Izrael – alkohol i jego rodzaje. Co piją Izraelczycy?

W Izraelu alkohol jest powszechnie dostępny, a szeroki wybór trunków pozwoli Ci znaleźć coś dla siebie. W naszym artykule przeczytasz, co lubią pić Izraelczycy!

izrael alkohol
Ocena

W odróżnieniu od sąsiadujących państw, w Izraelu obowiązującą religią jest judaizm, który nie zabrania spożywania alkoholu, dlatego jest on powszechnie dostępny i legalny.

Izrael, a spożycie alkoholu

Izraelczycy należą do narodów, które spożywają alkohol z rozwagą. Najbardziej wpływa na to ich religia, czyli judaizm. Nie zabrania on picia alkoholu, jednak nakazuje spożywanie go w umiarkowanych ilościach. Podczas żydowskiego szabasu (dzień święty, który trwa od zachodu słońca w piątek do zmierzchu w sobotę), który zaczyna się modlitwą, wszyscy zebrani powinni skosztować wina, jednak nie dopuszczalnym jest, by ktokolwiek się upił. Socjolodzy podejrzewają, że właśnie dlatego przypadki alkoholizmu w Izraelu zdarzają się rzadziej niż w naszej kulturze.

Izrael – rodzaje alkoholu

Najczęściej spożywanym trunkiem są wina z lokalnych winnic. Powszechne jest również piwo, zarówno lokalne, jak i z importu. Jeśli chodzi o mocniejsze alkohole, słynnym narodowym napojem jest arak. Powstaje on poprzez destylację winogron i anyżu.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *