Okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne w jednym – idealny wybór na wakacje!

kobieta w blond włosach i czarnych okularach przeciwsłonecznych
Ocena

Okulary przeciwsłoneczne zapewniają nam odpowiednią ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, dlatego powinny nosić je nawet osoby, u których nie zdiagnozowano wady wzroku. Niemniej jednak duży problem z doborem właściwego modelu mają ci, którzy na co dzień muszą nosić okulary korekcyjne. Doskonałym rozwiązaniem jest połączenie tychże okularów z okularami słonecznymi, które stworzą swoiste 2w1, odpowiednie dla naszego wzroku.

Dlaczego okulary korekcyjne i przeciwsłoneczne w jednym to idealny wybór?

Osoby, u których zdiagnozowano poważną wadę wzroku, zwykle nie mają wyboru – chcąc nosić okulary przeciwsłoneczne, muszą zdecydować się na takie, które jednocześnie będą ją korygować. Rozwiązaniem pośrednim są oczywiście soczewki kontaktowe, jednak te nie sprawdzą się w każdym przypadku. Ponadto niektóre osoby wciąż nie przekonały się do codziennego noszenia soczewek, chętniej wybierając tym samym okulary. Najczęściej jednak, w przypadku drobnych wad wzroku, decydują się one na standardowe modele przeciwsłoneczne. Tymczasem warto mieć świadomość, że dla naszego wzroku jest to najgorsze z możliwych rozwiązań. Rezygnacja ze szkieł korygujących, nawet na krótki czas, powoduje zaburzenia widzenia i może prowadzić do pogłębiania się wady. Pamiętajmy, że latem w okularach przeciwsłonecznych chodzimy stosunkowo często, zatem problem narasta.

Jak dobrać odpowiednie okulary 2w1?

Okularów korekcyjnych, które jednocześnie będą chroniły nas przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, nie kupimy w zwykłym sklepie. W tym celu musimy odwiedzić profesjonalny salon optyczny, w którym znajdziemy najwyższej jakości produkty. Ponadto optyk w Warszawie pomoże nam dobrać idealne okulary, które będziemy mogli nosić na co dzień. Wbrew pozorom pod uwagę musimy wziąć naprawdę wiele kwestii, na przykład to, czy uprawiamy jakieś sporty bądź czy często podróżujemy w okularach samochodem. Jednocześnie dobrze dobrane okulary pomogą nam zyskać nowy, świeższy wygląd. Pamiętajmy, że okulary należy też dopasować do wady wzroku, jaką mamy – w tym kontekście optyk we Wrocławiu przeprowadza niezbędne badania, aby upewnić się, że ta nie uległa pogłębieniu w ostatnim czasie.

Okulary przeciwsłoneczne nie tylko na lato

W poszukiwaniu odpowiednich okularów korygujących i przeciwsłonecznych najczęściej udajemy się do salonu optycznego przed rozpoczęciem sezonu letniego. To właśnie wtedy słońce świeci najmocniej, przez co szukamy właściwej ochrony. Niemniej jednak warto pamiętać, że jest ono szkodliwe dla naszego wzroku nie tylko w porze letniej. Słoneczne dni zdarzają się również jesienią, a nawet zimą – niebezpieczne mogą być zwłaszcza promienie odbijane przez śnieg. Warto więc pomyśleć nad zakupem odpowiedniego modelu okularów jeszcze przed pełnią sezonu – posłużą nam one bowiem przez cały rok, zwłaszcza jeśli często jeździmy samochodem, a odbijające się słońce zawęża pole widzenia. Okulary korekcyjno-przeciwsłoneczne wykonywane są na zamówienie, zatem tym lepiej zamówić je z odpowiednim wyprzedzeniem.

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *