Pływający targ Damnoen Saduak – miejsce w Tajlandii, które powinien odwiedzić każdy turysta!

Tajlandia to jeden z najładniejszych krajów na świecie. Jeżeli znudzi ci się już podziwianie krajobrazu i odpoczynek na plaży, to warto trochę pozwiedzać. Jednym z miejsc, które warte są odwiedzenia jest pływający targ Damnoen Saduak.

pływający targ damnoen saduak
Ocena

Wyobraź sobie miejsce, w którym na brzegu rzeki cumuje kilkadziesiąt łodzi, z których sprzedawane są różnego rodzaju towary. Tak właśnie wygląda pływający targ Damnoen Saduak. Znajduje się on około 100 km na południowy zachód od Bangkoku, czyli stolicy kraju. Dominują tutaj artykuły spożywcze i pływające stragany z pamiątkami, ale napotkać możesz też pływające bary! Charakterystyczną cechą tego miejsca są nakrycia głowy sprzedawców, czyli słomkowe kapelusze. Ten egzotyczny obraz zostaje w pamięci na długo. Czy warto się tam wybrać, będąc w Tajlandii?

Historia pływającego targu w Damnoen Saduak

pływający targ damnoen saduak kobieta

 

Dawniej kanały wodne były głównym sposobem transportu dla Tajów. Stąd właśnie pochodzi tradycja sprzedawania towarów prosto z łódek. Rozwój technologii zrewolucjonizował transport, a łódki zostały zastąpione przez nowoczesne środki do przewozu towarów. Obecnie targ wodny jest jedynie atrakcją turystyczną i nie pełni funkcji typowego targowiska dla lokalnych mieszkańców.

Kup bilet i zobacz jak wygląda pływający targ!

Jak dostać się na pływający targ Damnoen Saduak z Bangkoku?

Najłatwiej będzie wykupić wycieczkę w biurze podróży w Bangkoku. W cenę takiej wycieczki zwykle wliczona jest podróż w obie strony, a także rejs łódką po okolicznych kanałach. Podróż zwykle zaczyna się najczęściej około godziny 6:00, ponieważ targ jest otwarty tylko od 7:00 do 11:00. Sama droga na pływający targ w Damnoen Saduak trwa około półtorej godziny – w tym czasie możesz podziwiać krajobraz z okna autobusu. Około południa miejsce to pustoszeje, więc podróż nie ma już wielkiego sensu.kup bilety

Co można kupić na pływającym targu w Tajlandii?

Damnoen Saduak to idealne miejsce, jeżeli chcesz przywieźć z Tajlandii ładne pamiątki. W tym miejscu można spotkać Tajki, które oferują tajskie maści jako remedium na wiele dolegliwości, ale tak naprawdę świetnie sprawdzające się tylko podczas masażu. Na targu można kupić oczywiście warzywa i owoce charakterystyczne dla tego regionu świata. Jeżeli chodzi o pamiątki, to znajdziesz ich tutaj całą masę, od figurek i kosmetyków, po ubrania i tajskie przypraw. Możesz kupić bilet na zwiedzanie online, już teraz!

 

Czy warto wybrać się na targ?

pływający targ damnoen saduak targ

Dzisiaj jest to miejsce mocno skomercjalizowane. Jest ono nastawione na turystów, co oznacza, że ceny są tam zdecydowanie wyższe niż w Bangkoku. Tłumnie przybywają tam turyści, więc ogólny tłok może być nieprzyjemny. Mimo to pływającemu targowi Damnoen Saduak ciężko odmówić specyficznego klimatu i charakteru. Miejsce to potrafi zadziwić zwłaszcza Europejczyka, który nie jest przyzwyczajony do tajskiego kolorytu i atmosfery.kup bilety

Czy będąc w Tajlandii, warto odwiedzić pływający targ Damnoen Saduak? Zdecydowanie tak. Zwłaszcza kiedy jesteś pierwszy raz w Bangkoku, to taka wizyta będzie na pewno ekscytująca. Jest to wyjątkowe miejsce, z którego przywieziesz niecodzienne pamiątki.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *