Zapamiętaj te atrakcje!

 • Zamek Królewski – podświetlony po zmroku, oferuje niezwykłe widoki na miasto i Dunaj.
 • Góra Gellerta i Budapest Eye – doskonałe miejsca do podziwiania panoramy stolicy Węgier po zachodzie słońca.
 • Iluminacje Parlamentu – nocą oświetlony Parlament Węgierski prezentuje się imponująco.
 • Most Łańcuchowy, most św. Elżbiety i Most Wolności – podświetlone przeprawy przez Dunaj, oferujące malownicze widoki na Budapeszt nocą.
 • Wieczorne rejsy po Dunaju – różnorodne atrakcje, takie jak kolacje, degustacje win, pokazy tańca ludowego czy operetki.
 • Termy i łaźnie – Termy Széchenyiego, Łaźnie Gellerta i Łaźnie Rudas oferują możliwość relaksu w ciepłych wodach termalnych po zmroku.

Miejsca, które warto zobaczyć w Budapeszcie nocą – Zamek Królewski

Zamek Królewski, znajdujący się na wzgórzu zamkowym, jest jednym z najbardziej charakterystycznych zabytków Budapesztu. Po zachodzie słońca, gdy jest podświetlony, prezentuje się wspaniale – a ze wzgórza rozpościerają się niezwykłe widoki na miasto i Dunaj. Pospaceruj po zamkowej dzielnicy, a poczujesz wyjątkową atmosferę dawnych czasów, która przenika się z nowoczesnością. Przed zakupem jakiejkolwiek wejściówki warto rozważyć zakup Budapest Card. Specjalne przepustki zapewnią ci wiele zniżek. Im więcej miejsc chcesz zobaczyć, tym więcej zaoszczędzisz!

Świetne widoki na stolicę Węgier w nocy zapewnią Góra Gellerta i Budapest Eye

Wzgórze Gellerta to doskonałe miejsce na podziwianie panoramy Budapesztu nocą. Z tarasu widokowego na szczycie góry roztaczają się przepiękne widoki na Parlament, Zamek Królewski, Most Łańcuchowy i Dunaj. Diabelski młyn, czyli kołowo widokowe Budapest Eye, znajdziesz na placu Erzsébet. To doskonałe miejsce, aby podziwiać panoramę miasta z wysokości. Nocą, gdy koło jest oświetlone, widoki są jeszcze bardziej oszałamiające.

Iluminacje parlamentu czynią go jednym z najpiękniejszych obiektów Budapesztu

Parlament Węgierski to jeden z najbardziej spektakularnych budynków w Budapeszcie. Nocą, gdy jest oświetlony, prezentuje się jeszcze bardziej imponująco. Spacerując wzdłuż nabrzeża Dunaju, można podziwiać tę wspaniałą, neogotycką budowlę.

Most Łańcuchowy, most św. Elżbiety i Most Wolności w nocnej odsłonie

Most Łańcuchowy to najstarszy i najbardziej znany most w Budapeszcie. Późnym wieczorem staje się jeszcze piękniejszy, w czym naturalnie zasługa doskonale zaprojektowanego oświetlenia. Konstrukcja łączy dwie główne części węgierskiej stolicy – Budę i Peszt. Spacer w tym miejscu oferuje malowniczy widok na obie strony miasta. To samo dotyczy mostu św. Elżbiety, położonego ok. kilometr dalej na południe. Swoje imię zawdzięcza austriackiej cesarzowej Elżbiecie Bawarskiej. Z uwagi na konstrukcję zdecydowanie łatwiej podziwiać tu widoki, ale obiekty z iluminacjami są nieco bardziej oddalone.

https://www.pinterest.com/pin/188166090671237418/

Kolejne 750 m dalej na południe leży Most Wolności, przez miejscowych nazywany Szabadság.  kolejne miejsce, z którego można podziwiać panoramę Budapesztu. Nocą również jest oświetlony, a dla miłośników fotografowania będzie szczególnie atrakcyjny z uwagi na zieloną barwę świateł oraz liczne zdobienia. Rzeźba Franciszka Józefa na jednym z tarasów stanowi jeden z wyróżników tego mostu na tle pozostałych przepraw przez Dunaj.

Budapeszt nocą wieczorne zwiedzanie zamku Buda

Kup bilet na wieczorną wycieczkę po Zamku Buda!

Wieczorne rejsy po Dunaju z dodatkowymi urozmaiceniami

Widoki na nocny Budapeszt z pokładu łodzi będą główną, ale zdecydowanie nie jedyną atrakcją takiej wyprawy. Armatorzy dokładają wszelkich starań, by turyści zapamiętali wycieczkę jak najlepiej. Ofert wieczornych rejsów po rzece nie brakuje, a wśród dodatków możesz znaleźć:

 • kolację złożoną z dań kuchni węgierskiej lub zagranicznych specjałów;
 • romantyczny anturaż dla pary – stolik w odosobnieniu, specjalne menu, muzyka;
 • degustację miejscowych win;
 • dyskotekę;
 • pokazy tańca ludowego;
 • bitwy fortepianowe;
 • operetki.

Termy i łaźnie w Budapeszcie. Noc nie musi oznaczać zamknięcia

Termy Széchenyiego to największe i najstarsze łaźnie termalne w Budapeszcie, które oferują zarówno baseny wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W nocy baseny otwarte na zewnątrz otoczone są magicznym oświetleniem, co tworzy wyjątkowy klimat do relaksu i odpoczynku. Ponadto w tym centrum SPA & Wellness często organizowane są nocne wydarzenia, takie jak basenowe dyskoteki i imprezy muzyczne. Rozrywkowy nastrój w połączeniu z pewnością pomaga w efektywnej kuracji.

Kolejna opcja to Łaźnie Gellerta oraz znacznie mniejsze Łaźnie Rudas. Również cieszą się renomą najbardziej znanych i eleganckich łaźni termalnych w stolicy Węgier. Obie są położone w malowniczym otoczeniu Góry Gellerta. Część basenów jest otwarta także wieczorami, co pozwala na relaksujące kąpiele w ciepłych wodach termalnych pod gwiazdami. Łaźnie Gellerta słyną z pięknej secesyjnej architektury i bogatej historii.

Możliwość kąpieli po zmroku nie dotyczy wszystkich ośrodków termalnych Budapesztu. Nocą – tak samo jak za dnia – nie działają Łaźnie Király, które od 2020 r. pozostają zamknięte z powodu renowacji. Przed tymczasowym zamknięciem pozostawały otwarte do późnych godzin nocnych. Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie zbudowane w XVI wieku przez obiekty zostaną ponownie udostępnione gościom.

Budapeszt nocą – atrakcje kulturalne i towarzyskie

Zabytkowy budynek, który nocą prezentuje się wyjątkowo okazale dzięki swojemu oświetleniu. A przy okazji sporo dzieje się w środku. Jeżeli jesteś miłośnikiem sztuki, warto wybrać się na wieczorny spektakl operowy lub baletowy – Węgierska Opera Narodowa Opera słynie z wysokiej jakości przedstawień oraz ze wspaniałej akustyki. Równie wiele dobrego można powiedzieć i napisać o Teatrze Narodowym. W nocy jest pięknie oświetlony, a jego otoczenie pełne zieleni i rzeźb stwarza wyjątkową atmosferę. A przedstawieniami teatralnymi, muzycznymi i tanecznymi, zachwycają się zarówno turyści, jak i mieszkańcy.

W takim mieście jak Budapeszt atrakcje czekają dosłownie na każdym kroku. Pałac Sztuk Pięknych to imponujący gmach, który nocą prezentuje się jeszcze bardziej efektownie – mieszczą się w nim Muzeum Sztuk Pięknych oraz Galeria Narodowa, które oferują wieczorne zwiedzanie. To doskonałe miejsce dla miłośników sztuki, którzy chcą spędzić kulturalne chwile w Budapeszcie nocą.

Budapeszt po zmroku to jedna z najbardziej rozrywkowych europejskich stolic

Tak zwane ruin bary – bodaj najbardziej znany jest Szimpla Kert – to niezwykle popularne miejsca, które przyciągają gości spragnionych dobrej zabawy. Znajdują się one w opuszczonych budynkach w dzielnicy żydowskiej. Każdy z nich ma niepowtarzalny wystrój i klimat, a wieczorami tętnią życiem. W ruin barach można posłuchać muzyki na żywo, obejrzeć filmy, zobaczyć wystawy, a także wypić drinka w oryginalnym, artystycznym otoczeniu. Wolisz inną rozrywkę? W Budapeszcie nocą nie sposób się nudzić! Przygotowaliśmy parę dodatkowych rekomendacji, na podstawie opinii turystów:

Instant-Fogas – popularny klub nocny, który łączy w sobie elementy ruin baru z nowoczesnymi przestrzeniami. Oferuje kilka sal muzycznych, tarasy, drink-bary i strefy chillout. To idealne miejsce na nocną imprezę i taniec do białego rana.

Anker’t – minimalistyczny lokal w starej fabryce w centrum Budapesztu. Wyróżnia się swoją industrialną estetyką i dużą przestrzenią, w której odbywają się różne wydarzenia, takie jak koncerty, imprezy tematyczne czy projekcje filmów.

Gozsdu Udvar – cały kompleks barów, restauracji i klubów nocnych, który stał się jednym z najbardziej tętniących życiem miejsc w Budapeszcie. Oferuje szeroki wybór miejsc do jedzenia, picia i rozrywki. W weekendy miejsce zamienia się w centrum nocnego życia miasta, z muzyką na żywo, występami DJ-ów i niezapomnianą atmosferą.

Budapesztańskie restauracje, które często są otwarte do ostatniego klienta

New York Café – z najbardziej znanych i eleganckich kawiarni w Budapeszcie, o bogatej, ponad stuletniej historii. W nocy budynek kawiarni jest pięknie oświetlony, a wnętrze zdobią złote zdobienia i wspaniałe lustra. Oprócz pysznych deserów, kawy i herbaty, można tu również spróbować tradycyjnych węgierskich potraw.

Karavan – popularny miejski ogród ze street foodem, który oferuje szeroki wybór kuchni z różnych stron świata. W nocy miejsce tętni życiem, a oświetlone food trucki tworzą niezwykły klimat. Spróbujesz tu wieu smacznych przekąsek i lokalnych specjałów, takich jak langosz czy chimney cake.

Kőleves – klimatyczna restauracja i bar, serwuje pyszne dania kuchni węgierskiej oraz międzynarodowej. W nocy restauracja ma romantyczny nastrój dzięki swojemu ciepłemu oświetleniu i wystrój wnętrza. To idealne miejsce na wieczorną kolację we dwoje lub z przyjaciółmi.

Mazel Tov – stylowa restauracja w dawnej dzielnicy żydowskiej, która serwuje dania kuchni bliskowschodniej i izraelskiej. Nocą miejsce staje się jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki pięknemu oświetleniu i zielonym roślinom, które zdobią wnętrze. To doskonała propozycja na wyjątkowy wieczór z wyśmienitym jedzeniem i przyjemnym towarzystwie.

Budapeszt nocą wieczorne zwiedzanie zamku Buda

Kup bilet na wieczorną wycieczkę po Zamku Buda!

Cykliczne wydarzenia w Budapeszcie, które odbywają się nocą

Festiwal światła – coroczna impreza, podczas której Budapeszt nocą zamienia się w olśniewającą ekspozycję świetlną. W trakcie festiwalu różne budynki i obiekty, takie jak mosty, pałace czy zabytkowe gmachy, są oświetlone dodatkowymi, często niezwykłymi instalacjami artystycznymi. Spacerując po mieście w nocy, można podziwiać fascynujące projekcje, które nadają miastu niezwykłego, magicznego charakteru.

Noc muzeów – pozwala odkrywać bogatą ofertę kulturalną Budapesztu nocą. W trakcie tego wydarzenia, muzea, galerie i inne instytucje kultury otwierają swoje drzwi dla zwiedzających, oferując wyjątkowe wystawy, pokazy i warsztaty. To świetna okazja na poznanie historii, sztuki i kultury Węgier w niecodziennym, nocnym klimacie.

Letnie koncerty na otwartym powietrzu – w węgierskiej stolicy dużo się dzieje w ciągu wakacji, a parki, place, bulwary nad Dunajem oraz wiele innych miejsc zamienia się w sceny. Takie wydarzenia pozwalają cieszyć się wyjątkową atmosferą miasta oraz wysłuchać muzyki w niepowtarzalnej scenerii. Występują zarówno lokalni artyści, jak i światowej sławy gwiazdy. Naturalnie wstęp na niektóre koncerty jest płatny, a bilet niejednokrotnie lepiej zarezerwować z wyprzedzeniem. To samo dotyczy miejsca pobytu. W takiej stolicy, jak Budapeszt noclegi w atrakcyjnych terminach potrafią wyprzedawać się bardzo szybko.

Odkryj nocne oblicze Budapesztu!

Pozwól, aby miasto oczarowało cię swoją tajemniczością i pięknem. Spaceruj pośród olśniewających świateł, podziwiając niezwykłe widoki na mosty i zabytki, korzystaj z bogatej oferty kulturalnej, a także zrelaksuj się w łaźniach termalnych, które dodadzą blasku twoim nocnym przygodom. Budapeszt nocą oferuje niezapomniane wrażenia dla każdego, niezależnie od zainteresowań. Nie czekaj – poznaj fascynującą stolicę Wegier i daj się porwać jej urokom po zmroku!

Archiwum: maj 2023

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: