Obóz w Bułgarii? Zobacz jakie atrakcje czekają na Twoje dziecko w tym pięknym kraju!

Obóz w Bułgarii? Zobacz jakie atrakcje czekają na Twoje dziecko w tym pięknym kraju! Bułgaria to doskonałe miejsce na wypoczynek w gronie rówieśników. Kraj, który słynie z pięknych złocistych plaż nad Morzem Czarnym, wyśmienitej kuchni i pięknych krajobrazów jest jednym z najczęściej wybieranych kierunków na obozy młodzieżowe. To także idealne miejsce na chill i zabawę w najlepszym stylu. Co warto zobaczyć w Bułgarii i jakie atrakcje oferuje młodzieży bułgarskie wybrzeże? Sprawdźmy!

Ocena

Obozy do Bułgarii – gdzie warto pojechać?

Najpopularniejsze bułgarskie kurorty to Złote Piaski i Słoneczny Brzeg. To właśnie one od wielu lat cieszą się olbrzymią popularnością wśród młodzieży, która decyduje się na wakacje w regionie Morza Czarnego. Jakie przyjemności czekają na młodzież, która planuje obóz młodzieżowy w Bułgarii?

Słoneczny Brzeg – kurort dla spragnionych rozrywki

Słoneczny Brzeg jest najchętniej wybieranym miejscem przez osoby młode. Wszystko za sprawą świetnie przygotowanej infrastruktury turystycznej, licznych wypożyczalni sprzętu wodnego, boisk sportowych i kortów tenisowych oraz wieczornych atrakcji w postaci dyskotek i klubów. Ten region charakteryzuje się również największym wyborem hoteli z aquaparkami.

Nie brakuje tu miejsc wartych odwiedzenia, jak słynny Nessebar, położony na skalistym wybrzeżu z urokliwymi uliczkami, który wpisany jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, a także Sozopol, miasteczko z urokliwym Starym Miastem zlokalizowanym na wąskim, skalistym półwyspie. Te miejsca trzeba odwiedzić!

Miłośnicy sportów wodnych mogą skorzystać z wypadu do Action Parku, czyli największego i najbardziej znanego aquaparku w Słonecznym Brzegu z mnóstwem atrakcji w postaci zjeżdżalni, wodospadów, basenów z falami i stref relaksu. Dla pasjonatów wycieczek samochodami terenowymi przygotowano Jeep Safari, czyli emocjonującą pięciogodzinną wycieczkę jeepami po najpiękniejszych zakątkach regionu. W trakcie wycieczki jest kilka przystanków w malowniczych miejscach, a także posiłek w wiejskim bułgarskim domu. Jednym z popularnych biur podróży zajmujących się organizacją obozów w Bułgarii jest KochamWakacje.pl.

Złote Piaski

Złote Piaski to drugi najbardziej znany kurort, chętnie wybierany na kolonie w Bułgarii. Oferuje niezliczone atrakcje dla miłośników sportów wodnych, szalonych przejażdżek jeepami, zwiedzania pięknych zabytków i tanecznego szaleństwa w najlepszych klubach. Organizatorzy obozów oferują młodzieży słoneczne kąpiele na plaży, zabawy w wodzie, zawody sportowe, obozowe animacje i imprezy tematyczne jak Pizza Party czy Hawaii Party. W programach nie brakuje propozycji zorganizowania holi, indyjskiego święta radości i festiwalu kolorów, czyli walka na kolorowe proszki.

Złote Piaski w porównaniu do Słonecznego Brzegu, są spokojniejszym miejscem, otoczonym dużą ilością zieleni, parkami, skwerami, a także najmniejszym bułgarskim parkiem narodowym z wytyczonymi ścieżkami spacerowymi. Można tu także zobaczyć Monastyr Aładża – średniowieczny, wykuty w skale klasztor, położony wśród bujnej zieleni. Blisko stąd również do Warny, kolejnego popularnego bułgarskiego kurortu z pięknym starym miastem.

Bułgaria jest wyjątkowym miejscem na mapie Europy. Od wielu dekad słynie z niezwykłej urody krajobrazów, łagodnego, ale ciepłego klimatu, złocistych plaż rozciągających się nad Morzem Czarnym i przepysznej kuchni. Potężne górskie tereny, skaliste zbocza gór porośnięte sosnowymi lasami, a także ciągnące się na całej długości kraju złote plaże, to nie jedyne atrakcje, jakie oferuje nam Bułgaria. Dla młodzieży to istny wakacyjny raj z mnóstwem atrakcji dlatego zapisując swoje dziecko na obóz w Bułgarii, bez wątpienia sprawisz mu wiele radości!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *