Jadąc na narty nie należy zapominać o znaczeniu ubezpieczenia. Narciarstwo to bardzo fajny sport, ale niestety czasami może być niebezpieczny. Oczywiście zdarzają się wypadki, które mogą się zdarzyć nieoczekiwanie, więc musisz chronić siebie i swoją rodzinę na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

Ubezpieczenie narciarskie to podstawa

Dla tych, którzy już nie raz jeździli na stoki, może się to wydawać oczywistą decyzją. Jednak dla tych, którzy zamierzają wyruszyć w swoją pierwszą wyprawę na narty, może to nie być takie oczywiste. Takie osoby prawdopodobnie będą kwestionować konieczność wykupienia polisy. Jak i również koszt ubezpieczenia. Takie osoby mają wizję tylko fantastycznej „zimowej zabawy”. Jednakże należy pamiętać, że środowisko górskie może być zarówno przyjacielem, jak i wrogiem. Tak więc mądra osoba umieści ubezpieczenie narciarskie na liście niezbędnych rzeczy. Oczywiście wraz z kompletem nart! Mimo że narciarstwo dla wielu jest popularnym sportem, może być niebezpiecznym przedsięwzięciem. Narciarze często ulegają wypadkom a ci, którzy nie mają odpowiedniego ubezpieczenia, płacą dużo pieniędzy za opiekę medyczną. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym narciarzem, czy indywidualnym entuzjastą, warto wykupić nawet ubezpieczenie jednodniowe.

Jakie są cechy solidnej polisy ubezpieczeniowej na narty i czego należy szukać?

Jednym z najważniejszych aspektów, które należy sprawdzić, jest to, czy polisa obejmuje działania ratownicze w górach. Każde podstawowe ubezpieczenie narciarskie powinno obejmować leczenie w związku z wypadkiem, który może wydarzyć się podczas uprawiania narciarstwa. Jest wiele różnych rodzajów polis ubezpieczeniowych, obejmujących wszystkie rodzaje sportów zimowych, nie tylko narciarstwo, ale również:

  • bobslej
  • jazda figurowa,
  • snowboard,
  • skibob.

Jednak takie polisy mogą być zarówno kosztowne, jak i mogą podlegać dodatkowej ocenie analizy ryzyka. Jeśli chcesz się upewnić, co dokładnie obejmuje proponowane ubezpieczenie narciarskie, upewnij się, że pokrywa to, czego potrzebujesz. Niektóre plany ubezpieczeniowe obejmują również zniszczone lub utracone mienie. Jeśli Twoje narty zostały uszkodzone przez, powiedzmy, lawinę, to firma ubezpieczeniowa może pokryć koszt tych nart. Należy również pamiętać, że istnieje różnica między ubezpieczeniem podróżnym a ubezpieczeniem narciarskim. Ubezpieczenie podróżnego nie obejmuje ubezpieczenia narciarzy.

Ubezpieczenie narciarskie to spokój ducha

W każdym sezonie narciarskim ta sama historia – tysiące narciarzy doznaje kontuzji na stokach. Niestety, wielu narciarzy musi nadwyrężać swój budżet, aby zapłacić za nieoczekiwaną opiekę medyczną i gorzko żałuje, że nie zawracali sobie głowy wykupieniem ubezpieczenia narciarskiego! Bez względu na to, jak dobrym jesteś narciarzem lub myślisz, że jesteś, wypadki zdarzają się. Sam spokój ducha jest wart zainwestowania nawet w jednodniowe ubezpieczenie narciarskie. Możesz wtedy bez obaw realizować wszystkie swoje plany. Gdy bezpiecznie dotrzesz do ośrodka, będziesz mógł w pełni cieszyć się jazdą na nartach. Będziesz wiedział, że nawet jeśli coś się stanie, będziesz mógł w każdej chwili skontaktować się z firmą ubezpieczeniową. Obecnie ubezpieczenia obejmują 24-godzinną infolinię medyczną, z której można skorzystać w nagłych wypadkach. Pamiętaj, że warto ubezpieczyć także dzieci: https://www.polisanarciarska.pl/poradniki/ubezpieczenie-na-narty-dla-dzieci.

 


Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety