Co zabrać na wakacje za granicą?

Na pewno nie możesz się już doczekać wakacyjnego wyjazdu. Pamiętaj jednak, żeby odpowiednio się do niego przygotować. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemności. Zobacz, co zabrać na wakacje za granicą!

co zabrać na wakacje

Wakacyjna podróż to wspaniałe i niezapomniane przeżycie, ale tylko pod warunkiem, że dobrze się do niego przygotujesz. Oczywiście na dużo więcej możesz pozwolić sobie, kiedy planujesz podróż własnym samochodem, mniej swobody daje samolot i autokar. Pod uwagę musisz też wziąć miejsce, do którego się udajesz – inaczej spakujesz się w góry, a inaczej na plażę.

Dokumenty – co musisz ze sobą zabrać?

Jeżeli kierujesz się do któregoś z europejskich krajów, pamiętaj o dowodzie osobistym, który będzie niezbędny do legitymowania się. Podróż samochodem wymaga prawa jazdy. Pamiętaj, że polskie prawo jazdy honorowane jest w całej Unii Europejskiej. Jeżeli jedziesz z biurem podróży, powinieneś dostać dokumenty ubezpieczeniowe i koniecznie zabierz je ze sobą.

Kierując się poza granicę Unii Europejskiej, musisz pamiętać o zabraniu paszportu i wizy turystycznej. W tym wypadku pamiętaj też o wykonaniu ksera najważniejszych dokumentów. Uważnie pilnuj swoich dokumentów i trzymaj je pod ręką, żeby w razie potrzeby móc łatwo je okazać.

Zobacz też:
Idealne przekąski, które zabierzesz na spacer, plażę, czy nad jezioro!

Kosmetyki – jakie powinieneś ze sobą zabrać?

Co zabrać na wakacje za granicą? Bardzo ważne są kosmetyki! Chociaż nie wydają się one być pierwszym wyborem, to zawsze warto mieć przy sobie. Zabierz ze sobą serum do twarzy. Dzięki niemu dostarczysz skórze składników odżywczych i będzie ona wyglądało zdrowo i młodo. Unikniesz przesuszenia i podrażnień, które w podróży mogą być kłopotliwe.

Pielęgnacja skóry jest bardzo ważna w podróży, dlatego powinieneś zawsze mieć przy sobie krem nawilżający. Przesuszanie się skóry może powodować nieprzyjemne odczucia. Regularne stosowanie kremu zapewnia z kolei poczucie świeżości i komfortu, które są ważne w podróży. Oprócz tego powinieneś mieć ze sobą:

  • mydło;
  • szampon;
  • antyperspirant;
  • szczoteczkę i pastę do zębów;
  • krem do opalania.

Jakie ubrania spakować?

Jeżeli wybierasz się w góry, zabierz ze sobą ciepłe ubrania. Przede wszystkim postaw na wygodę. Spakuj rzeczy, w których czujesz się wygodnie i komfortowo. Dokładnie zaplanuj części garderoby, które zabierzesz, ponieważ robienie prania w podróży może okazać się uciążliwe, a czasem po prostu niemożliwe.

W cieplejsze regiony świata zabierz ubrania lekkie, ale nie zapomnij też o kilku grubszych swetrach. Nigdy nie wiesz, czy w okresie, w którym przebywasz w danym miejscu, nie trafi się kilka zimniejszych dni. Pamiętaj też o płaszczu przeciwdeszczowym – szkoda, żeby deszcz przeszkodził ci w planach zwiedzania.

Zobacz też:
Turystyka stomatologiczna – czy naprawdę warto?

Niezbędne artykuły medyczne

Co zabrać na wakacje, żeby czuć się bezpiecznie? Podstawowe artykuły medyczne mogą przydać się w nagłych wypadkach. Jeśli stale przyjmujesz jakieś leki, koniecznie zabierz je ze sobą. 

Do swojego bagażu spakuj środki medyczne nagłej potrzeby. Nie zapomnij także o przeciwbólowych. Weź również opatrunki na wypadek skaleczenia. Jeżeli wybierasz się w bardzo ciepłe rejony, spakuj preparat łagodzący skutki oparzeń słonecznych. Cierpisz na chorobę lokomocyjną? Dla swojego komfortu zapewnij sobie środki, które łagodzą dolegliwości.

Nie zapomnij o gotówce!

Jadąc za granicę, zabierz ze sobą gotówkę w odpowiedniej walucie. Nie wszędzie zapłacisz polską kartą płatniczą. KOrzystając z tej metody płatności, jesteś też narażony na przewalutowanie, które może być bardzo kosztowne. Jeżeli jesteś pewien, że w danym miejscu nie będzie problemu z dostępem do bankomatu, nie musisz zabierać gotówki w dużej ilości.

Akcesoria elektroniczne

Co zabrać na wakacje, żeby podróżować w pełni wygodnie? Telefon to urządzenie, które może uprzyjemnić podróż. Możliwość szybkiego sprawdzenia informacji o danym miejscu jest wówczas bardzo praktyczne! Sprawdzisz warte odwiedzenia miejsca turystyczne, ale dowiesz się też, gdzie warto zjeść obiad.

Zobacz też:
Wakacje na wsi – czy mogą być udane?

Pamiętaj, aby przed podróżą skontaktować się ze swoim operatorem telefonicznym, który pomoże dobrać odpowiednią taryfę. Bez niej możesz narazić się na ogromne koszty!

Niezapomniana podróż to taka, która jest dobrze zaplanowana. Bądź przygotowany na każdą ewentualność, a dzięki temu nie będziesz musiał się niczym przejmować – twoje wakacje będą czasem odpoczynku i relaksu!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.