Planowanie podróży to nie tylko określenie destynacji i atrakcji wartych odwiedzenia na miejscu, ale także spakowanie niezbędnych przedmiotów. Każdy przewoźnik ma swoje wytyczne odnośnie do tego, co można zabrać i w jakiej ilości na pokład samolotu, a co trzeba nadać jako bagaż rejestrowany. Jeśli podróżujesz z Easyjet, bagaż musi mieć określone wymiary. Sprawdź wszystkie informacje, które są niezbędne do tego, aby optymalnie się spakować.

Easyjet: bagaż podręczny

Jeśli dokonujesz rezerwacji podróży lotniczej, zawsze warto sprawdzać, jaki bagaż podręczny przysługuje Ci w cenie biletu. Co ciekawe, czasami linie lotnicze zmieniają dopuszczalne limity, dlatego trzeba być na bieżąco. Jak wygląda sytuacja, jeśli chodzi o Easyjet – bagaż podręczny?

  1. Taryfa standard: bagaż podręczny w cenie biletu, maksymalne wymiary 56 x 45 x 25 cm, nie ma limitu maksymalnej wagi.
  2. Taryfa Flexi, Upfront, Extra Legroom: bagaż podręczny w cenie biletu, maksymalne wymiary wynoszą 56 x 45 x 25 cm oraz 45 x 36 x 20 cm, nie ma limitu wagi.

Easyjet: bagaż rejestrowany

Jeśli potrzebujesz zabrać ze sobą większy bagaż, w Easyjet bagaż rejestrowany można nadać szybko i wygodnie. Jego maksymalne wymiary wynosić mogą maksymalnie 275 cm (długość + szerokość + wysokość). Możesz zabrać bagaż w następującej konfiguracji:

  • 1 sztuka bagażu ważącego 15 kg,
  • 3 sztuki bagażu o wadze do 23 kg,
  • nadbagaż ponad 23 kg, ale ważący nie więcej niż 32 kg – za dodatkową opłatą.

Ceny za bagaż rejestrowany w Easyjet wynoszą od nieco ponad 40 zł do prawie 230 zł.

Easyjet: bagaż podręczny dodatkowy

Każdy pasażer może wziąć na pokład nie tylko duży bagaż podręczny, na przykład walizkę, ale także dodatkowe przedmioty. Należą do nich okrycia wierzchnie, parasole, szale, kule inwalidzkie, balkonik lub laskę,  a także jedną sztukę standardowych wymiarów torby z artykułami, które zostały zakupione w strefie bezcłowej na lotnisku.

Co można zabrać ze sobą na pokład?

Pasażerowi kojarzą pakowanie się w podróż samolotem z wieloma ograniczeniami. Najważniejsze z nich dotyczą płynów. Do bagażu podręcznego podczas lotu z Easyjet można spakować maksymalnie 1 litr płynów, które muszą być przechowywanie w pojemnikach do 100 ml. Limity dotyczą na przykład kosmetyków, takich jak szampon, płyn do płukania ust, płynne mleczko do ciała, płyn do szkieł kontaktowych, a także napojów i alkoholu. Do picia w trakcie lotu można wziąć napoje zakupione w strefie odlotów, po odprawie. Wyjątkiem w tej sytuacji są jedynie płynne pokarmy dla dzieci, a także leki i niezbędne akcesoria medyczne.

A czego nie wolno wnosić na pokład? Przede wszystkim niebezpiecznych przedmiotów, ale także takich, które po prostu mają ostre krawędzie i mogą zostać wykorzystane jako broń.

Jeśli poznasz najważniejsze zasady Easyjet, bagaż spakujesz szybko i sprawnie. Bagaż podręczny spakowany zgodnie z zaleceniami zapewnia komfort i bezpieczeństwo pasażerów.


Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety