Wybierasz się na wakacje? Sprawdź, ile trwa lot do Grecji

Ile trwa lot do Grecji? Wcale nie tak długo! Już w zaledwie kilka godzin możesz dotrzeć do Hellady i spędzić tam niezapomniane wakacje!

ile trwa lot do grecji

Zastanawiasz się, gdzie spędzić najbliższe wakacje, ale chcesz ograniczyć do minimum przykrą konieczność podróżowania? A może samolot nie jest twoim ulubionym środkiem transportu? Grecja może być wyborem właśnie dla ciebie! Sprawdź, ile trwa lot do Grecji.

Ile trwa lot do Grecji?

Grecja jest popularnym celem turystycznym dla wielu Europejczyków, a z Polski dostępnych jest wiele bezpośrednich połączeń lotniczych. Czas lotu z Warszawy do Aten, stolicy Grecji, wynosi około trzech godzin i czterdziestu pięciu minut. Dostępne są również bezpośrednie loty z Krakowa i Wrocławia, które mają nieco krótszy czas lotu, wynoszący około trzech godzin i trzydziestu minut. 

Jeżeli chcesz odwiedzić jedną z greckich wysp, takich jak Mykonos lub Santorini, musisz skorzystać z przesiadki w Atenach. Z Aten na wyspy można też dostać się promem. Podróż promem trwa od czterech do ośmiu godzin, w zależności od celu podróży.

Do których greckich miast możesz lecieć?

Grecja to piękny kraj o bogatej historii i kulturze. Nic dziwnego, że tak wiele osób chce go odwiedzić. Dobra wiadomość jest taka, że jest wiele opcji, jeśli chodzi o loty do Grecji. Najpopularniejszym celem podróży są Ateny, gdzie znajdują się dwa międzynarodowe porty lotnicze. Dostępne są jednak także loty do innych miast, takich jak Saloniki, Heraklion i Chania. Tak więc niezależnie od tego, dokąd chcesz się udać w Grecji, prawdopodobnie znajdzie się lot, który Cię tam zabierze.

Zobacz też:
Kraina safari – ile trwa lot do Kenii?

Kiedy warto lecieć do Grecji?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ najlepszy czas na lot do Grecji zależy od indywidualnych planów podróży i preferencji. Warto jednak pamiętać o kilku kwestiach, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o terminie rezerwacji lotu. Jeśli chcesz uniknąć tłumów, na ogół najlepiej jest unikać lotów w szczycie sezonu turystycznego (maj-wrzesień). Nie tylko łatwiej będzie Ci się poruszać i korzystać z atrakcji bez tłumów turystów, ale także prawdopodobnie znajdziesz tańsze loty i ceny zakwaterowania. 

Jeśli zależy Ci na zwiedzaniu wysp, idealne będą okresy przejściowe: kwiecień-maj oraz październik-listopad, ponieważ pogoda jest nadal przyjemna, a tłumy znacznie się zmniejszyły.

Grecja to – niezmiennie i od wielu lat – popularny kierunek wakacyjnych podróży. Sprawdź, z czym wiąże się podróż do tego wyspiarskiego państwa i kiedy warto się tam wybrać, by czerpać z pobytu jak najwięcej przyjemności! Sprawdź, ile trwa lot do Grecji!


Zobacz też:

Zobacz też:
Ateny bez tajemnic, czyli co warto zobaczyć w stolicy Grecji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.