Jaką odzież na basen wybrać?

Ocena

Udając się na basen warto wyposażyć się w odpowiednie stroje kąpielowe, w których będziemy czuli się swobodnie i które dobrze na nas leżą. Jednak to zaledwie jeden z elementów stroju, na który powinniśmy zwrócić uwagę.

Odzież na basen – co wybrać na trening?

Zastanawiając się nad tym, co powinniśmy zabrać ze sobą na basen, przeglądamy różne kostiumy kąpielowe. Wydaje się nawet, że mężczyźni mają prościej, gdy chodzi o wybranie odpowiedniego stroju dla siebie. Ich kąpielówki męskie są przeważnie prosto wykonane, w podobnych kolorach i fasonach.

Inaczej wygląda to w kwestii kobiet. Same stroje kąpielowe występują w wielu wariantach kolorystycznych i fasonach. Dzięki temu jednak każda może wybrać coś, co idealnie pasuje do jej indywidualnego stylu. Do tego dochodzą klapki na basen damskie. Warto wybrać takie, które razem z strojem kąpielowym stworzą idealny zestaw.

Odzież na basen dla kobiet – idealne połączenie

W przypadku kobiet przeważnie spotykamy się z dwoma rodzajami strojów kąpielowych: jednoczęściowymi i dwuczęściowymi.

Warto przy tym kierować się swoimi indywidualnymi preferencjami. Choć warto zwrócić uwagę na to, że w przypadku treningów warto stawiać na jednoczęściowe kostiumy kąpielowe. Dzięki temu ogranicza się opór wody, co także daje lepsze efekty podczas ćwiczeń. Jeśli zatem stawiamy na ambicję i chcemy osiągać jak najlepsze efekty warto stawiać na jednoczęściowe stroje kąpielowe. Gdy udajemy się na basen głównie w celach rekreacyjnych, nie ma to większego znaczenia.

W przypadku tanich strojów jednoczęściowych warto szukać także sprawdzonych strojów, które nie zawiodą nas podczas wizyty na basenie. Istotne jest to, by strój nie tylko zapewniał wygodę, ale stał się dobrą ochroną przed promieniowaniem UV, dawał odporność na działanie chloru i słonej wody. Dzięki temu będziemy mogli z niego korzystać nie tylko na basenie, ale też  na pełnym morzu. Taki kostium kąpielowy przeważnie jest wykonany z elastycznego materiału, który idealnie dopasowuje się do figury i podkreśla jej wszelkie atuty. Dodatkowo dyskretnie maskuje wszelkie niedoskonałości figury.

W przypadku strojów na basen dwuczęściowych istotne jest to, by był estetycznie wykonany, a także wygodny. Chodzi bowiem o to, by dawał przyjemność pływania rekreacyjnego oraz podczas zabaw. Także powinien być odporny na działanie chloru, słonej wody i promieniowaniem UV. Ponadto dobrze by było, gdyby umiał idealnie podkreślić atuty każdej figury.

Dodatkowo warto kupić także klapki damskie. W sklepach istnieje ich wiele rodzajów, dzięki czemu można je idealnie dopasować do swojej kreacji basenowej, jeśli tylko nam na tym zależy. Jeśli nie, to także znajdziemy coś dla siebie, wystarczająco neutralnego.

Odzież na basen dla mężczyzn – wygoda czy efektywność

Okazuje się, że mężczyźni nie mniej niż kobiety pragną pokazywać się z jak najlepszej strony nawet na basenie. Dlatego ich stroje kąpielowe także często występują w wielu krojach oraz wariantach kolorystycznych. Najpopularniejsze są: slipy, bokserki, szorty.

Kąpielówki męskie także warto dopasować do tego, na czym nam zależy na basenie. Jeśli chcemy spędzić tutaj miło czas i popływać rekreacyjnie, nie ma dla nas większego znaczenia, jakie stroje kąpielowe wybierzemy. Jeśli jednak pragniemy wykorzystać ten czas na prawdziwy trening i osiągać najlepsze wyniki dobre będą takie kąpielówki męskie, które nie są zbyt obcisłe, ale dają swobodę i pozwalają na komfort ćwiczeń.

Slipy najlepiej się nadają dla tych, którzy planują solidny trening. W przeciwieństwie do długich szortów nie dają takiej opływowości ciału, ale są jednak lekki, praktyczne i prawie ich nie będziemy zauważać.

Za to szorty pływackie nadają się dla tych mężczyzn, którzy planują pobijać rekordy. Są uniwersalne i dają o wiele lepszy poślizg w wodzie. Ponadto można z nich korzystać zarówno na basenie, jak i na otwartych wodach. Warto zatem dopasować do siebie stroje kąpielowe tak, by pomagały nam osiągać upragnione cele podczas każdej wizyty na basenie.

Odzież na basen zawsze powinna być dostosowana do naszych indywidualnych potrzeb.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *