Gdzie jechać na narty?

Narty są jednym z najbardziej znanych sportów zimowych. Jego powszechność jest tak duża, iż może paraliżować wiele osób przed zdecydowaniem się który ośrodek narciarski wybrać. Gdzie jechać na narty? Jakie są ceny karnetów? Co z ubezpieczeniem? Sprawdźmy.

Gdzie jechać na narty w Polsce?

Czarna Góra Resort

Jeśli zastanawiasz się gdzie jechać pierwszy raz na narty, Czarna Góra Resort będzie świetnym rozwiązaniem. Ośrodek ten bowiem dysponuje zarówno łagodnymi terenami zjazdowymi, jak i bardziej wymagającymi dla doświadczonych miłośników nart.

W ośrodku znajdującym się w Sudetach wschodnich będziemy mogli skorzystać z trzech wyciągów taśmowych oraz czternastu kilometrów tras narciarskich.

Cennik obowiązujący w trakcie sezonu 2022/2023 prezentuje się następująco. Za karnet normalny, sześciodniowy zapłacimy 630 złotych, a ulgowy 565 złotych. Co się tyczy ulg, obowiązują one dzieci do trzynastego roku życia, studentów posiadających legitymację oraz seniorów powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Zieleniec Ski Arena

Kolejny ośrodek narciarski, który spełni oczekiwania wielu osób. Ten położony koło granicy czeskiej ośrodek dysponuje bowiem zróżnicowanymi trasami narciarskimi na wielu poziomach trudności. Wyjątkowości ośrodkowi Zieleniec Ski Arena nadaje także wyjątkowy mikroklimat, podobny do tego alpejskiego.

Zobacz też:
Podróż poślubna - gdzie można pojechać?

Ośrodek położony 35 kilometrów od Kłodzka jest wyposażony w czterdzieści jeden tras narciarskich. 11.89 kilometrów tras na łatwym poziomie, 7.98 na średnim oraz 1.93 na trudnym. Ponadto, Zieleniec Ski Arena dysponuje dwudziestoma dziewięcioma wyciągami narciarskimi, w tym komfortowymi wyciągami kanapowymi.

W sezonie 2022/2023 od 23 grudnia do 12 marca za sześciodniowy karnet normalny obowiązujący od godziny dziewiątej rano do dwudziestej zapłacimy 685 złotych. Cena karnetu ulgowego wynosi z kolei 580 złotych.

Białka Tatrzańska

Białka Tatrzańska to ośrodek narciarski znajdujący się na Podhalu. Do dyspozycji w ośrodku przeznaczonych jest ponad dwadzieścia tras zjazdowych, o łącznej długości ponad 16 kilometrów. Co się tyczy wyciągów, jest ich dwadzieścia jeden. W ich skład wchodzą kolejki krzesełkowe i wyciągi narciarskie.

W wysokim sezonie w Białce Tatrzańskiej ceny karnetów sześciodniowych mieszczą się w przedziale od 700 do 760 złotych. Dzieci do piętnastego roku życia i seniorzy powyżej sześćdziesiątego piątego roku życia zapłacą siedemset złotych, natomiast dorośli sześćdziesiąt złotych więcej.

Gdzie jechać na narty za granicą?

Południowy Tyrol

Skoro już wiemy gdzie jechać na narty w Polsce, warto zastanowić się jak wygląda sytuacja za granicą w tej kwestii. Oczywiście głównym celem wielu miłośników nart są ciągle Alpy, najwyższe góry w Europie. Kojarzą się one jednak zazwyczaj z takimi państwami jak Austria, Szwajcaria, Niemcy czy ewentualnie Francja. Warto jednak wiedzieć, iż bardzo ciekawą opcją jest także górski region znajdujący się na północnym wschodzie Włoch, zwany Południowym Tyrolem. Przyjrzyjmy się zatem najlepszym ośrodkom narciarskim z tego regionu.

Zobacz też:
Azja Środkowa – nieodkryty raj dla miłośników trekkingu

Alpe di Siusi (Seiser Alm)

Ośrodek narciarski Alpe di Siusi (zwany też z niemieckiego Seiser Alm) położony jest niedaleko granicy z Austrią. Posiada 63 kilometry tras zjazdowych, z czego 15 kilometrów to trasy łatwe, 45 kilometrów o średnim poziomie trudności oraz 3 kilometry dla najbardziej doświadczonych miłośników nart.

Co się tyczy cen karnetów normlanych, za sześć dni zapłacimy 368 euro. Karnet ulgowy zaś dla młodzieży kosztuje 258 euro.

Alta Badia

Alta Badia to ośrodek narciarski znajdujący się niedaleko Bolzano, stolicy Tyrolu Poudniowego. Oprócz 150 kilometrów tras narciarskich, może pochwalić się ponad 50 wyciągami.

Skispass obowiązujący przez sześć dni w sezonie 2022/2023 wynosi w standardowej wersji 373 euro, ulgowy dla dziecka 261 euro, a dla seniora 336 euro.

Ubezpieczenia na narty

Wypadki w górskich ośrodkach są częstym zjawiskiem. Przed wyruszeniem na narty warto zatem zadbać o ubezpieczenie narciarskie, które pokryje koszty leczenia i ratownictwa. Jedną z opcji w tym przypadku jest ubezpieczenie na narty w Kioskpolis, firmie specjalizującej się w temacie ubezpieczeń.


Zobacz też:

Zobacz też:
Wybierasz się na szlak? Sprawdź, w jakie akcesoria turystyczne warto się wyposażyć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *