Cajón del Maipo – kanion w Chile, który zachwyci cię swoim surowym krajobrazem!

Cajón del Maipo położony w Chile jest bardzo częstym miejscem wycieczek pieszych. Jest on położony w niedalekiej odległości od stolicy kraju. Znajduje się tutaj wiele ciekawych pomników przyrody. Miłośnicy spacerów wśród nienaruszonej przyrody będą zachwyceni! Dowiedz się więcej!

Cajón del Maipo

Cajon del Maipo to bardzo popularna atrakcja turystyczna w Chile. Kanion ten leży niedaleko od Santiago, a więc stolicy kraju. Liczne pomniki przyrody sprawiają, że miłośnicy pieszych wycieczek bardzo cenią sobie to miejsce. Jest to również idealne miejsce do uprawiania sportów ekstremalnych. Można tutaj uprawiać między innymi snowboard oraz jazdę na nartach. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj nasz artykuł!

Gdzie znajduje się Cajón del Maipo?

Cajón del Maipo położony jest w południowo wschodniej części regionu Santiago w Chile. W jego granicach znajduje się dorzecze rzeki Maipo. Zbiegają się tutaj rzeki El Volcán , rzeka Yeso, rzeka Kolorado oraz wiele innych mniejszych strumieni. Najbliższym miastem jest San José de Maipo, czyli stolica gminy. Sama dolina kończy się w pobliżu granicy z Argentyną, gdzie otaczają ją jedne z najwyższych szczytów w tym regionie, między innymi góra Marmolejo mierząca ponad 6 tysięcy metrów. Kanion jest bardzo często odwiedzany przez turystów z całego świata. Najbardziej popularnymi atrakcjami turystycznymi jest zbiornik Embalse El Yeso i pomnik przyrody El Morado, w którym znajduje się lodowiec San Francisco. Chcesz wybrać się w to miejsce podczas urlopu? Kup bilet już teraz!

Dlaczego warto zwiedzić Cajón del Maipo?

Okolice Cajón del Maipo pełne są przełęczy, lasów, jezior oraz dolin. Kanion leży bardzo blisko stolicy Chile, między innymi dlatego jest tak popularny wśród turystów. Przyjeżdżają oni w to miejsce, by zaznać sportów ekstremalnych lub po prostu wędrować w towarzystwie pięknego krajobrazu. Cajon del Maipo ma o wiele więcej do zaoferowania turyście niż tylko piękną górską panoramę. Oto kilka powodów, dla których warto zwiedzić to miejsce podczas urlopu w Chile! Gdy już zdecydujesz, że chcesz udać się w to miejsce, to kup bilet!

Cajón del Maipo to niczym niezakłócona natura

Stolica Chile jest miastem dosyć głośnym. Jest tam wiele klubów nocnych, galerii sztuki oraz muzeów i parków. Jeżeli nie jesteś miłośnikiem miejskiego gwaru, to powinieneś zrobić sobie od niego przerwę i udać się w okolice Cajón del Maipo. Natura jest tutaj wciąż dzika i nieskrępowana. Bliskość Santiago sprawia, że kanion jest idealnym miejscem na jednodniową wycieczkę.

Zbiornik El Yeso

Położony w górzystym wąwozie zbiornik El Yeso jest bardzo popularną atrakcją turystyczną. Tworzą go spiętrzenie rzeki Yeso. Krajobraz jest tutaj wprost wspaniały! Ośnieżone góry spotykają się z turkusową wodą, co daje piękny efekt wizualny. Można tutaj łowić ryby lub po prostu usiąść nad brzegiem i dać się ponieść swoim myślom. 

Górskie wioski

W okolicy Cajón del Maipo znajduje się wiele górskich wiosek i miasteczek. Można tam spróbować dań lokalnej kuchni oraz spotkać się i porozmawiać z mieszkańcami. San Jose to największe miasteczko w pobliżu Cajón del Maipo. W okolicy jest wiele winnic oraz lokalnych minibrowarów. Zatrzymać można się również w San Alfonso, gdzie warto zwrócić uwagę na sklep z czekoladą.

kup bilety

Gorące źródła wysokogórskie

Jeżeli jesteś miłośnikiem długich górskich wędrówek, to na pewno spodoba ci się możliwość odpoczynku w gorących źródłach. Źródła znajdują się na zboczu doliny Colina. Można tutaj odpoczywać i zaznać leczniczych właściwości gorących źródeł. W cieplejszych porach roku można jednocześnie zaznawać kąpieli i patrzeć w rozgwieżdżone niebo nad Chile.

Cajón del Maipo – cena

Cajón del Maipo to darmowa atrakcja turystyczna. Płatne są jedynie dodatkowe atrakcje oraz posiłki.

Cajón del Maipo – bilety

Cajón del Maipo to pozycja obowiązkowa, gdy zwiedzasz stolicę Chile. Jest to miejsce o wyjątkowej, chociaż momentami surowej, urodzie. Zdecydowany na wyjazd? Kup bilety już teraz!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *