Budapeszt – Termy Széchenyiego. Opisy atrakcji, bilety, praktyczne informacje dla turystów

Gorące źródła to jeden z wielu powodów, dla których warto odwiedzić Budapeszt. Termy na obszarze stolicy Węgier wykorzystuje się już od starożytności! Poznaj najciekawsze spośród nich i sprawdź, gdzie kupić bilety w najkorzystniejszej cenie!

budapeszt termy
Ocena

W mieście Budapeszt termy występują niemal co krok – łącznie w stolicy Węgier wykorzystuje się blisko 500 źródeł. Széchenyi Fürdő to największy kompleks tego typu w Europie. Dzisiejsze łaźnie św. Łukasza (Szent Lukács Gyógyfürdő) są opisywane w dokumentach Cesarstwa Rzymskiego z pierwszej połowy I w. n.e. Liczne właściwości lecznicze mają wody w Termach Gellerta (Gellért Gyógyfürdő) i łaźni tureckiej Rudas (Rudas Gyógyfürdő). Do tego dochodzi 6 dużych oraz kolejne, znacznie mniejsze obiekty.

Budapeszt, Termy Széchenyiego – historia, atrakcje

Leżą w parku Városliget, na wschodnim brzegu Dunaju. Wyróżniają się piękną, neobarkokową architekturą. Od momentu otwarcia w 1881 r. łaźnie i baseny cieszyły się ogromną popularnością wśród mieszkańców Budapesztu. Termy Széchenyiego rozbudowano i zmodernizowano po raz pierwszy już w 1913 r. Od 1963 r. wszystkie niecki są dostępne przez cały rok, włącznie z basenami na otwartym terenie. Tutejsze gorące źródła zawierają m.in.:

 • wodorowęglan magnezu;
 • wodorowęglan wapnia;
 • chlorki;
 • fluorki;
 • siarczany.

Odwierty do dwóch źródeł termalnych, z wodą o temperaturze przekraczającej 70°C, pozwoliły wybudować wspaniały ośrodek przyrodolecznictwa. 21 różnego typu basenów, szeroki wachlarz zabiegów medycznych, sauny i łaźnie parowe, strefa SPA & Wellness, pijalnia wód mineralnych, do tego multum imprez – od dyskotek po seanse kinowe. Budapesztańskie Termy Széchenyiego produkują również własne mydła. Ręcznie formowane kostki zawierają oryginalne kombinacje miejscowych minerałów z substancjami roślinnymi. Kup bilet do budapesztańskich Term Széchenyiego!

Termy Széchenyiego w Budapeszcie – ceny

Podstawowa wejściówka obejmuje wstęp do głównych części obiektu. Masaże i inne atrakcje SPA są dodatkowo płatne. Niektóre baseny wewnętrzne mogą być zarezerwowane dla grup rehabilitacyjnych. Do Term Széchenyiego w Budapeszcie można wchodzić z dziećmi, które kontrolują swoje potrzeby fizjologiczne, choć nie zaleca się kontaktu z gorącymi, wysokozmineralizowanymi źródłami osobom poniżej 14. roku życia. Ceny wejściówek na baseny:

 • bilet na cały dzień – 7100 Ft w dni robocze, 7600 Ft w weekendy i święta;
 • bilet popołudniowy – 6800 Ft w dni robocze, 7300 Ft w weekendy i święta;
 • karta podarunkowa – 5000 Ft.

Budapeszt, Termy Széchenyiego w stolicy Węgier – bilety

Termy Széchenyiego w Budapeszcie – przydatne informacje

Budapeszt, Termy Széchenyiego – adres Állatkerti körút 9-11, H-1146 Budapest, Węgry
Budapeszt, Termy Széchenyiego – godziny otwarcia
 • od poniedziałku do soboty – 7:00–20:00
 • w niedziele i święta – 9:00–21:00
Budapeszt, Termy Széchenyiego – cena od 6800 FT/os. – zarezerwuj bilety online!
Budapeszt, Termy Széchenyiego – dojazd W pobliżu Széchenyi Fürdő znajduje się wiele przystanków komunikacji publicznej, np.:
 • żółtej linii (M1) metra;
 • linii trolejbusów 72.
Budapeszt, Termy Széchenyiego – dostępność dla osób niepełnosprawnych Nie dla osób poruszających się na wózkach.
Budapeszt, Termy Széchenyiego – strona www https://www.szechenyibath.hu/

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *