Wiadomo, że czasami podczas wycieczki objazdowej, mamy do czynienia nawet z kilka walutami. Gdy nie mieliśmy z nimi wcześniej do czynienia, to musimy wiedzieć, że czasem można się w nich pogubić. Raczej nie wyobrażamy sobie w jednym portfelu mieć pięć różnych walut. Co w takiej sytuacji najlepiej się sprawdzi?

Postaw na kartę wielowalutową

Nikt nie chce mieć w jednym portfelu pięciu różnych walut. Co więcej, nikt także nie chce zabierać ze sobą pięciu różnych portfeli, w których mielibyśmy różne pieniądze. Mija się to z celem. W Europie, jak i poza nią bardzo często dochodzi do kradzieży. Kieszonkowcy atakują w najmniej oczekiwanych momentach. Nie poleca się nosić przy sobie gotówki. Lepiej będzie dokonywać wszelkich płatności kartą.

Wiadomo, że jest to wygodniejsze. Jednak z naszą kartą, na której mamy jedynie złotówki, możemy mieć niejednokrotnie problem. Wydaje się to oczywiste, ale pomimo tego wiele osób ryzykuje. Nawet jeśli uda się dokonać wypłaty z bankomatu, to możemy być w szoku, że została nam potrącona prowizja i to nie jakaś mała kwota. Jest to dosyć ryzykowne. 

Warto zatem zapoznać się z artykułem o korzyściach z korzystania z kart wielowalutowych na wakacjach za granicą. Korzyści jest naprawdę sporo. Na pewno jest to dla nas rozwiązanie bardziej opłacalne. Nie musimy po pierwsze martwić się o pobranie sporej prowizji od transakcji, a po drugie nie musimy nosić ze sobą gotówki. Wzięcie karty i zabezpieczenie jej w torebce nie jest żadną filozofią. W razie zguby, czy też kradzieży, kartę można w dowolnym momencie zastrzec i skorzystać z płatności telefonem. 

Gdzie można założyć kartę wielowalutową?

Powyższe korzyści na pewno przekonały do karty wiele osób. Szczególnie powinny na nią zdecydować się osoby, które rzeczywiście sporo podróżują. Raczej zauważamy tendencję, że podróżujemy coraz więcej. Bardzo nas to cieszy, ponieważ podróże kształcą. A gdzie najlepiej wyrobić taką kartę?

Możemy to zrobić w banku, w którym mamy konto, ale możemy także to zrobić w innej placówce bankowej. Polecamy sobie porównać wszelkie oferty i wybrać tę, która dla nas jest najkorzystniejsza. Sporo na ten temat możemy poczytać na stronie Financer Polska. Na tej stronie mamy do czynienia tylko i wyłącznie ze sprawdzonymi informacjami. W związku z powyższym nie musimy ich już nigdzie indziej sprawdzać. Rzetelne źródło jest bardzo ważne. Gdy już je znaleźliśmy, to w zasadzie mamy już połowę sukcesu na koncie. Bardzo nas to cieszy. Raczej wyrobienie karty wielowalutowej nie pozostawiajmy na ostatni moment. Zróbmy to nieco wcześniej, aby obyło się bez żadnych nerwów. 

Archiwum: sierpień 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: