Miasto Meksyk – wycieczka po México City. Najciekawsze atrakcje turystyczne

Niektórzy twierdzą, że trudno dobrze poznać takie miejsce, jak Meksyk. Wycieczka na 2 tygodnie może nie wystarczyć, by zobaczyć wszystkie najciekawsze atrakcje. Tym bardziej gdy poza metropolią, ale wciąż blisko czeka jeszcze więcej wabików. Przeczytaj artykuł i zaplanuj swój pobyt w México City!

meksyk wycieczka

Stolica Meksyku zajmuje blisko 1500 km². W dystrykcie federalnym żyje ponad 9 mln osób, a cały obszar metropolitalny zamieszkuje ok. 25 mln ludzi. Na przełomie XIII i XIV Aztekowie założyli tu osadę, która szybko stało się głównym ośrodkiem ich imperium. W XVI w. zajęli je Hiszpanie, a na gruzach miasta Tenochtitlán wybudowali Meksyk – wycieczka do piramid Teotihuacán pozwoli ci zgłębić skomplikowaną historię kraju z czasów przed przybyciem Europejczyków. Na obszarze Ciudad de México znajdziesz wiele obiektów z list UNESCO. Warto też poznać lokalną kulturę i dorobek meksykańskich artystów, np. Fridy Kahlo. Rozrywki oraz rekreacji również nikomu nie powinno zabraknąć.

Meksyk – Ciudad de México, stolica Meksykańskich Stanów Zjednoczonych.

Najczęściej stosowane nazwy państwa i miasta stołecznego są identyczne, ale oficjalna nomenklatura wygląda nieco inaczej. Miasto Meksyk leży na płaskowyżu, na wysokości ponad 2200 m n.p.m. Wokół terenów zurbanizowanych ciągnie się 5 pasm górskie – idealne na piesze i rowerowe wycieczki, z dala od zgiełku i zanieczyszczeń. Najsłynniejsze są góry Sierra Nevada z parkiem narodowym i wulkanami Iztaccíhuatl oraz Popocatépetl, w odległości ok. 50–60 km od na południowy wschód od międzynarodowego lotniska im. Benito Juareza. Kup bilet do Meksyku i szykuj się na wyprawę! Pozostałe łańcuchy górskie otaczające stolicę to:

 • Sierra Ajusco;
 • Sierra Chichinautzin;
 • Sierra de las Cruces;
 • Sierra de Guadalupe.

Historyczne centrum Tenochtitlán, które z czasem stało się Meksykiem, znajduje się na tzw. Zócalo. Mieści się tu Plac Konstytucji (daw. Plaza Mayor) oraz wiele ważnych budynków. To m.in. Pałac Narodowy, Katedra Metropolitalna czy wykopaliska i muzea poświęcone Aztekom i ich świątyniom. Cały ten obszar znajduje się na liście UNESCO. Pozostałe obiekty wyróżnione w ten sposób to:

 • pływający ogrody Xochimilco;
 • kampus Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku;
 • dom i pracownia architekta Luisa Barragána.

Najciekawsze atrakcje Meksyku. Wycieczka nie może ich pominąć!

Pałac Sztuk Pięknych łączy w sobie piękną, kolonialną architekturę z bogatymi zbiorami. Dysponuje też jedną z najlepszych sal koncertowych. Tuż obok znajduje się zabytkowy Pałac Azulejos z bogato zdobioną fasadą i park Alamada – najstarszy w dzisiejszym Meksyku. Wyprawa po stolicy powinna objąć przynajmniej kilka z pobliskich muzeów. Są poświęcone m.in. pamięci i tolerancji, sztuce nowoczesnej, literaturze, kulturze i sztuce meksykańskiej, ekonomii, zabawkom, torturom… każdy znajdzie coś dla siebie! Chcesz zobaczyć walki byków na największej arenie corridy na świecie? Wybierz się na jedną z imprez organizowanych w Plaza del Toros México.

kup bilety

Porównaj oferty wycieczek turystycznych po Meksyku i wybierz najlepszy program! Miłośnicy przyrody powinni odwiedzić Park Chapultepec z ogrodem botanicznym oraz zoo. Mieści się tu również zamek Castillo de Chapultepec. Za „must-see w México City” – bez względu na zainteresowania – uchodzą także Narodowe Muzeum Antropologiczne, Nowa Bazylika Matki Bożej z Gwadelupy, Stadion Azteków (największy obiekt piłkarski w Ameryce Łacińskiej), Muzeum Fridy Kahlo oraz Plac Trzech Kultur, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. A to i tak niewielka część atrakcji, jakie czekają w mieście!

Meksyk, wycieczka – bilety

 

Meksyk, wycieczka – przydatne informacje

Nie bez powodu Meksyk uchodzi za państwo, w którym na turystów czyha wiele zagrożeń. Ciudad de México generalnie należy do bezpieczniejszych obszarów w kraju, ale niektóre rejony owiane są złą sławą. Ostrzeżenia polskiego rządu dot. terenów o wysokiej przestępczości obejmują „północne i wschodnie przedmieścia”. Turyści powracający z wycieczek po Meksyku jako najgroźniejsze wymieniają następujące dzielnice i miasta na terenie metropolii:

 • Ecatepec de Morelos;
 • Iztacalo;
 • Iztapalapa;
 • Tepito.

Meksykańskie Stany Zjednoczone formalnie nie mają języka urzędowego dla całego kraju. Łącznie funkcjonuje ok. 68 narzeczy i dialektów – najbardziej powszechnie używa się języka hiszpańskiego. Wycieczka do Meksyku w celach turystycznych nie wymaga starania się o wizę. Paszport powinien być ważny 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju – to bardziej zalecenia wynikające z praktyk urzędniczych niż precyzyjny wymóg prawny. Obcokrajowcy muszą wypełnić specjalny formularz migracyjny, a o maksymalnej dozwolonej długości pobytu decyduje urzędnik. Zalecana suma ubezpieczenia zdrowotnego to 100 tys. USD. Meksykańską walutą jest peso (MXN).


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *