Innowacja i tradycja — skandynawski outdoor

Z roku na rok popularność outdooru w Polsce rośnie. Jesteśmy krajem, który ma turystom do zaoferowania wiele pięknych widoków. Dostęp do gór i morza sprawia, że z powodzeniem możemy eksplorować niezwykle piękne miejsca, nie oddalając się zbytnio od domostw. Aby komfortowo spędzać czas na świeżym powietrzu, potrzebny jest nam odpowiedni sprzęt i ubrania? Co wybrać, aby się nie zawieść?

Doskonałym wyborem sprzętu i odzieży mogą pochwalić się skandynawskie marki outdoorowe. Kraje północy zachęcają bowiem do ich eksploracji, a obywatele takich państw jak Szwecja, Dania czy Norwegia chętnie spędzają swoje urlopy we własnym kraju. Dlatego też od wielu lat jedne z najbardziej cenionych marek outdoorowych świata pochodzą właśnie ze Skandynawii.

Fjallraven — klasyk nad klasykami

Bez wątpienia jednym z najbardziej popularnych producentów outdoorowych na świecie jest Fjallraven. Marka posiadająca w logo sympatycznego lisa polarnego stała się już synonimem najwyższej jakości wykonania. Co więcej, za sprawą swojego minimalistycznego i funkcjonalnego designu, została doceniona nie tylko przez turystów, ale również fanów i fanki mody. Kultowy plecak Kanken, który początkowo miał chronić kręgosłupy młodych szwedów, dziś jest jednym z najmodniejszych dodatków na świecie. Jego charakterystyczny kształt, prostota i funkcjonalność stały się receptą na sukces.

Czym charakteryzują się pozostałe produkty Fjallraven? Przede wszystkim przywiązaniem do tradycji. Trudno bowiem będzie nam znaleźć drugą markę, która posiadałaby w swojej ofercie taką ilość produktów wykonanych z naturalnych materiałów. Najbardziej popularne modele często powstają z płótna pokrytego pszczelim woskiem. Dzięki temu są nie tylko przyjazne środowisku naturalnemu, ale również odporne na działanie wilgoci! Marka ma w swoim portfolio niezwykle szeroki wybór produktów, które pozwolą wam zachować komfort niezależnie od podjętej aktywności i pory roku.

Nowoczesne rozwiązania dla najbardziej wymagających

Jednakże Fjallraven to nie jedyny producent z północy znany w świecie outdooru. Marki takie jak Norrona czy Haglofs są pożądane przez najbardziej wymagających fanów górskich wyzwań. Producenci ci wykorzystują bowiem najbardziej innowacyjne technologie. Ich holistyczne podejście widać również w działaniach proekologicznych. Produkty skandynawskich marek często są droższe od konkurencji, nie dzieje się tak jednak bez przyczyny.

Firmy ze Skandynawii stawiają na proekologiczne materiały pochodzące z recyklingu, co pozwala na obniżenie śladu węglowego procesu produkcji. Recyklingowane włókna wykorzystuje się do tworzenia niezwykle zaawansowanych tkanin, które mają za zadanie przetrwać nawet w ekstremalnych warunkach pogodowych. To, co wyróżnia produkty ze Skandynawii to również zaawansowanie technologiczne. Region ten jest równie piękny co kapryśny. Dlatego to marka Norrona jako pierwszy europejski producent, już w 1977 roku sięgnęła po niezwykle zaawansowane membrany GORE-TEX®, które dziś zna każdy turysta i turystka.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *