Jak zadbać o komfort jesiennych podróży?

Lato się kończy, jesień nadchodzi, a Ty nie potrafisz usiedzieć w miejscu i szukasz kolejnych destynacji godnych odwiedzenia? Jeśli tak, to warto zapoznać się z naszym artykułem, w którym odpowiadamy jak przygotować się do jesiennych podróży i przygód – szczególnie tych górskich.

Podstawa – wygodny regenerujący sen

Nasze wyjazdy to idealny sposób na ucieczkę od zgiełku miasta. Oprócz pięknych widoków z pewnością docenimy podczas nich komfortowy i regenerujący sen. Kiedy za sobą zostawiasz wygodne łóżko hotelowe, a noc przyjdzie spędzić Ci pod gołym niebem, lub w najlepszym wypadku w górskim schronisku to powinny zainteresować Cię śpiwory!

Jaki model wybrać dla siebie? Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam na minimalnej wadze i niewielkim rozmiarze śpiwora? Jeśli tak to jedynym rozsądnym wyjściem będzie zakup śpiwora puchowego. Jeśli jednak rozmiar i waga mają dla Ciebie mniejsze znaczenie, możesz sięgnąć po zdecydowanie tańszy i niekoniecznie mniej ciepły model z wypełnieniem syntetycznym.

Jedzenie – kluczowe dla naszej energii

Posilenie się podczas wycieczek na łonie natury nie zawsze jest proste. Wiadomo, jeśli na trasie naszej wycieczki znajdziemy schronisko lub restaurację, odpowiedni i zbilansowany posiłek nie będzie stanowił problemu. Jeśli jednak będziemy zdani na siebie warto postawić na termosy turystyczne. Popularne modele pozwolą nam na zabranie ze sobą nie tylko ciepłego napoju, ale również obiadu.

Wykonane w specjalnej konstrukcji modele z podwójnymi ściankami pozwolą nam cieszyć się optymalną temperaturą jedzenia i picia przez wiele godzin. Nowoczesne termosy nie zawierają również związków BPA, które mogłyby mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie. Nasza dieta nie musi więc być oparta o suchy prowiant i wcześniej przygotowane kanapki.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Oczywiście strój! Wybierając się na wycieczkę najlepsza będzie klasyczna „cebulka”. Szybkoschnąca bielizna połączona z odpowiednią warstwą pośrednią i zewnętrzną pozwoli nam sprawnie reagować na zmiany pogody. Wybierając się w góry, niezbędna jest również specjalna odzież przeciwdeszczowa, która ochroni nas przed skutkami nagłego załamania pogody.

Warto postawić również na funkcjonalne akcesoria. W drodze, jak i w trakcie wycieczki z pewnością przyda się powerbank, którym doładujemy nasze przenośne urządzenia elektroniczne. Kubki termiczne pozwolą nam cieszyć się ulubionymi napojami, a także pozwolą na wypicie ulubionej herbaty, czy kawy w schronisku. Pamiętajcie: wrzątek wciąż jeszcze jest za darmo!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *