Stolica Meksyku zajmuje blisko 1500 km². W dystrykcie federalnym żyje ponad 9 mln osób, a cały obszar metropolitalny zamieszkuje ok. 25 mln ludzi. Na przełomie XIII i XIV Aztekowie założyli tu osadę, która szybko stało się głównym ośrodkiem ich imperium. W XVI w. zajęli je Hiszpanie, a na gruzach miasta Tenochtitlán wybudowali Meksyk – wycieczka do piramid Teotihuacán pozwoli ci zgłębić skomplikowaną historię kraju z czasów przed przybyciem Europejczyków. Na obszarze Ciudad de México znajdziesz wiele obiektów z list UNESCO. Warto też poznać lokalną kulturę i dorobek meksykańskich artystów, np. Fridy Kahlo. Rozrywki oraz rekreacji również nikomu nie powinno zabraknąć.

Meksyk – Ciudad de México, stolica Meksykańskich Stanów Zjednoczonych.

Najczęściej stosowane nazwy państwa i miasta stołecznego są identyczne, ale oficjalna nomenklatura wygląda nieco inaczej. Miasto Meksyk leży na płaskowyżu, na wysokości ponad 2200 m n.p.m. Wokół terenów zurbanizowanych ciągnie się 5 pasm górskie – idealne na piesze i rowerowe wycieczki, z dala od zgiełku i zanieczyszczeń. Najsłynniejsze są góry Sierra Nevada z parkiem narodowym i wulkanami Iztaccíhuatl oraz Popocatépetl, w odległości ok. 50–60 km od na południowy wschód od międzynarodowego lotniska im. Benito Juareza. Kup bilet do Meksyku i szykuj się na wyprawę! Pozostałe łańcuchy górskie otaczające stolicę to:

 • Sierra Ajusco;
 • Sierra Chichinautzin;
 • Sierra de las Cruces;
 • Sierra de Guadalupe.

Historyczne centrum Tenochtitlán, które z czasem stało się Meksykiem, znajduje się na tzw. Zócalo. Mieści się tu Plac Konstytucji (daw. Plaza Mayor) oraz wiele ważnych budynków. To m.in. Pałac Narodowy, Katedra Metropolitalna czy wykopaliska i muzea poświęcone Aztekom i ich świątyniom. Cały ten obszar znajduje się na liście UNESCO. Pozostałe obiekty wyróżnione w ten sposób to:

 • pływający ogrody Xochimilco;
 • kampus Narodowego Autonomicznego Uniwersytetu Meksyku;
 • dom i pracownia architekta Luisa Barragána.

Najciekawsze atrakcje Meksyku. Wycieczka nie może ich pominąć!

Pałac Sztuk Pięknych łączy w sobie piękną, kolonialną architekturę z bogatymi zbiorami. Dysponuje też jedną z najlepszych sal koncertowych. Tuż obok znajduje się zabytkowy Pałac Azulejos z bogato zdobioną fasadą i park Alamada – najstarszy w dzisiejszym Meksyku. Wyprawa po stolicy powinna objąć przynajmniej kilka z pobliskich muzeów. Są poświęcone m.in. pamięci i tolerancji, sztuce nowoczesnej, literaturze, kulturze i sztuce meksykańskiej, ekonomii, zabawkom, torturom… każdy znajdzie coś dla siebie! Chcesz zobaczyć walki byków na największej arenie corridy na świecie? Wybierz się na jedną z imprez organizowanych w Plaza del Toros México.

kup bilety

Porównaj oferty wycieczek turystycznych po Meksyku i wybierz najlepszy program! Miłośnicy przyrody powinni odwiedzić Park Chapultepec z ogrodem botanicznym oraz zoo. Mieści się tu również zamek Castillo de Chapultepec. Za „must-see w México City” – bez względu na zainteresowania – uchodzą także Narodowe Muzeum Antropologiczne, Nowa Bazylika Matki Bożej z Gwadelupy, Stadion Azteków (największy obiekt piłkarski w Ameryce Łacińskiej), Muzeum Fridy Kahlo oraz Plac Trzech Kultur, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością. A to i tak niewielka część atrakcji, jakie czekają w mieście!

Meksyk, wycieczka – bilety

 

Meksyk, wycieczka – przydatne informacje

Nie bez powodu Meksyk uchodzi za państwo, w którym na turystów czyha wiele zagrożeń. Ciudad de México generalnie należy do bezpieczniejszych obszarów w kraju, ale niektóre rejony owiane są złą sławą. Ostrzeżenia polskiego rządu dot. terenów o wysokiej przestępczości obejmują „północne i wschodnie przedmieścia”. Turyści powracający z wycieczek po Meksyku jako najgroźniejsze wymieniają następujące dzielnice i miasta na terenie metropolii:

 • Ecatepec de Morelos;
 • Iztacalo;
 • Iztapalapa;
 • Tepito.

Meksykańskie Stany Zjednoczone formalnie nie mają języka urzędowego dla całego kraju. Łącznie funkcjonuje ok. 68 narzeczy i dialektów – najbardziej powszechnie używa się języka hiszpańskiego. Wycieczka do Meksyku w celach turystycznych nie wymaga starania się o wizę. Paszport powinien być ważny 6 miesięcy od daty wjazdu do kraju – to bardziej zalecenia wynikające z praktyk urzędniczych niż precyzyjny wymóg prawny. Obcokrajowcy muszą wypełnić specjalny formularz migracyjny, a o maksymalnej dozwolonej długości pobytu decyduje urzędnik. Zalecana suma ubezpieczenia zdrowotnego to 100 tys. USD. Meksykańską walutą jest peso (MXN).

Archiwum: wrzesień 2022

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Jeżeli nie wiesz jak dostać się z lotniska do centrum miasta skorzystaj z możliwości rezerwacji biletów autobusowych na transfer. Dzięki temu bez problemu dostaniesz się do swojej miejscowości docelowej.

Jeżeli na lotnisko w Polsce dojeżdżasz własnym samochodem, zarezerwuj również online parking przy lotnisku w atrakcyjnej cenie.

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety


Zobacz także: