Dunas de Maspalomas – pustynia i ocean czekają. Dlaczego warto wybrać się na spacer po wydmach?

Dunas de Maspalomas to jedna z najważniejszych atrakcji, jakimi Gran Canaria może oczarować miłośników przyrody. Co musisz wiedzieć o miejscu, którego największym skarbem są wydmy?

dunas de maspalomas
Ocena

Choć Wyspy Kanaryjskie kojarzone są z wielkimi kurortami i gwarnymi plażami, nie brak na ich terenie miejsc, w których rządzi przyroda. Tak jest m.in. na terenie Dunas de Maspalomas – rezerwatu przyrody, którego podczas wakacji na wyspie Gran Canaria nie możesz pominąć. Dlaczego?

Dunas de Maspalomas na mapie Wysp Kanaryjskich

dunas de maspalomas leżący człowiek

Dunas de Maspalomas został powołany do życia w 1994 roku, a jego turystyczny potencjał szybko został doceniony w świecie miłośników podróży. Czym wyróżnia się ten obszar?

Kliknij tutaj, aby wypożyczyć e-skutery na wycieczkę po Dunas de Maspalomas!

Gdzie znajduje się słynny rezerwat?

Jeden z najsłynniejszych rezerwatów, jakimi może się pochwalić Hiszpania, znajduje się na południu wyspy Gran Canaria, w pobliżu słynnych kurortów Maspalomas oraz Playa del Inglés. W pobliżu wydm znajdują się również takie atrakcje, jak Playa de Ingles, słynna latarnia morska El Faro czy jezioro La Charca de Maspalomas.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Frazon-Denke Laura (@lauradenke)

kup bilety

Jak dojechać do Dunas de Maspalomas?

Dotarcie na teren Dunas de Maspalomas nie jest trudnym zadaniem. Dojedziesz tu zarówno z pobliskich kurortów, jak i z Las Palmas. Do Maspalomas prowadzi autostrada GC-1, dotrzesz tu również lokalnymi autobusami. Ze słynnego kurortu dotrzesz do słynnych wydm na własnych nogach, a spacer nad brzegiem morza stanie się dodatkową atrakcją.

Na czym polega fenomen Dunas de Maspalomas?

dunas de maspalomas kamienie

Dla kogo wyspiarski rezerwat przyrody będzie atrakcyjnym celem wycieczki? Jakie atrakcje czekają tu na gości?

Przyrodnicze bogactwo rezerwatu

Rezerwat przyrody wydm Maspalomas zajmuje około 400 hektarów powierzchni i zachwyca swoją różnorodnością. Kusi on pięknymi widokami na wybrzeże wyspy, a jego roślinność oczaruje każdego. Dumą tego miejsca są daktylowce kanaryjskie, pochodzące z pobliskiej Afryki. Na wydmach zobaczysz też gęste zarośla, w których ukrywa się endemiczna jaszczurka kanaryjka mniejsza.

Rezerwat przyrody Dunas de Maspalomas to miejsce, w którym turysta może podziwiać wiele gatunków ptaków, m.in. czapli siwych i nadobnych. Najważniejsze są tu jednak wydmy, ciągnące się na odcinku 6 km. Ich wysokość dochodzi do 20 metrów, co czyni je wyjątkowymi zjawiskami. Piękne widoki na Ocean Atlantycki, złoty piasek i słońce – to kolejne czynniki, które przyciągają tu gości z całego świata.

Jak zwiedzać obszar wydm?

Dunas de Maspalomas możesz zwiedzać indywidualnie lub w ramach zorganizowanej wycieczki z przewodnikiem. W każdym przypadku możesz się tu poruszać tylko wyznaczonych szlakach. W miejscu tym można jednak prowadzić badania naukowe oraz działalność edukacyjną. Dzięki temu wiedza na temat rezerwatu jest coraz szersza, co zachęca turystów przyrodników do wizyty na jego terenie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez David Rodriguez (@canaryscape)


Dunas de Maspalomas to wyjątkowe miejsce i duma Gran Canarii. Wyprawa na wydmy w Maspalomas dostarczy ci niezapomnianych wrażeń, i pozwoli poszerzyć wiedzę na temat przyrody Hiszpanii. To miejsce wyjątkowe, które warto zobaczyć.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *