Jak pomalować się na podróż? Sprawdzone sposoby na trwały makijaż

Makijaż na podróż powinien być trwały i wodoodporny, by przetrwał całą drogę. Warto postawić na jego bardziej delikatną wersję, co pozwoli na szybkie skorygowanie ewentualnych wpadek. Dowiedz się, na co zwracać uwagę, malując się na podróż.

makijaż na podróż
Ocena

Niezależnie od tego, czy planowana jest bliższa, czy dalsza podróż, wiele kobiet nadal nie wyobraża sobie, by mogły zrezygnować z makijażu. Jednak po wielu godzinach spędzonych w samochodzie, autokarze bądź samolocie trudno wyglądać świeżo i perfekcyjnie. Warto wziąć to pod uwagę przed wyjazdem i tak dobrać kosmetyki, by dało się szybko wprowadzić poprawki.

Makijaż na podróż powinien być lekki

Makijaż, który wymaga użycia dużej liczby produktów, lepiej zastąpić jego lżejszą wersją. Podczas dłuższej podróży trudno go będzie utrzymać bowiem na swoim miejscu. Wyjeżdżając na wakacje, warto odpocząć od codziennej rutyny i postawić na urlopowy look. Ten, jak wiadomo, powinien być luźny i nonszalancki, więc podkład o bogatej konsystencji najlepiej zastąpić lekkim kremem BB lub CC. Kosmetyk nada cerze ładnego kolorytu, jednocześnie odżywi ją i nawilży, a przede wszystkim nie będzie jej obciążać. Z kolei ciemne cienie do powiek lepiej zastąpić jaśniejszymi barwami, które doskonale uzupełniają także makijaż na opadającą powiekę. Świetnym rozwiązaniem są kremowe produkty – nawet jeżeli się zetrą, nie będzie to widoczne.

Jakich kosmetyków warto użyć?

Co zrobić, by makijaż był jednocześnie lekki i trwały. Sekret tkwi w ograniczeniu liczby kosmetyków, które nakładane są na twarz. Powinno być ich jak najmniej, a przy tym warto postawić na naprawdę dobrą jakość. Co jeszcze wypróbować oprócz wspomnianego kremu koloryzującego, który odżywia cerę? Można użyć kremowego różu, łatwego do zaaplikowania na policzki. Natomiast zamiast kolorowej pomadki o wiele lepszym wyborem będzie balsam do ust. Klimatyzacja w pojazdach nie jest dla nich bezpieczna, może bowiem wysuszać delikatną skórę. Ochronny sztyft to dla nich prawdziwe koło ratunkowe.

Wyrównanie cery i podkreślenie policzków to nie wszystko – warto także zaznaczyć oko. Po kilku godzinach w drodze spojrzenie bywa zmęczone, więc można zastosować kilka makijażowych trików dla opadającej powieki. Zastanawiasz się, jaki makijaż na opadającą powiekę będzie najlepszy? Proponujemy jasne cienie, zastąpienie eyelinera kredką oraz wykonanie cielistej kreski na linii wodnej. Do tego oczywiście znakomity tusz Maybelline Sky High. Najważniejsze, by stosować kosmetyki w ich wodoodpornej wersji.

W jaki sposób przedłużyć trwałość makijażu?

Sekret tkwi w umiarze – na podróż naprawdę warto zrezygnować z mocnego make-upu, stawiając na bardziej naturalną wersję. Niech twarz wydaje się świeża i wypoczęta, a aby kosmetyki utrzymywały się dłużej, najlepiej wybierać produkty w kremie oraz wodoodporne. Nieco trudniejsze może okazać się utrwalenie na rzęsach maskary, ale w tym przypadku sprawdzi się wspomniany wcześniej tusz do rzęs Maybelline Sky High. Dzięki temu, że nie wymaga wielokrotnej aplikacji, by przedłużać i pogrubiać rzęsy, makijaż oczu będzie wydawać się lżejszy, a przede wszystkim nie pojawi się problem osypującego się na policzki tuszu.

Podróżna kosmetyczka – to warto mieć przy sobie

Trudno się łudzić, że po kilkunastogodzinnej podróży makijaż pozostanie na miejscu, a cera będzie prezentować się idealnie. Jednak wystarczy dobrze spakować kosmetyczkę, by w ciągu kilku chwil doprowadzić swój make-up do stanu sprzed wyjazdu. Co powinno się w niej znaleźć?

  • kremowe kosmetyki (cień, róż, pomadka) oraz tusz do rzęs, by można było szybko poprawić rzęsy. Wiele z nich dostępne są w podróżnych mini wersjach;
  • bibułki matujące mogą w kilka chwil usunąć nadmiar sebum i zlikwidować problem nieestetycznego błyszczenia się cery;
  • odświeżająca mgiełka do twarzy (na przykład hydrolat lub woda termalna), która w kilka chwil usunie ze skóry oznaki zmęczenia. Wystarczy delikatnie spryskać twarz i poczekać na efekty;
  • chusteczki do demakijażu – nie zaleca się ich na co dzień, ale w podróży są jak znalazł. Szybko usuną ślady rozmazanego kosmetyku i szybko przygotują skórę na poprawę makijażu.

Makijaż na podróż nie musi rzucać się w oczy. Wystarczy wyrównać koloryt cery, podkreślić policzki i spojrzenie. Przede wszystkim make-up ma sprawiać, by nawet po wielu godzinach w aucie lub samolocie kobieta czuła się pewnie i świeżo.

 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *