Wybierasz się na krótki city break do kraju w Europie, czy planujesz dłuższy wyjazd na inny kontynent? W zależności od rodzaju i trybu podróży będziesz potrzebować więcej lub mniej bagażu. Czy wystarczy bagaż podręczny, czyli niewielki plecak, torba podróżna lub torebka? A może konieczny będzie dodatkowy bagaż rejestrowany, żeby przewozić wszystkie niezbędne przedmioty? Sprawdź, co pasażer może zabrać na pokład i w jakiej ilości, a także jakie są wymiary bagażu podręcznego LOT.

Wymiary bagażu podręcznego LOT na krótkich dystansach

Planując podróż samolotem, bardzo istotna jest kwestia bagażu. Musi być on zgodny z przepisami – jest to skrupulatnie weryfikowane. Jakie są wymiary bagażu podręcznego LOT na krótkich dystansach? Na pokład samolotu wykonującego lot krajowy po Polsce możesz zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu podręcznego o maksymalnych wymiarach 55 cm wysokości, 40 cm szerokości i 23 cm głębokości. Dopuszczalna jest łączna suma wymiarów nieprzekraczająca 118 cm. Waga bagażu podręcznego LOT może wynosić maksymalnie 8 kg. Bagaż podręczny musi zmieścić się na górnej półce nad siedzeniami na pokładzie lub pod siedzeniem z przodu. Jeśli przekroczy on limit, konieczne będzie nadanie go jako bagaż rejestrowy, co wiąże się z dość wysokimi, dodatkowymi kosztami.

Pasażerowie posiadający bilet do klasy Biznes mogą zabrać ze sobą 2 sztuki bagażu po 9 kg każdy na lot międzynarodowy krótkodystansowy.

Bagaż podręczny LOT na rejsach długodystansowych

Jeśli chodzi o rejsy długodystansowe i bagaż podręczny LOT, sytuacja prezentuje się następująco, jeśli chodzi o limity wagowe.

1. Loty do lub z Chin, Indii, Japonii, Kanady, Korei Południowej lub Kazachstanu:

 • LOT Businnes Class maksymalnie 2 sztuki bagażu po 9 kg każdy,
 • LOT Premium Economy maksymalnie 2 sztuki bagażu po 12 kg w sumie (2 sztuka może wynosić maksymalnie 8 kg),
 • LOT Economy Class 1 sztuka bagażu o wadze maksymalnej 8 kg.

2. Loty do i z Stanów Zjednoczonych:

 • LOT Businnes Class maksymalnie 1 sztuka bagażu o wadze do 12 kg,
 • LOT Premium Economy maksymalnie 1 sztuka bagażu o wadze do 10 kg,
 • LOT Economy Class 1 sztuka bagażu podręcznego o wadze maksymalnej 8 kg.

Rozmiar bagażu podręcznego LOT w żadnej w powyżej opisanych sytuacji nie powinien przekraczać 55 cm wysokości, 40 cm szerokości oraz 23 cm  głębokości.

Dodatkowy bagaż podręczny LOT

Każdy pasażer LOT jest uprawiony do zabrania jednej sztuki dodatkowego bagażu podręcznego w cenie zakupionego biletu. Co dokładnie możesz wziąć ze sobą na pokład:

 • parasol,
 • niewielki plecak,
 • torebkę damską lub męską,
 • nerkę lub saszetkę,
 • mały aparat fotograficzny lub lornetkę,
 • wózek inwalidzki, kule lub inny sprzęt medyczny do osobistego użytku (przysługuje pasażerom z niepełnosprawnościami),
 • składany wózek, spacerówkę oraz pokarm dla dzieci (przysługuje osobom podróżującym z dziećmi).

Jeśli wybierasz się w podróż, odpowiednie spakowanie się jest kluczowe. Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, a twój bagaż podręczny LOT będzie optymalnie spakowany.


Zobacz też:

Zaplanuj swoją podróż!

Znajdź nocleg i zarezerwuj pobyt!

W serwisie Booking.com masz do wyboru niezliczone hotele, apartamenty, pensjonaty, hostele i wiele innych obiektów turystycznych. Komfortowe noclegi, atrakcyjne ceny na każdą kieszeń!

Tanie loty – bilety na samolot

Skyscanner to najpopularniejsze wyszukiwarki połączeń lotniczych na świecie. Znajdziesz tu oferty najważniejszych linii i przewoźników. Wybierz terminy, lokalizacje, poszukaj promocji i kup bilet na tani lot samolotem!

Zabezpiecz swoją podróż

Niezależnie od celu podróży, warto wykupić ubezpieczenie, które ochroni Ciebie na wypadek niespodziewanych zdarzeń (np. zdrowotnych, OC czy związanych z kradzieżą bagażu). Skorzystaj z wygodnej porównywarki, ceny zaczynają się już od 2,63 zł dziennie.

Zwiedzanie. Ciekawe miejsca, wejściówki, kupony rabatowe

GetYourGuide to świetny internetowy przewodnik turystyczny. Zamówisz oprowadzanie przez cicerone, zapiszesz na zorganizowaną wycieczkę, kupisz bilety ze zniżkami do zabytków, muzeów, teatrów, galerii sztuki i wielu innych miejsc! Na GoCity.com wykupisz kartę miejską, dzięki której na miejscu zapłacisz mniej za wiele rzeczy!

Zobacz atrakcje i zarezerwuj bilety