Sky100 Hongkong – taras widokowy z widokiem na wyspę Hongkong!

Sky100 Hongkong to taras widokowy, z którego rozciąga się wspaniały widok na wyspę Hongkong. Jest to miejsce bardzo popularne wśród turystów, którzy chcą nacieszyć swoje oczy piękną panoramą miasta. Chcesz wiedzieć więcej o Sky100? Zapoznaj się z naszym artykułem!

Sky100 Hongkong to taras widokowy położony w samym centrum Hongkongu. Miasto to słynie ze swojej pięknej panoramy, a ze Sky100 można podziwiać ją w całej okazałości. Jest to jedyny kryty taras widokowy w Hongkongu. Oferuje on pełny 360-stopniowy widok z najwyższego budynku miasta. Otwarty jest również w nocy, a więc można cieszyć się widokiem wspaniale oświetlonego miasta. Jeżeli chcesz zobaczyć miasto z zupełnie innej perspektywy, to warto się tam wybrać podczas wakacji w Hongkongu. Co jeszcze warto wiedzieć o Sky100? Czytaj dalej!

Gdzie znajduje się Sky100 Hongkong? Jaka jest jego historia?

Taras widokowy Sky100 Hongkong opracowany został przez Sun Hung Kai Properties. Znajduje się na setnym piętrze Międzynarodowego Centrum Handlu, najwyższego budynku w Hongkongu na wysokości 393 metrów nad poziomem morza. Jest to jedyny 360-stopniowy taras widokowy w Hongkongu, który jest kryty. W budynku Międzynarodowego Centrum Handlu znajdują się bardzo szybkie windy dwupoziomowe, które na 100. piętro docierają w zaledwie 60 sekund. Miejsce to jest dobrze skomunikowane z pozostałymi częściami miasta, w pobliżu znajduje się pętla kolejowa oraz lotnisko. W tym samym budynku znajduje się centrum handlowe. Kup bilety!

Zobacz też:
Terakotowa Armia – figury znajdujące się w grobowcu chińskiego Cesarza Qin

Dlaczego warto wybrać się do Sky100 Hongkong?

Na tarasie widokowym za pośrednictwem eksponatów multimedialnych można zapoznać się z bogatą kulturą oraz historią Hongkongu. Ściana multimedialna ma aż 28 metrów, znajduje się na niej 100 bardzo ciekawych lokalnych opowieści oraz anegdot. Dzięki technologiom Augmented Reality (AR) i Virtual Reality (VR), z których można skorzystać na tarasie, można odkryć Hongkong z zupełnie innej perspektywy. 

Oprócz wspaniałych widoków Sky100 oferuje jeszcze kilka innych atrakcji. W knajpie Cafe 100 można zamówić kawę i cieszyć się jej smakiem patrząc na zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. W Sky100 znajduje się także zaawansowany teleskop. Taras wyposażony został w nowoczesne ekrany dotykowe ze wskazówkami oraz planami przykładowych podróży po Hongkongu. 

Od 2012 roku Sky100 jest punktem końcowym  „Wyścigu do ICC-100 — SHKP Vertical Run for the Chest”, który organizowany jest przez Sun Hung Kai Properties. Wyścig ten rozpoczyna się na 8 piętrze Międzynarodowego Centrum Handlu, a jego trasa wije się po długich schodach budynku. Kup bilety!

Sky100 Hongkong – cena 

Ceny wejścia na Sky100 mogą różnić się w zależności od wydarzeń odbywających się na terenie budynku. Dorośli zapłacą najczęściej 150 HKD, a dzieci i seniorzy 105 HKD.

Zobacz też:
Shanghai Tower w Chinach – drugi najwyższy budynek świata. Co warto o nim widzieć?

Sky100 Hongkong – cena 

Sky100 Hongkong – przydatne informacje

Sky100 Hongkong – adres International Commerce Centre (ICC), 1 Austin Rd W, West Kowloon, Hongkong
Sky100 Hongkong – godziny otwarcia Codziennie 10:00–20:30
Sky100 Hongkong – cena Dorośli 105 HKD Dzieci i seniorzy 105HKD
Sky100 Hongkong – dojazd Transportem miejskim w Hongkongu. Budynek znajduje się w centrum miasta.
Sky100 Hongkong – dostępność dla osób niepełnosprawnych Tak.
Sky100 Hongkong – strona www https://sky100.com.hk/

 

Sky100 Hongkong pozwala się cieszyć piękną panoramą miasta w komfortowych warunkach. Kup bilet już teraz!


Zobacz też:

Zobacz też:
Zakazane Miasto w Pekinie – dawny pałac cesarski dynastii Ming i Qing.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *