Menara Kuala Lumpur – cennik wejścia i przydatne informacje

Menara Kuala Lumpur wznosi się nad malezyjską stolicą. Wieża powstała w latach 1992 – 1995, zaprojektowana przez Kumpulan Senireka Sdn. Bhd. Dziś pełni funkcję wieży telewizyjnej, a dodatkowo jest dostępna do zwiedzania.

Menara Kuala Lumpur

Menara Kuala Lumpur to wieża telewizyjna znajdująca się w stolicy Malezji. Liczy sobie aż 15 pięter i 421 metrów wysokości. Czyni ją to siódmą co do wysokości budowlą wolnostojącą i wieżą na całym świecie. Kup bilety na Menara Kuala Lumpur, by zobaczyć miasto z całkiem innej perspektywy!

Menara Kuala Lumpur – opis i ciekawostki

Menara Kuala Lumpur to najwyższy budynek całej południowo-wschodniej Azji. Utrzymują go fundamenty wkopane aż 17 metrów pod ziemię. Całkowita waga wieży wynosi około 100 tys. ton. Wewnątrz znajduje się dokładnie 2058 stopni. Nie musisz martwić się ich pokonywaniem – do dyspozycji są także 4 windy.

Imponująca Menara Kuala Lumpur została zbudowana w celu polepszenia jakości usług telekomunikacyjnych. Szybko stała się jednak symbolem miasta. Dzieli się na 5 części:

  • podstawę z trzema piętrami, w których mieszczą się magazyny i obsługa;
  • część turystyczną z biurami, sklepami z pamiątkami oraz basenem;
  • trzon;
  • głowa wieży o łącznej powierzchni podłóg 7 700 m² – z restauracją, platformą widokową, stacją nadawczą oraz pomieszczeniami technicznymi i usługowymi;
  • maszt antenowy.
Zobacz też:
Jaskinia Batu w Malezji – świątynie, posąg Murugana, święta hinduizmu

Menara Kuala Lumpur – ceny

Bilet dla osoby dorosłej na wejście do wieży Menara Kuala Lumpur kosztuje około 55 zł. Jeśli chcesz wzbogacić swoje doświadczenie wizytą na platformie obserwacyjnej, musisz zapłacić około 95 zł. Bilety ulgowe obowiązują dla dzieci w wieku 4-11 lat i kosztują około 32 zł. Niemowlęta poniżej 3 lat wchodzą za darmo. Kup bilet online i uniknij stania w kolejkach! Do kosztu wycieczki należy doliczyć też parking, który kosztuje około 4 zł za pierwszą godzinę i 3 zł za każdą kolejną rozpoczętą godzinę.

Menara Kuala Lumpur – bilety

Menara Kuala Lumpur – przydatne informacje

Menara Kuala Lumpur – adres No. 2 Jalan Punchak Off Jalan P Ramlee, Kuala Lumpur 50250 Malaysia
Menara Kuala Lumpur – godziny otwarcia 10:00-22:00
Menara Kuala Lumpur – wskazówki dojazdu 6 minut pieszo od Bukit Nanas

6 minut pieszo od Dang Wangi

Menara Kuala Lumpur – dostępność dla osób niepełnosprawnych tak
Menara Kuala Lumpur – numer kontaktowy +60 3-2020 5444
Menara Kuala Lumpur – strona www https://www.menarakl.com.my/

Menara Kuala Lumpur góruje nad miastem, a odwiedziny wysokich pięter wieży pozwala je zobaczyć z całkiem innej perspektywy niż dotychczas. Zarezerwuj swój bilet online, by mieć pewność, że załapiesz się na tą wyjątkową atrakcję w centrum stolicy.

Zobacz też:
Bliźniacze wieże Petronas Towers w Kuala Lumpur – co warto wiedzieć o drapaczach chmur w stolicy Malezji?

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *