Czarter jachtów w Chorwacji – jaki model jachtu wybrać na tygodniowy rejs? Podpowiadamy!

Chorwacka flota czarterowa w ostatnich latach mocno się rozbudowała. Nie brakuje dużych jachtów, a co za tym idzie, w marinach robi się coraz bardziej tłoczno. Różnorodność modeli, a także szeroki wybór dodatkowych opcji wyposażenia powodują, że nawet doświadczony kapitan może mieć kłopot z wybraniem odpowiedniej łodzi. Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu łodzi na tygodniowy rejs? Sprawdzamy!

Ocena

Co to jest czarter jachtów?

Czarter jachtu to nic innego jak wynajęcie łodzi na określony czas w wybranym przez klienta terminie. Taka forma spędzania wolnego czasu jest przeznaczona dla każdego turysty, który tylko wyraża chęć spróbowania swoich możliwości na morzu, niezależnie od tego, czy ma uprawnienia, czy też nie. Z czarteru mogą skorzystać osoby niedoświadczone, jednak warunkiem jest wtedy wynajęcie skippera, czyli osoby, która będzie bezpiecznie prowadziła jacht i będzie odpowiadała za obsługę urządzeń i sprzętu na pokładzie łodzi.

Czarter jachtów w Chorwacji ze skipperem jest niezwykle popularną formą wypoczynku. Jeśli ogranicza Cię myśl, że takie wakacje nie są dla Ciebie, to nic bardziej mylnego! Skipper zadba o Twoje bezpieczeństwo, dzięki czemu będziesz się czuć niezwykle komfortowo.

Ile kosztuje czarter jachtu w Chorwacji?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajęcie łodzi w sezonie, to musimy liczyć się z większymi kosztami czarteru niż w pozostałych miesiącach. Przykładowo, za wynajęcie na tydzień w lipcu jachtu Bavaria 44 (rocznik 2003), o długości prawie 14 metrów, z dziewięcioma kojami i dwoma łazienkami, zapłacimy około 2166 euro. Na jachcie dostępne jest wyposażenie podstawowe, a dodatkowe opcje są oczywiście płatne. Przeliczając koszt tego czarteru na osobę, otrzymujemy kwotę ok. 241 euro. Obowiązkowo przed wyruszeniem w rejs należy wpłacić zwrotną kaucję. Wynajęcie skippera to koszt 150 euro za dzień (plus koszty jego wyżywienia).

Decydując się na czarter poza sezonem, np. w maju, możemy liczyć na atrakcyjniejsze ceny najmu łodzi. Ostateczne kwoty są nawet o połowę mniejsze. Czarterując na tydzień łódź z mariny w Trogirze dla dziewięciu osób – model Grand Soleil 46.3 (rocznik 2004), Flying Change – ze sporą liczbą udogodnień (jak ekspres do kawy, zamrażarka, lodówka, klimatyzacja, ogrzewanie, mikrofalówka i piekarnik) zapłacimy zaledwie 1055 euro. Do tej ceny należy doliczyć kaucję zwrotną i pakiet czarterowy – w przypadku tej łodzi wynosi on 320 euro (zawiera sprzątanie końcowe, ponton, silnik do pontonu, Wi-Fi bez limitu, pościel i ręczniki oraz butlę z gazem). Wynająć właśnie tę łódź pozwoli Ci wygodny i korzystny cenowo czarter jachtów w Chorwacji w GlobTourist.

Pośród popularnych modeli jednostek, które możemy wyczarterować w Chorwacji, znajdziemy dużą liczbę jachtów Bavaria, Oceanis, Sun Odyssey i Dufour. Te modele będą odpowiednie zarówno dla np. pięciu osób, jak i większej, dziesięcioosobowej grupy przyjaciół. U chorwackich armatorów niezwykle często możemy spotkać mniejsze łodzie warte uwagi – Bavaria 32 i Bavaria 33. Większe jachty z większą liczbą koi to przykładowo Bavaria 35, Bavaria 36, Bavaria 37 i Sun Odyssey 389. Takie modele również znajdziemy w chorwackich marinach.

Czarter jachtu – pomysł na wspaniałe wakacje!

Czarter w basenie Morza Śródziemnego to pomysł na wyjątkowy urlop w gronie rodziny lub przyjaciół. Czarter łodzi odbywa się najczęściej od soboty do soboty, jednak są wyjątki od tej reguły i można wynająć łódź na inny czas, niż zwykle jest to praktykowane. Dla osób, które chcą wypożyczyć łódź na dłuższy okres, możliwy jest czarter dziesięciodniowy, dwu-, a nawet trzytygodniowy, jednak dłuższe rejsy należą do rzadkości. Dla podróżujących do Chorwacji czarter jachtu jest wspaniałą możliwością na odbycie pięknego rejsu po jednym z najbardziej urokliwych zakątków Morza Śródziemnego. Przekonaj się, czy taki typ podróżowania jest dla Ciebie i zarezerwuj swój jacht! Twój urlop na łodzi bez wątpienia będzie  wyjątkowy.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *