Punta del Este w Urugwaju – czy warto spędzić tam wakacje?

Wakacje w Ameryce Południowej mogą być niezapomnianym przeżyciem. Będzie to podróż do miejsca o zupełnie innym klimacie i kulturze. Zobacz, czy warto wybrać się do Punta del Este w Urugwaju!

punta del este
Ocena

Punta del Este znajduje się w urugwajskim departamencie Maldonado. Miejscowość położona jest na południe od miasta Maldonado i około 100 kilometrów od Montevideo, czyli stolicy kraju. Punta del Este jest miastem nadmorskim, leży nad Oceanem Atlantyckim. Jest to jedno z najpopularniejszych miejsc o charakterze uzdrowiskowym i turystycznym w całym Urugwaju. Co warto o nim wiedzieć? Sprawdź!kup bilety

Gdzie leży miasto Punta del Este?

punta del este wybrzeże

 

Miejscowość znajduje się na niedużym półwyspie, który nosi taką samą nazwę. Uznaje się go za granicę pomiędzy pełnymi wodami Oceanu Atlantyckiego a Rio de la Plata. Na półwyspie znajdują się lasy eukaliptusów, mimozy oraz araukarii, a wśród nich znajduje się wiele luksusowych kurortów turystycznych i hoteli. Punta del Este uznaje się za jedno z najlepszych miejsc do wypoczynku w Urugwaju.

Kup bilet online na zwiedzanie Punta del Este!

Co warto zobaczyć w Punta del Este?

punta del este ręka

Jest to miejscowość typowo turystyczna, a więc znajduje się tu mnóstwo plaż, które pełne są turystów z każdego krańca świata. Oto kilka miejsc, które warto odwiedzić:

  • Mansa Beach – słowo „Mansa” pochodzi z języka hiszpańskiego i tłumaczy się je jako „spokój”. Wody są tutaj spokojne i idealnie nadają się dla rodzin z dziećmi oraz pływaków. Tafla morza jest gładka i nie jest to dobre miejsce dla fanów surfingu. Woda w okolicach Punta del Este jest ciepła, a piasek miękki. Wszystko to tworzy idealne warunki do długich spacerówkup bilety
  • latarnia morska w Punta del Este jest otwarta dla zwiedzających, aby na nią wejść, konieczne jest pokonanie spiralnych schodów o 150 stopniach;
  • Brava Beach jest jedną z najczęściej odwiedzanych plaż w Punta del Este. Można na niej znaleźć La Mano de Punta, czyli rzeźbę przedstawiającą palce wystające z piasku.

 

Punta del Este – bilety i hotele

punta del este budynek

Bilety na całodniową wycieczkę do Punta del Este z Montevideo to koszt około 200 złotych. Dzięki tej wyprawie będziesz mógł zwiedzić piękne plaże, odpocząć i zaznać luksusów tego kurortu. Podróż przebiega wzdłuż trasy Route 10, a w jej trakcie będziesz mógł podziwiać piękno rzeki De la Plata. Bilety na wycieczkę możesz kupić online.

 

Punta del Este to częsty wybór turystów, którzy wyjechali na wakacje do Urugwaju. Kurort ten kusi pięknymi plażami i efektownym zachodami słońca. Spędzone tam wakacje na pewno będą niezapomniane!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *