Rejs statkiem czy zwiedzanie zabytków? Jak wyjść dobrze na zdjęciach z wakacji

Wybór formy podróżowania to bardzo ważna kwestia. Jak to zrobić, mając do wyboru tak wiele możliwości? Zadbaj o pamiątki z wakacji. Dowiedz się, w jaki sposób wyjść doskonale na fotografiach!

podróżnicze wyzwania wyjdź dobrze na zdjęciach

Rejs statkiem, czy zwiedzanie zabytków? Która forma podróży przemawia bardziej do ciebie i twojego stylu życia? Czy wiesz, że obecnie jesteś w stanie połączyć te dwie formy? Pierwsza opcja na pewno jest czymś niezwykłym, co na długo pozostanie w twojej pamięci. Szczególnie jeśli sama podróż promem miałaby trwać kilka dni. Sprawdź, jak to wygląda w praktyce! Nie zapominaj przy tym o fotografiach, czyli najcenniejszej pamiątce z odkrywczych wojaży. Poniżej poznasz tajniki makijażu, który zajmie ci kilka minut.

Rejs statkiem – co musisz wiedzieć?

Rejs rejsowi nie jest równy. Możesz wybrać kilkugodzinną podróż na drugi koniec wyspy. Możesz także przepłynąć wiele krajów do miejsca docelowego, np. zabierając ze sobą samochód. Sama podróż nie wymaga od ciebie specjalnego przygotowania. Wyjątkiem jest ewentualna choroba morska, która mogłaby pojawić się już w trakcie i niemiło cię zaskoczyć. Staraj się więc wybierać miesiące, kiedy istnieją mniejsze szanse na sztorm. Sprawdzaj prognozy pogody w okolicach, przez które planowany jest rejs. Co jeszcze  warto wiedzieć:

 • promy pokonujące długą podróż to wysokiej jakości pływające hotele – znajdziesz na nich SPA, restaurację, salę zabaw i wiele innych atrakcji;
 • warto wykupić na promie miejsce do spania – dostępne są różne opcje, od małych pokoi, aż po wielkie z łóżkiem king size i pokaźnych rozmiarów wanną;
 • musisz pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentów, które będą wymagane w docelowym kraju, np. paszportu.
Zobacz też:
EKUZ a ubezpieczenie turystyczne – warto wiedzieć!

Pamiątkowe fotografie z rejsu – musisz je mieć!

Warunki na statku mogą być różne i mało sprzyjające. Tym, na co musisz się na pewno nastawić, jest wilgoć i wiatr. Odczują je twoje włosy, ale także skóra. Klisza aparatu fotograficznego będzie w tym przypadku bezlitosna i odkryje wszelkie niedoskonałości. Do podróżnej kosmetyczki weź kamuflujący produkt, który z łatwością sprawdzi się w trudniejszych warunkach. Zwróć uwagę na Lancome podkład – efekt, jaki daje na skórze, jest długotrwały i nie wymaga poprawek w ciągu intensywnego dnia.

Zwiedzanie zabytków w kilku krokach

Zdajemy sobie sprawę, że rejs statkiem nie będzie atrakcją dla każdego. W takim przypadku pozostaje zwiedzanie zabytków na lądzie. Czy to gorsza opcja? Zupełnie nie! Ma tylko nieco inny charakter. Każde miejsce niesie ze sobą określoną historię i eksponaty, które warto zobaczyć. Na inne warto zwrócić uwagę w Warszawie, a inne na Majorce. Do tego typu wyzwań musisz się przygotować. Najważniejszym aspektem jest wygoda, ponieważ w dużej mierze będziesz pokonywać trasę pieszo. Zadbaj o wygodne obuwie – płaskie, a także ubranie na tzw. cebulkę. Sprawdzone i rozchodzone adidasy najlepiej zdadzą egzamin. Weź ze sobą prowiant i wodę, która ugasi pragnienie w upalny dzień.

Zobacz też:
Spodnie, które nie zawiodą Cię podczas żadnej podróży!

Makijaż podróżnika – czy to ma sens?

O ile nie planujesz pełnych adrenaliny wyzwań podróżniczych w spartańskich warunkach – makijaż nie jest żadną przeszkodą w podróży. Uwierz nam, wystarczy jego zupełne minimum, abyś poczuła się lepiej. Pamiątkowe fotografie to tylko jeden z powodów, dla których warto o niego zadbać. Jak go wykonać? Oto kilka rad:

  • przygotuj swoją skórę – zastosuj intensywnie nawilżający krem dostosowany do twojej skóry;
  • nie zapominaj o produkcie ochronnym z filtrem UV, jego dużą ilość nanieść na wchłonięty krem pielęgnacyjny i odczekaj kilka minut;
 • na całą twarz lub wybrane partie nanieś podkład do zadań specjalnych Lancome Teint Idole Ultra Wear 024;
 • użyj pudru szczególnie na strefę T – niezdrowy błysk uchwyci aparat fotograficzny;
 • użyj różu oraz bronzera, by twarz nie wyglądała zbyt płasko, możesz dać minimalnie więcej produktu niż zwykle;
 • niech na oczach panuje minimalizm – wodoodporny tusz do rzęs w zupełności wystarczy;
 • na usta nanieś ulubioną pomadkę nawilżającą.

Bez względu na to, jaką formę podróży wybierzesz, z każdej z nich na pewno przywieziesz niezapomniane pamiątki w formie fotografii. Zadbaj o swój wygląd, abyś z dumą patrzyła na nie za kilka lat i opowiadała o swoich podróżniczych podbojach przyszłym wnukom.

Zobacz też:
Wakacje na wsi – czy mogą być udane?

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.