Ubezpieczenie turystyczne nie jest obowiązkowe, ale dla własnego poczucia bezpieczeństwa warto polisę wykupić. W ten sposób można się skupić na wyjeździe i nie trzeba się martwić o ewentualne problemy zdrowotne i nie tylko poza granicami kraju. Ubezpieczenie można kupić przez Internet korzystając z porównywarki. W ten sposób dotarcie do atrakcyjnych ofert nie zajmuje dużo czasu.

Bardzo ważne jest ubezpieczenie KL, które pozwala na leczenie się poza granicami Polski. Nawet krótkotrwały wyjazd jest ryzykowny bez dodatkowej polisy. W ramach ubezpieczenia KL można otrzymać badania lekarskie czy wizyty lekarskie. Dotyczy to wizyty w państwowych jak i prywatnych placówkach na terenie kraju, w którym turysta przebywa. Dodatkowo można otrzymać zwrot pieniędzy, jeśli podczas wyjazdu będzie konieczny pobyt w szpitalu. Dobrze wybrane ubezpieczenie kosztów leczenia pozwala korzystać dowolnie z pomocy bez ponoszenia żadnych własnych kosztów.  Jeśli podczas wyjazdu konieczna będzie operacja albo transport medyczny to ubezpieczenie pokrywa wszystkie te koszty. Osoby, które mają problemy na lądzie, w górach czy w jaskiniach mogą liczyć na darmowe ratownictwo. Warto jednak pamiętać, że nie w każdej sytuacji pieniądze mogą nam być wypłacone. Można również liczyć na zwrot pieniędzy za kupowane poza granicami kraju leki. Jeśli ktoś jest po spożyciu alkoholu i doszło do wypadku albo nie zgłosił przewlekłej choroby to ubezpieczyciel może odmówić wypłaty. Warto, zatem uważać, co robimy na wyjeździe i warto pamiętać o chorobach przewlekłych jak astma czy cukrzyca.

Limity kosztów leczenia

W zależności od wybranej opcji można liczyć na zwrot kosztów leczenia od kilkudziesięciu do nawet kilkuset tysięcy euro. Wszystko będzie zależne od wybranej przez podróżującego opcji. Suma ubezpieczenia powinna być uzależniona od kraju, do którego się wybieramy. Osoby podróżujące z małymi dziećmi powinny tym bardziej wykupić ubezpieczenie, bo ryzyko choroby jest w takim przypadku o wiele większe. To samo dotyczy osób starszych chcących wybrać się na wakacje czy na jakikolwiek inny wyjazd. Te osoby, które nurkują lub uprawiają inne sporty zaliczane do niebezpiecznych powinny zadbać o jak najwyższą kwotę ubezpieczenia. Jest to najlepsze zabezpieczenie.

Czy wystarczy karta EKUZ?

Wiele osób uważa, że skoro mają kartę EKUZ wydawaną przez NFZ to dodatkowe ubezpieczenie nie jest im potrzebne. To błędne myślenie, bo EKUZ ma wiele ograniczeń. Nie jest to ubezpieczenie respektowane we wszystkich krajach. Do tego mamy możliwość korzystania tylko z określonych usług w państwowych placówkach. W razie poważniejszych problemów zdrowotnych trzeba będzie koszty pokryć z własnej kieszeni, a może to oznaczać wydatki sięgające nawet setek tysięcy euro. W żaden sposób się to nie opłaca.

Kupowanie polisy na wyjazd

Dzięki porównywarce https://wakacyjnapolisa.pl/ można już teraz znaleźć bardzo atrakcyjne oferty. Zawartość polisy różni się w zależności od wybranego przez klienta towarzystwa ubezpieczeniowego. Sprawdzenie dokładnych warunków jest bardzo ważne, dlatego trzeba poświęcić na to więcej czasu. W ten sposób można dopasować polisę turystyczną dla siebie i swojej rodziny.

Kupując przez Internet oszczędzamy bardzo dużo czasu i pieniędzy. Warto porównać sobie nie tylko ceny polis, ale również to, jakie kwoty będą przewidziane na leczenie. Mając polisę można będzie w bezpieczny sposób podróżować nie tylko po Europie, ale po całym świecie.  W razie problemów polisa pokryje wszystkie poniesione koszty.

Archiwum: kwiecień 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: