Ile trwa lot na Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie to jeden z synonimów słów „egzotyczne wakacje”. Marzy ci się spędzenie wakacji w pięknym i ciepłym kraju? Sprawdź, ile trwa lot na Wyspy Kanaryjskie!

ile trwa lot na wyspy kanaryjskie

Chcesz odpocząć od zgiełku, cieszyć się słońcem, plażami i morską wodą? Wyspy Kanaryjskie będą dla ciebie idealnym celem wakacyjnej podróży! Sprawdź, ile trwa lot na Wyspy Kanaryjskie i kiedy najlepiej je odwiedzić.

Ile trwa lot na Wyspy Kanaryjskie?

Według wyszukiwarki Skyscanner, średni czas lotu z Polski na Wyspy Kanaryjskie wynosi 8 godzin i 45 minut. Może się on jednak różnić w zależności od lotniska, z którego wylatujesz i na które przylatujesz, a także od ewentualnych zaplanowanych międzylądowań. Na przykład, bezpośredni lot z Warszawy na Teneryfę trwa około 7 godzin i 30 minut. 

Jeśli jednak lecisz z Krakowa z międzylądowaniem w Madrycie, Twoja podróż potrwa około 10 godzin. Planując podróż, należy sprawdzić godziny lotów dla konkretnego planu podróży, aby dokładnie oszacować, ile czasu zajmie podróż.

Co warto odwiedzić na Wyspach Kanaryjskich?

Wyspy Kanaryjskie to hiszpański archipelag u wybrzeży Afryki. Chociaż należą do Hiszpanii, mają swój własny rząd i są popularnym celem podróży turystycznych. Wyspy są wulkaniczne i jest ich siedem, a każda z nich ma swój niepowtarzalny krajobraz. Teneryfa jest największą wyspą i znajduje się na niej najwyższa góra Hiszpanii. 

Zobacz też:
Los Jameos del Agua – wyjątkowa jaskinia na Lanzarote. Skarb Wysp Kanaryjskich

Góra Teide jest aktywnym wulkanem, a turyści mogą wjechać na jej szczyt kolejką linową, by podziwiać widoki na całą wyspę. Gran Canaria to kolejny popularny ośrodek turystyczny z piaszczystymi plażami, wydmami i urokliwymi wioskami. Lanzarote słynie z czarnych pól lawowych, podczas gdy La Gomera jest najbardziej zieloną z wysp, z bujną roślinnością. Fuerteventura posiada szerokie piaszczyste plaże i jest popularnym

Kiedy najlepiej lecieć na Wyspy Kanaryjskie?

Wyspy Kanaryjskie są popularnym celem podróży lotniczych, a przy planowaniu podróży należy wziąć pod uwagę szereg czynników. Klimat na tych wyspach jest łagodny przez cały rok, ale najbardziej ruchliwy sezon turystyczny trwa zazwyczaj od połowy czerwca do połowy września. Jest to również czas, kiedy ceny biletów lotniczych mogą być najwyższe. 

Dla tych, którzy chcą uniknąć tłumów, dobrym momentem na wizytę mogą być miesiące przejściowe: kwiecień/maj oraz październik/listopad. O tej porze roku pogoda jest nadal przyjemna, ale jest mniej turystów i ceny są zwykle niższe.

Z naszego tekstu wiesz już, ile trwa lot na Wyspy Kanaryjskie oraz kiedy warto je odwiedzić. Rozważ ten kierunek w trakcie planowania najbliższego urlopu!

Zobacz też:
Ile trwa lot na Zanzibar? Czy na wyspę można dolecieć bezpośrednio? Sprawdź ważne informacje przed podróżą!

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.