Jeśli chodzi o linie KLM, bagaż podręczny jest w cenie każdego biletu, nawet klasy Economy. Jednak inną kwestią są wymiary bagażu podręcznego, które bezwzględnie należy sprawdzić przed podróżą. Dzięki temu będziesz mógł się zrelaksować, a przy odprawie nie spotkają Cię żadne nieprzyjemne niespodzianki. Jedną z nich może być na przykład skierowanie bagażu do rejestracji, jeśli przekroczy dopuszczalny maksymalny rozmiar i wagę. Jeśli chcesz tego uniknąć, pamiętaj, żeby sprawdzić szczegóły dotyczące bagażu podręcznego u tego przewoźnika.

KLM: bagaż podręczny – co to jest?

Bagaż podręczny to, jak sama nazwa wskazuje, bagaż, który można zabrać ze sobą na pokład samolotu. Zwykle jest to mała walizka o odpowiednich wymiarach. Do bagażu podręcznego pakuje się najważniejsze rzeczy, które trzeba mieć pod ręką. Na pewno są to niezbędne leki i akcesoria medyczne. W bagażu podręcznym przewozi się także urządzenia elektroniczne z baterią lub akumulatorem, które należy wyłączyć. Wśród nich znajdują się na przykład telefony komórkowe, tablety, komputery przenośne, czyli tzw. laptopy oraz papierosy elektroniczne. W bagażu podręcznym nie wolno przewozić ostrych, potencjalnie niebezpiecznych przedmiotów, które można wykorzystać jako broń. Wśród nich znajdują się także maszynki do golenia lub nożyczki do paznokci. Warto pamiętać także o limitach, jeśli chodzi o transportowanie w bagażu podręcznym płynów.

KLM: bagaż podręczny – wymiary

Jakie wymiary obowiązują pasażerów, jeśli chodzi o KLM bagaż podręczny? Przewoźnik przewiduje 3 klasy podróży, a w każdej z nich są nieco inne zasady dotyczące tego, co możemy spakować na czas lotu w ramach bezpłatnego bagażu podręcznego.

  1. Klasa Economy: 1 sztuka bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 35 x 25 cm, z uwzględnieniem uchwytów i kółek, a także 1 sztuka akcesorium (można zabrać na przykład torebkę, aktówkę lub laptop) o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 15 cm. Łączna waga bagażu podręcznego nie może przekraczać 12 kg.
  2. Klasa Premium Comfort: 2 sztuki bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 35 x 25 cm, z uwzględnieniem uchwytów i kółek, a także 1 akcesorium (np. torebka, mała torba lub laptop) o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 15 cm. Łączna waga bagażu podręcznego wynosić może maksymalnie 18 kg.
  3. Klasa Business: limit bagażu to 2 sztuki bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 x 35 x 25 cm, z uwzględnieniem uchwytów i kółek. Dodatkowo 1 przedmiot, na przykład torebka, niewielki plecak, aktówka lub laptop, o maksymalnych wymiarach 40 x 30 x 15 cm. Łączna waga bagażu podręcznego nie może przekraczać 18 kg.

Jeśli planujesz podróż, warto poznać jakie zasady obowiązują, jeśli chodzi o temat: KLM bagaż podręczny. Dzięki temu maksymalnie wykorzystasz dostępny limit bagażu i unikniesz przykrych niespodzianek podczas odprawy.


Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety