Gdzie trzymać pieniądze na wakacjach?

Podczas wakacji powinieneś upewnić się, że twoja gotówka jest bezpieczna. Utrata pieniędzy w czasie urlopu może narazić cię na niepotrzebny stres. Zobacz, gdzie trzymać pieniądze na wczasach, aby być pewnym ich bezpieczeństwa!

Gdzie trzymać pieniądze podczas wakacj
Ocena

Wiele osób wyjeżdżających na urlop zabiera ze sobą dodatkową gotówkę. Jest to bardzo rozsądna decyzja, ponieważ wciąż można natrafić na atrakcje, za które nie można zapłacić kartą płatniczą. Każdy turysta powinien jednak zadbać o to, żeby jego pieniądze były bezpieczne. Ich utrata może sprawić, że urlop będzie bardzo stresujący. Odpowiednie zabezpieczenie gotówki przed kradzieżą sprawi, że twój urlop przebiegnie bez żadnych przykrych incydentów! W tym artykule podpowiemy, w jaki sposób możesz zabezpieczyć swoje pieniądze w czasie wakacji!

Gdzie schować pieniądze w podróży?

Zanim jeszcze zameldujesz się w hotelu, czeka cię jeszcze podróż. Bardzo często zdarza się, że trwa ona wiele godzin. Musisz upewnić się, że twoje pieniądze są dobrze zabezpieczone. Ich utrata może popsuć długo planowaną wycieczkę! Podróżni są często tak podekscytowani, że zapominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Unikaj trzymania gotówki w torbie lub walizce, ponieważ ułatwisz złodziejowi kradzież. Jadąc samochodem, unikaj trzymania torebki na tylnym siedzeniu. Portfel staraj się mieć zawsze przy sobie, nie kładź go obok dźwigni zmiany biegów lub na siedzeniu pasażera. Podobnie postępuj z etui na wizytówki i karty. Zostawiając samochód na parkingu, upewnij się, że nie pozostawiłeś w nim cennych przedmiotów. Kradzieże z samochodów zdarzają się dosyć często, dlatego musisz na to uważać. Jeżeli już musisz zostawić coś cennego, to najlepiej ukryj to w bagażniku. 

Czy noszenie portfela w kieszeni jest bezpieczne?

Jeżeli nosisz pieniądze w portfelu, to musisz pamiętać, by znajdowały się one w przedniej kieszeni. Z tylnej kieszeni spodni znacznie łatwiej jest wyciągnąć portfel tak, aby właściciel tego nie poczuł. Możesz go również włożyć do wewnętrznej kieszeni kurtki, ale nie zapominaj o nim, kiedy ją zdejmujesz. Portfel damski jest zazwyczaj większy od męskiego, dlatego trzeba na niego bardziej uważać!

Gadżety, które pomogą ci chronić pieniądze podczas urlopu

Jest wiele przydatnych gadżetów, które pomogą ci schować pieniądze podczas wycieczki. Jednym z nich jest saszetka podróżna. Przepasa się ją przez biodra i chowa za bluzkę. Dzięki niej możesz mieć pewność, że nikt nie ukradnie twoich pieniędzy. Saszetkę cały czas czujesz na swoim ciele, a więc jest bardzo mała szansa, że ktoś ci ją zabierze bez twojej wiedzy. Wielu podróżnych chowa pieniądze w etui na telefon. Trzeba jednak z tym uważać, ponieważ telefony często ulegają kradzieżom. Jeżeli tak się stanie, to stracisz nie tylko komórkę, ale także pieniądze schowane w etui.

Gdzie trzymać pieniądze w hotelu?

Sejfy hotelowe to bardzo dobry sposób na zapewnienia bezpieczeństwa twojej gotówce. Wyróżnić można dwa rodzaje sejfów:

  • sejf w recepcji – to najbardziej bezpieczne miejsce. Twoje pieniądze powinny być tam bardzo bezpieczne. Najczęściej takie sejfy otwierane są za pomocą dwóch kluczy – jeden masz ty, a drugi kierownik hotelu. Otworzenie go przez osoby trzecie jest więc praktycznie niemożliwe; 
  • sejf w pokoju hotelowym – w wielu przypadkach chroniony jest on za pomocą kodu. Może on jednak nie stanowić przeszkody dla doświadczonego złodzieja. Czasami wystarczy użycie siły, aby taki sejf otworzyć.

W hotelu nie ma sejfu – co zrobić?

A co w przypadku, gdy w hotelu nie ma sejfu? Jeżeli trzymasz pieniądze w hotelu, to warto, by nie znajdowały się one w jednym miejscu. Dzięki temu jest szansa, że w przypadku kradzieży nie stracisz wszystkich środków. Pieniądze będziesz musiał umieścić w jakimś nieoczywistym schowku. Pamiętaj jednak, by dokładnie przemyśleć miejsce ukrycia gotówki. Potencjalny złodziej może mieć dużo czasu na dokładne przeszukanie pokoju. Jeszcze przed wyjazdem powinieneś dowiedzieć się, czy w pokoju hotelowym lub na recepcji jest sejf. Jeżeli go nie ma, to powinieneś już w tym momencie pomyśleć o zabezpieczeniu gotówki.

Twoje pieniądze podczas podróży muszą być bezpieczne. Staraj się cały czas mieć na nie oko, dzięki temu unikniesz stresujących sytuacji i będziesz mógł cieszyć się urlopem bez żadnych zmartwień.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *