki polska to dość ogólne sformułowanie, mieszczące w sobie wiele dostępnych atrakcji dla wielu grup wiekowych. Rodzinny park rozrywki to dziś synonim świetnie spędzonego czasu w gronie rodziny. Bardzo często łączone są one także z takim miejscem jak park miniatur. Jakie parki można spotkać w Polsce? Jakie są największe zalety parków rozrywki? Co znajdziesz w różnorodnych parkach rozrywki? Czy wiesz, że w środku Polski, obok Łodzi znajduje się wyjątkowy park Mandoria? Czego możesz się spodziewać po tym parku rozrywki?

Najlepsze parki rozrywki i ich strefy tematyczne

Co przychodzi ci na myśl, gdy myślisz park rozrywki polska? W naszym kraju znajdziesz bardzo wiele miejsc, mieniących się parkami rozrywki. Niektóre reklamowane są jako największy park rozrywki czy najlepszy park rozrywki. Oczywiście punkt widzenia zależy w dużej dozie od użytkownika. Na szczęście i tutaj, rynek pozwala nam wybrać wiele miejsc, o różnych profilach tematycznych, dlatego każdy, niemal w każdym zakątku kraju, znajdzie coś dla siebie.

O jakich miejscach mogłeś słyszeć? Śląskie Wesołe Miasteczko Legendia, Amerykański Park Rozrywki Twinpigs, Jura Park, Park Dinozaurów, Bałtowski Kompleks Turystyczny, Park of Poland, Park Mitologii, Park Nauki, Park Owadów, Energylandia, Elfland.

Oczywiście, nie każde wesołe miasteczko zasługuje na miano parku rozrywki. W nowoczesnym parku rozrywki znajdziesz na pewno wiele ciekawych i nietuzinkowych opcji. Do atrakcji parku mogą się zaliczać np. prehistoryczne oceanarium, park wodny, kolejki górskie, ścieżka edukacyjna, ekologiczny plac zabaw, strefa ekstremalna. W parku rozrywki na gości czekają np. specjalny układ alejek widokowych, również na gości czeka hawajska plaża. Niektóre parki mogą się pochwalić bajkowymi strefami atrakcji. Co park to inny pomysł, więc warto zapoznać się z ofertą kilku z nich.

Zalety korzystania z parków rozrywki

Park rozrywki to miejsce idealne dla całej rodziny, pełne różnorodnych atrakcji, dzięki którym nikt – ani dorosły ani dziecko – nie poczuje się zawiedziony. Parki zazwyczaj przygotowują ofertę dla dzieci niemal w każdym wieku – maluchów, przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym czy młodzieży. Są tak skonstruowane, że także dorośli odczują radość z korzystania z nich i sami poczują się jak dzieci.

Wszelkie te liczne atrakcje, zazwyczaj są na świeżym powietrzu, co również należy do zalet tego typu miejsc. W wesołym miasteczku zabawa trwa zazwyczaj bardzo długi okres w roku – od wiosny do jesieni, choć są także parki rozrywki, oferujące zabawę przez cały rok.

Dzięki temu, że parki rozrywki są zazwyczaj tematyczne, możesz się dzięki nim przenieść zarówno do zacisznych zakątków, wyjątkowego świata przygód i bajek czy nawet do innej epoki!

Z pewnością, parki rozrywki są przeznaczone dla osób w każdym wieku, dzięki czemu maluchy, starsze dzieci czy dorośli znajdą coś dla siebie.

Parki rozrywki zapewniają także niezapomniane wrażenia. To miejsce, gdzie przez cały dzień możesz korzystać z atrakcji, ścieżek edukacyjnych, a także gastronomii, która oferuje różnorodne kuchnie czy sposoby jedzenia.

Zazwyczaj parki rozrywki dysponują także świetną infrastrukturą, dzięki której rodzice mogą bezpiecznie zostawić swój samochód na pobliskim parkingu lub pozwalają na dogodny dojazd z najbliższych miejscowości.

Mandoria – idealne miejsce dla najmłodszych gości i tych nieco starszych

No dobrze, wiemy, że parki rozrywki są różne, jest ich wiele i znajdziesz je praktycznie wszędzie. Od czego zatem warto zacząć?

Jeśli mieszkasz w środkowej Polsce, to opodal Łodzi w miejscowości Rzgów, znajdziesz wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, park rozrywki Mandoria. Tutaj nowoczesność łączy się z renesansowym, europejskim, XVI-wiecznym miastem handlowym. Na terenie parku możesz poczuć się jak odkrywca nowych lądów lub nieustraszony pirat!

Na odwiedzających czeka tu wiele atrakcji tj.karuzele, rowerki wodne, plac zabaw, zjeżdżalnie, małpi gaj, a na wielbicieli mocniejszych wrażeń na miejscu przygotowano kolejkę górską i to nie jedną! Chcesz wiedzieć co dokładnie na ciebie czeka?

Na terenie parku znajdują się m.in. roller-coastery, okręt wirujący nad portem, rzeka pod dachem, drewniany plac zabaw, dwupoziomowa karuzela wenecka, karuzela z łódkami na wodzie, figloraj, zderzające się auta, strzelnica, wielopiętrowy dom zabawy, zdalnie sterowana łódka, lustrzany labirynt, tratwy czy rowerki wodne.

Park Rozrywki Mandoria został zaprojektowany z myślą o najmłodszych odkrywcach, ale pozostawia także ogromne pole do popisu i wiele atrakcji dla samych dorosłych i osób w każdym wieku! To wyjątkowe Miasto Przygód, gdzie nikt nie będzie odczuwał nudy!

Nasz park rozrywki to nie tylko miejsce zabawy, ale wyjątkowe miasto z bogatą historią i niezwykłym stylem. A jeśli zmęczy się to bogate portowe miasto, zawsze możesz odetchnąć w kilku punktach gastronomicznych, na terenie parku. Włoskie smaki, domowy bufet, przepyszne zapiekanki czy kurczaki, wyborna kawa, a może co nieco słodkości? Tu również możesz spróbować wszystkiego!

Serdecznie zapraszamy do odkrycia tego miejsca!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *