Gardens by the Bay – niezwykłe połączenie nowoczesności z naturą. Singapur i jego Ogrody nad Zatoką

Gardens by the Bay w Singapurze stały się wizytówką miasta i przyciągają tłumy turystów. Miejsce to otrzymuje mnóstwo nagród, zostało też wpisane do Księgi Rekordów Guinnessa jako największa szklarnia na świecie. Sprawdź, czym zachwyca Singapur!

gardens by the bay
Ocena

Gardens by The Bay to futurystyczna konstrukcja obejmująca wysokie szklane kopuły i stalowe drzewa ozdobione prawdziwymi kwiatami – zajmuje ona powierzchnię ponad 100 ha! Dodatkową atrakcją jest wieczorna iluminacja świetlna, która gwarantuje niezwykłe doznania zwiedzającym. Co interesujące, to połączenie nowoczesności z przyrodą wcale nie razi, a wręcz przeciwnie – tworzy spójną całość. Tereny te powstały zgodnie z ideą tworzenia miasta w ogrodzie. Mieszkańcy Singapuru oraz turyści otrzymują sporą dawkę wiedzy na temat umiejętnego splatania tego, co zastane w świecie, z tym, co tworzą ludzie. Nie bez znaczenia jest też aspekt ekologiczny i poprawa jakości życia w miejscu, w którym króluje bujna roślinność.

Bay South, Bay East i Bay Central

gardens by the bay niebo

Kompleks ogrodowy został podzielony na trzy części. Najczęściej odwiedzaną przez turystów strefą jest Bay South ze słynnymi superdrzewami, największymi szklarniami i tematycznymi ogrodami.

Supertree to gigantyczne, sztuczne drzewo górujące nad otoczeniem. Na terenie Gardens by the Bay znajduje się 18 superdrzew. Aż 12 z nich tworzy kompleks Supertree Grove – ich wysokość sięga 25 metrów. Najwyższe sztuczne drzewo ma aż 50 m wysokości, a na jego szczycie znajduje się restauracja. Co sprawia, że konstrukcje te zyskały miano supertrees? Są to tzw. pionowe ogrody porośnięte 200 gatunkami roślin – paprociami, orchideami, tropikalnymi pnączami. Poza swym oczywistym urokiem w ciągu dnia, Garden by The Bay zachwyca wieczorami. Warto wybrać się na Garden Rhapsody, czyli pokaz światła i dźwięku. To niezapomniane przeżycie dla każdego turysty.

Kup bilet online i zanurz się w niesamowitym świecie singapurskich ogrodów!

Cloud Forest, czyli Las w Chmurach

gardens by the bay noc

 

Cloud Forest to kolejna atrakcja, która powinna znaleźć się na liście osób odwiedzających Gardens by the Bay. Ma on formę dużego oszklonego budynku, w którego centralnej części znajduje się wzniesienie obsadzone bujną roślinnością. Z jednej strony poprowadzone zostały ścieżki dla zwiedzających oraz liczne ciekawe wystawy, z drugiej wodospad. Zyskał on miano największego zadaszonego wodospadu na świecie. Na szczycie wzniesienia znajduje się Lost Word z egzotyczną roślinnością. Stąd wiodą dwie ścieżki w formie zawieszonych kładek. Gigantyczne drzewa pełnią również ważne funkcje – zbierają deszczówkę, filtrują powietrze, nawadniają cały kompleks.kup bilety

Szklany Flower Dome

gardens by the bay światła

Flower Dome to druga szklarnia, w której wydzielone zostały obszary odpowiadające strefom kontynentalnym. Rosną tu:

  • baobaby;
  • rośliny pustynne;
  • kaktusy;
  • aloesy;
  • palmy;
  • drzewa oliwne;
  • draceny;
  • egzotyczne, kolorowe kwiaty.

Całość urozmaicają ciekawe rzeźby, instalacje, atrakcje dla dzieci.

 

Okolice Gardens by the Bay

gardens by the bay oświetlenie

Równie atrakcyjnie prezentuje się okolica Ogrodów nad Zatoką. Idąc spacerem lub wędrując przez ogrody, można podziwiać znany hotel Marina Bay Sands, a także Singapore Flyer – słynne wielkie koło młyńskie.

kup bilety

Jeśli chcesz zobaczyć konstrukcje przypominające drzewa i zachwycić się ich urokiem, sprawdź najważniejsze, praktyczne informacje:

dojazd: do stacji Bayfront MRT (linia Circle Line)
wejście: teren otwarty Ogrodów bezpłatnie;

dodatkowe atrakcje płatne: Cloud Forest i Flower Dome: 28 SGD dorośli, 15 SGD dziecko; Skyway OCBC: 8 SGD — kup bilet

informacje dodatkowe: bilety należy kupować z wyprzedzeniem ok.10 dni
godziny otwarcia: większość atrakcji dostępna w godz. 9.00–9.00
parking: dostępne, płatne
dodatkowe udogodnienia i atrakcje: restauracje, pokaz światło-dźwięk, minikino, plac zabaw dla dzieci, dwa jeziora z możliwością nurkowania
strona www: https://www.gardensbythebay.com.sg/

Gardens by the Bay to ciekawe miejsce do odwiedzenia podczas wizyty w Singapurze. Piękna, bujna roślinność pozwoli odpocząć od zgiełku miast. Liczne atrakcje sprawią, że czas będzie wypełniony aktywnością po brzegi.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *