Niezbędne kosmetyki w podróży

Pakowanie walizki bywa wymagające. Są jednak rzeczy, o których nie można zapomnieć. W bagażu muszą się znaleźć kosmetyki pielęgnacyjne. I choć miejsce w torbie jest ograniczone, warto ze sobą zabrać chociaż niezbędne minimum, które pozwoli przeprowadzić najważniejsze zabiegi, w tym oczyszczanie.

Ocena
Z tego artykułu dowiesz się:

Najważniejsze produkty

Bez względu na cel podróży i czas jej trwania w bagażu nie może zabraknąć pewnych produktów higieniczno-pielęgnacyjnych. Oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie należy bowiem wykonywać codziennie. Przeprowadzanie zabiegów nieregularnie może przyczyniać się do nasilenia niektórych cech cery, zwłaszcza tych o negatywnym charakterze jak suchość czy efekt tłustego filmu. Zwiększa się ponadto ryzyko wystąpienia takich dolegliwości jak uczucie napięcia, przebarwienia i utrata blasku. Co więcej, skóra może stać się bardziej podatna na uszkodzenia i tworzenie zmian wytwórczych, np. wykwitów trądzikowych czy zaskórników. Wbrew pozorom kosmetyczka w podróży nie musi być bogato wyposażona. Z pakowania wielu produktów można zrezygnować na rzecz przygotowanych w hotelowych pokojach jednorazowych próbek. Warto jednak przy tym pamiętać, aby przed ich użyciem zwrócić uwagę na typ cery, dla której są przeznaczone. Sięganie po nieprzystosowane żele, płyny czy kremy może negatywnie odbić się na kondycji skóry, włosów i paznokci. Dlatego najlepiej zabrać ze sobą odpowiednio dopasowane kosmetyki. Przede wszystkim dobrze jest spakować tylko te najbardziej niezbędne, które pozwolą na dokładne usunięcie różnorodnych zanieczyszczeń, przywrócenie równowagi pH skóry oraz zabezpieczenie naskórka przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych. Jednym z najważniejszych jest pianka do mycia twarzy. Za sprawą skoncentrowanej formuły odpowiednich składników nie tylko odświeża, ale też odciąża powierzchnię naskórka z kurzu, makijażu i sebum, stwarzając warunki do prawidłowego funkcjonowania skóry i regeneracji jej tkanek. Dermokosmetyczne emulsje myjące sprawdzą się nie tylko w pielęgnacji cery zdrowej, ale i obciążonej problemami dermatologicznymi. Co więcej, mogą z niej bezpiecznie korzystać wszyscy członkowie rodziny.

Coś do ciała

Warto pamiętać także o balsamie nawilżającym do ciała. Niemniej ważny jest krem z filtrem przeciwsłonecznym. W sezonie letnim sprawdzi się zwłaszcza ten o wysokim faktorze SPF, np. 50, natomiast w klimacie zimnym i wietrznym najlepiej sięgnąć po krem zawierający filtr o wartości 20–30 SPF. W walizce podróżnika niezbędna jest też pomadka do ust. W zależności od preferencji można wybrać taką w formie miękkiego lub półpłynnego sztyftu czy twardego olejku pakowanego w małych, ale kompaktowych pojemniczkach. Cenne na urlopie bywają ponadto chusteczki nawilżane, żel antybakteryjny oraz antyperspirant. Podczas pakowania nie można pominąć szczoteczki do zębów i pasty. Warto także rozważyć zabranie osobistych akcesoriów ułatwiających przeprowadzanie zabiegów pielęgnacyjnych, takich jak płatki kosmetyczne, patyczki higieniczne czy pęseta i małe nożyczki.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *