Jedziesz w najbliższym czasie na wakacje? Czy pomyślałeś już o karcie wielowalutowej?

W dzisiejszych czasach sporo podróżujemy. Co jak co, ale niedalekie podróże nie sprawiają tylko problemu, co te bardziej odległe. W strefie euro raczej nie mamy problemu z płatnością kartą, wypłatami z bankomatów oraz innego rodzaju transakcjami z naszego konta. Jednak problemy pojawiają się, gdy w grę wchodzą różne waluty.

karta wielowalutowa
Ocena

Wiadomo, że czasami podczas wycieczki objazdowej, mamy do czynienia nawet z kilka walutami. Gdy nie mieliśmy z nimi wcześniej do czynienia, to musimy wiedzieć, że czasem można się w nich pogubić. Raczej nie wyobrażamy sobie w jednym portfelu mieć pięć różnych walut. Co w takiej sytuacji najlepiej się sprawdzi?

Postaw na kartę wielowalutową

Nikt nie chce mieć w jednym portfelu pięciu różnych walut. Co więcej, nikt także nie chce zabierać ze sobą pięciu różnych portfeli, w których mielibyśmy różne pieniądze. Mija się to z celem. W Europie, jak i poza nią bardzo często dochodzi do kradzieży. Kieszonkowcy atakują w najmniej oczekiwanych momentach. Nie poleca się nosić przy sobie gotówki. Lepiej będzie dokonywać wszelkich płatności kartą.

Wiadomo, że jest to wygodniejsze. Jednak z naszą kartą, na której mamy jedynie złotówki, możemy mieć niejednokrotnie problem. Wydaje się to oczywiste, ale pomimo tego wiele osób ryzykuje. Nawet jeśli uda się dokonać wypłaty z bankomatu, to możemy być w szoku, że została nam potrącona prowizja i to nie jakaś mała kwota. Jest to dosyć ryzykowne. 

Warto zatem zapoznać się z artykułem o korzyściach z korzystania z kart wielowalutowych na wakacjach za granicą. Korzyści jest naprawdę sporo. Na pewno jest to dla nas rozwiązanie bardziej opłacalne. Nie musimy po pierwsze martwić się o pobranie sporej prowizji od transakcji, a po drugie nie musimy nosić ze sobą gotówki. Wzięcie karty i zabezpieczenie jej w torebce nie jest żadną filozofią. W razie zguby, czy też kradzieży, kartę można w dowolnym momencie zastrzec i skorzystać z płatności telefonem. 

Gdzie można założyć kartę wielowalutową?

Powyższe korzyści na pewno przekonały do karty wiele osób. Szczególnie powinny na nią zdecydować się osoby, które rzeczywiście sporo podróżują. Raczej zauważamy tendencję, że podróżujemy coraz więcej. Bardzo nas to cieszy, ponieważ podróże kształcą. A gdzie najlepiej wyrobić taką kartę?

Możemy to zrobić w banku, w którym mamy konto, ale możemy także to zrobić w innej placówce bankowej. Polecamy sobie porównać wszelkie oferty i wybrać tę, która dla nas jest najkorzystniejsza. Sporo na ten temat możemy poczytać na stronie Financer Polska. Na tej stronie mamy do czynienia tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi informacjami. W związku z powyższym nie musimy ich już nigdzie indziej sprawdzać. Rzetelne źródło jest bardzo ważne. Gdy już je znaleźliśmy, to w zasadzie mamy już połowę sukcesu na koncie. Bardzo nas to cieszy. Raczej wyrobienie karty wielowalutowej nie pozostawiajmy na ostatni moment. Zróbmy to nieco wcześniej, aby obyło się bez żadnych nerwów. 


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *