Czy warto zaciągnąć pożyczkę na wyjazd za granicę?

Sezon ferii zimowych to kolejny, po wakacjach letnich, okres, kiedy to bardzo chętnie robimy sobie przerwę od codziennych zmartwień i cieszymy wolnym czasem. Wielu z nas decyduje się ponownie na wyjazd za granicę – o ile jednak w przypadku miesięcy letnich dominują nadmorskie kurorty, o tyle zimą chętnie wybieramy się w góry. Co jednak, jeśli aktualnie nie stać nas na taką wypraœe? Czy pożyczki pozabankowe online stanowią dobre rozwiązanie?

Kto udzieli pożyczki – bank, czy firma chwilówkowa?

Instytucje finansowe, takie jak banki, czy firmy pożyczkowe, już od dawna wiedzą, że ich klienci często decydują się na zaciągnięcie zobowiązania właśnie dlatego, że zamierzają wyjechać na wyjazd za granicę, czy też ferie zimowe za granicę. Zarówno banki, jak i prywatne firmy umożliwiają skorzystanie z oferty pożyczki na wyjazd za granicę, jednakże to z usług różnego rodzaju parabanków najczęściej korzystają polacy.


Duży wpływ na ten fakt ma niewątpliwie łatwość, z jaką zaciągnąć można takie zobowiązanie. Pożyczki długoterminowe onlinew przeciwieństwie do kredytów bankowych, nie wymagają bowiem przedstawiania skomplikowanych zaświadczeń o pracy, czy też o dochodach. Bardzo często z oferty takiej pożyczki skorzystać można “na dowód”, a firmy pożyczkowe akceptują dochody z różnych źródeł. Sprawia to, że ich oferta jest dla większości Polaków bardziej atrakcyjna, oferta banków i innych dużych instytucji finansowych.

Pożyczka długoterminowa na wyjazd za granicę a kredyt w banku

Czym różnią się pożyczki długoterminowe onlineod produktów bankowych? Przede wszystkim większą przyznawalnością. Decydując się na tradycyjny kredyt musimy liczyć się z tym, że instytucja finansowa najprawdopodobniej odrzuci nasz wniosek. W przypadku pożyczek pozabankowych, jeśli spełnimy kilka podstawowych warunków, jak np. wypłacalność, brak aktywnego zadłużenia w bazach dłużników, czy też stały dochód możemy być raczej spokojni o decyzję kredytową.

Pożyczka na wyjazd za granicę – czy się opłaca? 

Wiele osób zastanawia się, czy warto zdecydować się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego tylko po to, aby wyjechać na wyjazd za granicę. Aby podjąć ostateczną decyzję w tej sprawie, warto być po prostu ze sobą szczerym. Pamiętajmy, że każde zaciągnięte zobowiązanie należy spłacić.

Należy więc szczerze odpowiedzieć sobie na pytanie: czy będę w stanie spłacić zobowiązanie? Jeśli odpowiedź na to pytanie jest pozytywna, pożyczki pozabankowe online są jak najlepszą opcją. Jeśli jednak mamy wątpliwości – pamiętajmy, że problemy ze spłatą pożyczki mogą przyczynić się do poważnych problemów finansowych, zwłaszcza, jeśli mamy już aktywne zadłużenia Zaciągnięcie kolejnej pożyczki w przypadku niepewnej sytuacji finansowej nie jest zalecane. 

O czym należy pamiętać wybierając pożyczkę na wyjazd za granicę?

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie takiego zobowiązania, należy dokładnie zapoznać się z ofertą rozważanej przez nas firmy pożyczkowej. Każda z nich posiada swoją własną ofertę, które różnią się między innymi wysokością opłat za pożyczkę, okresem spłaty, czy maksymalną wysokością zobowiązania, jakie możemy zaciągnąć. Aby pożyczka na wyjazd za granicę była możliwie jak najbardziej opłacalna – powinna cechować się niskimi kosztami (RRSO, prowizja, opłata za rozpatrzenie wniosku), oferować niskie raty, a jednocześnie jak najdłuższy okres spłaty. Oczywiście – im większa kwota pożyczki, którą możemy zaciągnąć, tym lepiej. 

Choć pożyczki pozabankowe onlinesą łatwiejsze w uzyskaniu, podkreślić należy, że w przypadku problemów z ich spłatą należy liczyć się z konsekwencjami podobnymi, co w przypadku niespłacenia kredytu bankowego. Mowa tu więc o wpisie do baz dłużników, który uniemożliwić może zaciągnięcie kolejnych zobowiązań; rozpoczęciu procesu windykacji, a w przypadku długów, w których przypadku dłużnik nie wykazuje woli współpracy – skierowaniu sprawy do sądu i komornika.


Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety