USA – kraj, który przyciąga tłumy

Stany zjednoczone
Ocena

Stany Zjednoczone cieszą się sympatią i renomą wśród znacznej rzeszy turystów. Nic dziwnego, ponieważ jest to naprawdę piękny i bezpieczny kraj, zwłaszcza dla turystów. Jako jedno z największych państw na ziemi odwiedzającym go turystom ma do zaoferowania naprawdę wiele – od czego jednak najlepiej zacząć zwiedzanie, jakich punktów absolutnie nie powinniśmy pomijać? Dlaczego właściwie w ogóle warto odwiedzić USA? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Stany Zjednoczone – bogactwo natury i przepiękne miasta

Dlaczego Stany Zjednoczone przyciągają tylu turystów? Ponieważ każdemu z nich mają do zaoferowania coś innego. Wycieczka do USA może skupić się zarówno na podziwianiu naturalnego piękna tego państwa (choćby w postaci wielu różnych parków narodowych), jak i na zwiedzeniu najważniejszych metropolii świata. Niezależnie, czy jako turystów interesują nas przepiękne, olbrzymie jeziora, majestatyczne góry czy kaniony, jedyne w swym rodzaju pustynie lub lasy, czy też chcemy zaznać życia w prawdziwej metropolii – USA jest w stanie nam to wszystko zaoferować.

Niezależnie od miejsca docelowego możemy liczyć na niezapomniane wrażenia, otwartość lokalnych mieszkańców  i masę ciekawych miejsc i obiektów do odwiedzenia. Podróż do USA, choćby tylko na kilka dni, będzie dla nas z pewnością przeżyciem, którego prędko nie zapomnimy – i to wyłącznie z tych pozytywnych powodów.

Stany Zjednoczone Most

Nowy Jork – miasto, które nigdy nie śpi

Jednym z miejsc, które z pewnością warto odwiedzić, jest Nowy Jork. Ta tętniąca życiem, licząca sobie blisko dziewięć milionów mieszkańców metropolia oszałamia rozmachem na każdym kroku. Zdaniem wielu, wycieczka do USA powinna przynajmniej zahaczyć o to miasto, aby turyści doświadczyć mogli jego splendoru. A co takiego Nowy Jork ma im do zaproponowania?

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl, jest rzecz jasna Statua Wolności. Słynny dar od narodu francuskiego szybko stał się jednym z podstawowych symboli miasta i każdego roku przyciąga miliony turystów. Dokładnie to samo powiedzieć można choćby o Empire State Building – jednym z najsłynniejszych budynków na terenie całych Stanów Zjednoczonych. Z kolei osoby bardziej zainteresowane kontaktem z naturą z pewnością zainteresuje ekspozycja Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej, a spacer po Central Parku pozwoli uwolnić się od zgiełku i codziennych problemów.

Nowy Jork

Nowy Orlean – raj dla fanów zabytków i restauracji

Wycieczka do USA, a konkretnie do Nowego Orleanu może być jednak przyjemna szczególnie dla fanów zabytków – w Nowym Orleanie znajdziemy bowiem mnóstwo muzeów, galerii sztuki, czy też nawet antykwariatów. Miasto to wypełnione jest jednak nie tylko szeregiem typowych atrakcji turystycznych, ale i również gastronomicznych. Znajdziemy tu szereg restauracji, barów, a rozrywkowym centrum miasta jest Bourbon Street – wielu mówi, że na tej ulicy impreza nigdy się nie kończy. Jako ciekawostkę warto dodać, że Nowy Orlean jest jedynym miastem USA, w którym można legalnie spożywać alkohol na jego ulicach.

Nowy Orlean

Miami (i Floryda)

Stolica stanu Floryda, Miami na filmach często przykuwa oczy niesamowitymi, piaszczystymi plażami i błękitnymi, bezkresnymi oceanami. Choć zdają się one być główną wizytówką Miami, nie jest to do końca prawda. Zdecydowanie warto odwiedzić, chociażby równie malownicze centrum miasta, czy słynną, artystyczną dzielnicę miasta – Wynwood. Pamiętajmy też, że miasto to i jego okolice słynie nie tylko z cudownych widoków, ale również pysznego jedzenia.

Dobra wiadomość jest taka, że w rzeczywistości miasto to jest równie piękne, jak w telewizji – jeszcze lepsza, że podobnie piękne widoki będą towarzyszyć nam nie tylko w stolicy, ale i na obszarze całego stanu. Jeśli myślimy o odpoczynku w otoczeniu pięknych, naturalnych widoków – Floryda zdecydowanie jest jednym z najciekawszych miejsc, jakie możemy wybrać. Na Florydzie znajduje się również, między innymi, Key West, znane jako najbardziej karaibskie miasteczko Stanów Zjednoczonych. Jeśli Miami nam się spodobało, to Key West absolutnie nas zachwyci – jeśli wybieramy się w te rejony, to żadna wycieczka do USA nie powinna pominąć tego urokliwego zakątka. Warto tu przyjechać choćby po to, by obudzić się odpowiednio wcześnie i obserwować powoli wznoszące się nad oceanem słońce. Gwarantujemy, że widoki będą niezapomniane. 

Miami Beach

Park Yellowstone

Yellowstone to zdecydowanie największy, a także najbardziej znany park narodowy Stanów Zjednoczonych. Wypełniony gejzerami, gorącymi źródłami, kanionami i innymi cudami natury park przyciąga corocznie mnóstwo turystów, czemu zresztą trudno się dziwić. Widoki bywają tutaj nieziemskie, a atmosfera tego miejsca jest nie do opisania. Pamiętajmy, że jest to park niezwykle rozległy, a zatem warto dokładnie zaplanować zwiedzanie. Co możemy polecić?

Park Yellowstone


Przede wszystkim warto zobaczyć Grand Prismatic Spring – prawdopodobnie najsłynniejsze miejsce w całym parku i element, który powinna zawierać każda wycieczka do USA. Najbardziej aktywna część parku udostępniona do zwiedzania to zaś Norris Geyser Basin. Spragnionym emocji polecamy zaś odnalezienie Old Faithful. To potężny, aktywny gejzer, który średnio co 25-30 minut wybucha słupem gorącej pary wodnej na wysokość blisko 60 metrów. Widok, jak łatwo się domyślić, jest niezapomniany.

…. To wszystko dopiero początek!

USA kryją w sobie znacznie więcej niż tylko kilka powyżej opisanych propozycji. Niezależnie od tego, czy interesuje nas miejskie życie, czy kontakt z naturą odnajdziemy tu coś dla siebie. Jeśli tylko jesteśmy w stanie przełamać się i odnaleźć w obcym kraju – wycieczka do Stanów Zjednoczonych będzie przeżyciem, które z rozrzewnieniem wspominać będziemy do końca naszych dni. Wycieczka do USA z biurem podróży będzie strzałem w dziesiątkę – zagwarantuje idealnie dopasowany plan wycieczki tak, aby zobaczyć najlepsze atrakcje.


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *