W liniach lotniczych Turkish Airlines bagaż podręczny i rejestrowany, tak jak u wszystkich innych przewoźników, mają jasno określone w regulaminie wymiary dotyczące wysokości, szerokości i głębokości oraz maksymalną wagę. Jeśli przypadkowo je przekroczysz, musisz liczyć się z dodatkową opłatą za nadbagaż. Dlatego zapoznaj się z wytycznymi i spakuj się do odpowiednich plecaków czy walizek starannie, koniecznie na koniec ważąc je na wiarygodnej wadze. Jakie wymiary bagażu i waga obowiązują w Turkish Airlines? Dowiedz się więcej!

Turkish Airlines: bagaż podręczny

W przypadku linii lotniczych Turkish Airlines bagaż podręczny powinien mieć wymiary maksymalne 55 x 40 x 23 cm. Pamiętaj o tym, że wliczają się do nich również wszelkie wystające elementy, jak np. kółka czy uchwyty. Waga bagażu nie może przekraczać 8 kg. Wytyczne te są dokładnie takie same zarówno dla klasy ekonomicznej, jak i biznes. Różnica jest natomiast taka, że w przypadku zakupu biletu do klasy biznes możesz zabrać ze sobą dwa bagaże podręczne o wadze do 8 kg każdy.

Turkish Airlines: bagaż rejestrowany

W przypadku linii lotniczych Turkish Airlines bagaż rejestrowany przewożony w luku bagażowym może mieć wysokość maksymalnie 158 cm. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą zabrać ze sobą bagaż o wadze do 20 kg w przypadku lotów krajowych i międzynarodowych oraz 2 x 23 kg dla lotów międzykontynentalnych. Z kolei dla klasy biznes limit wagi podniesiony jest do 30 kg dla lotów krajowych i międzynarodowych oraz 2 x 32 kg dla lotów międzykontynentalnych.

Co może znaleźć się w bagażu?

Znasz już wymiary bagażu podręcznego i rejestrowanego, ale co może się w nim znaleźć? Pasażerowie mogą zabrać w swoim bagażu wszystkie potrzebne przedmioty osobiste, które nie są niebezpieczne i nie zagrażają swoją obecnością ani prawidłowej pracy samolotu, ani zdrowiu i życiu pasażerów oraz pracowników. Na pokład możesz zabrać ze sobą m.in.:

  • telefon;
  • laptop;
  • tablet;
  • koc;
  • książkę;
  • płyny o określonej pojemności, w tym potrzebne leki.

Warto zapoznać się ze szczegółową listą na stronie przewoźnika. Zdecydowanie natomiast nie możesz ze sobą wziąć takich przedmiotów jak np. broń palna, amunicja, nóż i inne ostre narzędzia. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z lotniskiem, przewoźnikiem lub biurem podróży (jeśli wybierasz się na zorganizowaną wycieczkę), aby uniknąć nieprzyjemności podczas odprawy. Pamiętaj o tym, że jeżeli twój bagaż nie będzie spełniał wymagań, może zaistnieć konieczność np. uiszczenia dodatkowej opłaty lub pozostawienia na lotnisku niedozwolonych w ocenie pracowników przedmiotów.

Wiesz już, jakie wymiary i wagę powinien mieć w przypadku Turkish Airlines bagaż podręczny i rejestrowany. Zadbaj o to, aby twoja torba i jej zawartość były zgodne z regulaminem. Dzięki temu podróż odbędzie się bez zakłóceń i niepotrzebnego stresu!


Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety