Kasprowy Wierch

Kasprowy Wierch to szczyt położony w Tatrach, który ma wysokość 1987 m. Dlaczego warto zdobyć ten szczyt? Bez wątpienia warto to uczynić dla przepięknych widoków, jakie się z niego rozpościerają. Można zobaczyć m.in. Orlą Perć i Kozi Wierch, a także słowacką część Tatr i prawie całe Tatry Zachodnie. Widoki te naprawdę zapierają dech w piersiach i są adekwatnym wynagrodzeniem wszelkich trudów związanych z wejściem.

Czy szczyt ten jest trudny do zdobycia? Droga na Kasprowy Wierch może być męcząca dla niewprawionych w górskich przygodach ludzi, jednak nawet takie osoby przy odrobinie samozaparcia i wytrwałości będą w stanie wejść na ten szczyt. Nie jest on zatem szczególnie trudny do zdobycia – nie należy bać się go zanadto.

Z Kasprowego Wierchu można się wybrać Giewont czy też na Świnicę.

Giewont

Giewont znajduje się w Tatrach Zachodnich. Ma on wysokość 1894 m. Na masyw Giewontu składają się trzy części: Wielki Giewont, Mały Giewont i Długi Giewont.

Na szczycie tej góry znajduje się charakterystyczny 15-metrowy krzyż z metalu. Został on ufundowany przez mieszkańców Zakopanego.

Zarówno zejście, jak i wejście na Giewont może stanowić pewne wyzwanie. Schodząc, musimy bardzo umiejętnie posługiwać się łańcuchami.

Czy wejście na ten niełatwy szczyt rekompensują widoki? Oczywiście! Giewont to miejsce, z które pięknie widać Zakopane, a także aż kilkadziesiąt tatrzańskich szczytów.

Minusem wejścia na tę górę w sezonie może być to, że jest ona niezwykle oblegana – poleca się więc zdobycie jej poza sezonem.

Innym minusem są, niestety, wypadki. Zdarzają się one zarówno z powodu wyładowań atmosferycznych, jak i dlatego, że ludzie wybierają niedozwolone trasy.

Niemniej Giewont bez wątpienia wart jest zdobycia – zobaczenie widoków i satysfakcja z wejścia na ten ważny szczyt są bezcenne.

Rysy

Rysy znajdują się w Tatrach Wysokich. To szczyt trójwierzchołkowy, najwyższy z nich ma wysokość 2503 m.

Od strony polskiej punktem startowym na szczyt jest Morskie Oko. Warto przemyśleć nocowanie w tamtejszym schronisku i wybranie się na wspinaczkę z rana, gdy jesteśmy pełni sił.

Po drodze na Rysy czeka nas cała masa przecudownych widoków. Jest też trochę miejsc, które nadają się na odpoczynek, np. w Kotle pod Rysami. 

Czy Rysy są trudnym szczytem? Z pewnością nie należą one do łatwych. By wybrać się na Rysy, trzeba mieć odpowiednią kondycję, a także należy zaopatrzyć się w sprzęt turystyczny.

Podsumowanie

Tatry to zawsze niesamowite przeżycia – czy to latem, czy zimą. Ta druga pora jest oczywiście zarezerwowana dla miłośników zimowych szaleństw.

Szczytami, na które z pewnością warto się wybrać w Tatrach, są Kasprowy Wierch, Giewont oraz Rysy. Wejście na te szczyty nie należy do najłatwiejszych – w końcu to jedne z wyższych gór w Polsce, a w przypadku Rysów mowa jest o najwyższym szczycie. Jednak warto wykonać ten wysiłek i zdobyć w swoim życiu wszystkie te trzy szczyty – niezapomniane widoki wynagrodzą wszelkie trudy wchodzenia pod górę.

Archiwum: styczeń 2023

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: