Skylon Tower – wieża w Kanadzie z widokiem na wodospad Niagara!

Skylon Tower to wysoka wieża ze wspaniałym widokiem na wodospad Niagara. Widok z niej daje zupełnie inne odczucie, niż oglądanie wodospadu z brzegu rzeki, a więc warto się tam udać. Dowiedz się więcej już teraz!

Skylon Tower

Ze Skylon Tower rozciąga się wspaniały widok na American Falls oraz Horseshoe Falls, czyli odcinki wodospadu Niagara. W niektóre noce odbywają się tutaj efektowne pokazy świateł. Jeżeli chcesz zobaczyć, jak potężny jest wodospad, to powinieneś zobaczyć go właśnie z tego miejsca. Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj nasz artykuł!

Historia Skylon Tower

Budowę Skylon Tower rozpoczęto w maju 1964 roku. Dla zwiedzających została ona otwarta w 1965 roku. Ostateczny koszt budowy konstrukcji pochłonął 7 milionów dolarów. Do dzisiejszych czasów Skylon Tower zachował swój styl i dalej wygląda tak, jak w latach 70. oraz 80. Wieża została jednak trochę rozbudowana, wewnątrz znajduje się Starbucks oraz inne franczyzy szybkiej obsługi. Wieża połączona jest mostem z kasynem Fallsview. W 2008 roku przywrócono Skylon Tower jej pierwotny, miedziany kolor. Wieżę oświetlają różnokolorowe światełka, podobne do tych, które świecą w wodospadach. Chcesz odwiedzić Skylon Tower? Kup bilety już teraz!

O Skylon Tower

Wieża ma wysokość 160 metrów od poziomu gruntu i 236 metrów od dna wodospadu. Budowniczy musieli uzyskać zgodę władz transportu lotniczego Kanady oraz Stanów Zjednoczonych, by rozpocząć nad nią prace. Skylon Tower to druga w historii wieża, którą wybudowano metodą ślizgową. Beton wlewano do powoli poruszającej się w górę formy, pompowano go bez przerwy przez 38 dni. Za powstanie budynku odpowiada firma Pigott Construction z Hamilton, Ontario.

W wieży zamontowano trzy wyjątkowe windy, które noszą nazwę „Yellow Bugs”. Kiedy je zamontowano, były to jedyne takie windy w Kanadzie. Pasażer może za ich pomocą dostać się na sam szczyt wieży w ciągu 52 sekund. Na szczycie wieży mieszczą się dwie restauracje oraz jadalnia, w której pomieścić może się 276 osób. Jadalnia nie stoi w miejscu, a obraca się co jakiś czas. Na szczycie jest jeszcze taras widokowy, w pogodny dzień widoczność z niego wynosi około 129 kilometrów. U stóp wieży można nabyć różnego rodzaju pamiątko oraz dania fast food.

Zobacz też:
Quebec w Kanadzie – mini przewodnik turystyczny. Zaplanuj swoją podróż już dziś!

Podział Skylon Tower

Wieża została podzielona na siedem części. Na górze znajduje się pokład obserwacyjny oraz sklep z pamiątkami. Niżej są apartamenty oraz pomieszczenia rekreacyjne. Pod nimi znajduje się obracana kopuła. Następne jest pomieszczenie z windami oraz klatkami schodowymi. Jeszcze niżej można odwiedzić centrum handlowe oraz miejsce uroczystości i wystaw artystycznych. Na poziomie głównym są butiki, restauracje oraz kantory. Na najniższych poziomach zlokalizowane są biura, toalety oraz duża przestrzeń, która wykorzystywana jest do organizacji wystaw. Chcesz zwiedzić to miejsce? Kup bilety już teraz!

Skylon Tower – ceny

Ceny biletów to od 20 CAD dla dorosłych i 11 CAD dla dzici w wieku od 4 do 12 lat. Wstęp bezpłany mają dzieci poniżej 4 lat. Wjazd na taras widokowy to koszt 14,50 CAD dla dorosłych i 8,50 CAD dla dzieci od 4 do 12 lat.

Skylon Tower – bilety

Skylon Tower – przydatne informacje

 

Skylon Tower – adres 5200 Robinson St, Niagara Falls, ON L2G 2A2, Kanada
Skylon Tower – godziny otwarcia Codziennie 09:00–00:00
Skylon Tower – cena Cena wejścia do Skylon Tower Dorośli 20 CAD
Dzieci 11 CAD
Cena za wjazd na taras widokowy Dorośli 14,50 CAD
Dzieci 8,50 CAD
Skylon Tower – dojazd Własnym samochodem lub autobusem z okolicznych kanadyjskich miast.
Skylon Tower – dostępność dla osób niepełnosprawnych Tak.
Skylon Tower – strona www https://www.skylon.com/
Zobacz też:
Banff gondola – niezapomniane widoki na Góry Skaliste

 

Skylon Tower to przede wszystkim wspaniały widok na wodospad Niagara. Oprócz tego jest to też ogromne centrum handlowo-rekreacyjne, które umożliwi ci kupienie pamiątek oraz innych drobiazgów. Kup bilety już teraz!


Zobacz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *