Aby podróż do ZEA przebiegała bez zakłóceń, musisz wiedzieć, z jakich ofert przewoźników możesz skorzystać i ile trwa lot do Dubaju. Dzięki temu bez problemów zaplanujesz transport z lotniska do hotelu oraz ustalisz plan zwiedzania miasta. Jeśli chcesz podróżować bez przykrych niespodzianek, musisz też sprawdzić, jakie formalności związane z lotem do Dubaju są najważniejsze. Co musisz wiedzieć? W tym artykule znajdziesz garść praktycznych porad, dzięki którym przygotowanie się do takiej podróży będzie łatwiejsze.

ABC oszczędnego turysty. Jak tanio podróżować?

Dla wielu osób równie ważnym pytaniem, jak to „ile trwa lot do Dubaju”, jest pytanie: „ile to kosztuje”. Na pytanie pierwsze odpowiedź znajdziesz bez problemu, sprawa jednak komplikuje się przy pytaniu o koszt podróży. Dlaczego? Bo na wysokość opłat wpływa wiele czynników, m.in. wybór przewoźnika oraz terminu wylotu. Jeśli dopisze ci szczęście, za lot w obie strony zapłacisz około 900 złotych. Warunek jest jeden – musisz sprawnie posługiwać się wyszukiwarkami połączeń i systemami rezerwacyjnymi.

Dubaj – sprawdź ceny lotów:

Z jakich lotnisk możesz lecieć do Dubaju?

Na czas lotu istotny wpływ ma wybór miejsca, w którym zaczyna się podróż. Nie zawsze start z najbliższego lotniska oznacza szybkie i sprawne przedostanie się do miejsca docelowego. Chcesz skrócić czas podróży? Znajdź bezpośredni lot do Dubaju.

Z jakich linii możesz skorzystać?

Istnieje wiele linii, które wyspecjalizowały się w lotach do Emiratów. LOT, Wizz Air – to tylko wybrane oferty. Rozwiązaniem, z którego bardzo często korzystają osoby pragnące lepiej poznać Dubai, są oferty linii Emirates. Dlaczego? Bo korzystanie z ich usług oznacza możliwość skorzystania gratis z kilku atrakcji turystycznych, będących wizytówkami Dubaju.

Z jakich lotnisk możesz lecieć prosto do Dubaju?

Ponieważ wczasy w emiratach są coraz bardziej popularne, w ofertach znanych linii lotniczych loty bezpośrednie do najważniejszych miast ZEA przestają być rzadkością. Wręcz przeciwnie, oferta takich połączeń jest coraz szersza, dzięki czemu punktem początkowym mogą się dla ciebie stać zarówno Katowice, jak i Warszawa. Możesz korzystać też z lotów czarterowych, które zaczynają się m.in. w Poznaniu oraz we Wrocławiu.

Chcesz zwiedzić więcej?

Coraz częściej osoby, które chcą kupić bilet do Dubaju, stawiają na loty z przesiadkami. Dlaczego? Bo dzięki temu mogą swoją wycieczkę poszerzyć o wiele innych, równie ciekawych doświadczeń. W 2021 roku popularne było np. latanie do Dubaju przez Malediwy. Takie rozwiązania mają wielu zwolenników w gronie osób, które chcą maksymalnie wykorzystać czas podróży i zobaczyć w jej trakcie możliwie jak najwięcej.

Ile trwa lot do Dubaju? Jak wygląda taka podróż?

Zazwyczaj bezpośrednia podróż trwa około 5 godzin, musisz jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Na to, ile trwa lot do Dubaju, wpływa przecież wiele czynników, m.in. miejsce startu oraz warunki pogodowe.

Startujesz z Katowic? Na pokładzie samolotu spędzisz 5 godzin i 45 minut. Nieco krócej (różnica 5 minut) trwa lot z Warszawy. Rekordowy czas przelotu zanotowano na trasie Kraków Dubaj, którą można pokonać w 5 godzin i 39 minut. Nie uda ci się znaleźć połączenia bezpośredniego i musisz podróżować z przesiadkami? W takim układzie w drodze możesz spędzić nawet 10 godzin. W tej sytuacji wszystko zależy od przerwy pomiędzy poszczególnymi lotami czy ilości przesiadek. Musisz też uwzględnić możliwe opóźnienia, które są częstym problemem wśród osób podróżujących samolotami.

Dubaj – sprawdź ceny lotów:

Jak wygląda sam lot? Wiadomo, że samoloty obsługujące ten kierunek zwykle latają ze średnią prędkością 850 km na godzinę. Warto tu jednak położyć nacisk na słowo „zwykle”, gdyż na średnią prędkość przemieszczania się wpływają przede wszystkim czynniki atmosferyczne. A te na pułapie 10 tysięcy metrów nad ziemią bywają różne.

O jakich formalnościach musisz pamiętać?

Aby przelot na trasie Polska -ZEA przebiegał bez zakłóceń, musisz pamiętać o kilku ważnych formalnościach związanych z odprawą i samym wejściem do samolotu, dokumentach niezbędnych do przekroczenia granicy oraz o zasadach sanitarnych, wprowadzanych w związku z pandemią covid-19.

Odprawa na lotnisku

Jeśli lecisz do Dubaju, przejdziesz przez standardową odprawę i kontrolę bezpieczeństwa. Każda linia lotnicza ma swoje zasady, z którymi musisz się zapoznać zanim wykupisz bilet na samolot. Na stronach internetowych przewoźników znajdziesz szczegółowe informacje, zatem odpowiednie przygotowanie się do tego etapu podróży nie powinno być problemem.

Wiza czy paszport?

Najważniejsze są dokumenty, które pozwolą ci na przebywanie na terenie ZEA. Wiza, w przypadku polskich turystów, nie jest problemem. Zostanie ona wbita do twojego paszportu w chwili, gdy znajdziesz się na miejscu. Jeśli jednak chcesz ją otrzymać, musisz posiadać paszport, który jest ważny przynajmniej przez pół roku od chwili wjazdu na teren Emiratów.

Podróż w czasach pandemii. Jakie formalności musisz załatwić?

W związku z pandemią, turyści odwiedzający Dubaj muszą posiadać:

  • zaświadczenie o ujemnym wyniku testu PCR na obecność covid z kodem QR. Test taki musi być wykonany w ciągu 48 godzin przed wylotem do ZEA;
  • wynik szybkiego testu PCR z kodem QR, przeprowadzonego na lotnisku wylotu w ciągu sześciu godzin przed wylotem (z testu zwolnione są dzieci poniżej 12. roku życia);
  • cennym dokumentem dla każdego przezornego turysty będzie międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne obejmujące koszty związane z koronawirusem.

Musisz też pamiętać,że epidemia trwa, a to oznacza częste zmiany przepisów sanitarnych i zasad podróżowania. Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie kłopotów, sprawdź przed podróżą najnowsze informacje na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Gdy wreszcie trafisz do Dubaju

Po przejściu przez wszystkie formalności i trudy podróży, trafisz wreszcie na lotnisko w Dubaju. Do załatwienia zostaje ostatnia sprawa – przedostanie się z portu lotniczego Dubai (DXB) do hotelu. Nie jest to trudne zadanie, gdyż lotnisko to znajduje się w odległości zaledwie 11 km od centrum miasta. Chcesz szybko i sprawnie pokonać ten dystans? Skorzystaj z taksówki! To wydatek około 50 aed, a jednocześnie wielkie udogodnienie w podróży.

Droga do hotelu będzie dłuższa w chwili, gdy twoja podróż będzie się kończyć w porcie Dubai Al Maktoum (korzystają z niego linie niskokosztowe). Znajduje się ono ok. 50 km od ścisłego centrum miasta, do którego dostaniesz się stąd autobusem (cena przejazdu to ok.10 aed).

Oferta linii lotniczych jest coraz bogatsza, dzięki czemu podróżowanie do Emiratów staje się coraz łatwiejsze. Duży wybór tanich lotów pozwala jednocześnie ograniczyć koszty podróży, a tym samym odłożyć więcej środków finansowych na zwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych w tej części świata.

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: